Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Sokan miért nem képesek...

Sokan miért nem képesek elfogadni bizonyított dolgokat?

Figyelt kérdés

Először is tele van az internet meg a tévé kamu szellemes történetekkel amikre azt mondják hogy igaz.De egyszerűen akkora sületlenség mind látszik hogy buta emberek találták ki mind.Múltkor volt egy állítólag igazi szellemes műsor a tévében hogy felkapcsolta a villanyt meg ilyenek.De legalább valami érdekes ,hihető dolgot találnának ki szellemekkel kapcsolatban de nem..Ezen az oldalon is szoktam olvasni ilyen kamukat.

Nem értem az embereket miért ragaszkódnak ennyire hogy a halál után is élnek .A tudósok mára szinte be is bizonyították hogy semmi sincs a halál után és mi csak testek vagyunk és semmi több.Egy bizonyos ideig elő testek.Ennyi.Mindig új és új emberek születnek és gyorsan cseréledünk.



2018. okt. 30. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

"A tudósok mára szinte be is bizonyították hogy..." - Szinte... tehát nem. :)


Van a tudomány, meg vannak a tudományon kívül eső dolgok. Amit a tudósok bebizonyítanak, az a tudomány körébe tartozik mind.

A halál utáni élet viszont nem tudományos téma, hanem a hit világához tartozik, amivel a tudomány nem foglalkozik. Így lehet az is, hogy vannak vallásos tudósok is, akik hisznek a halál utáni életben.

2018. okt. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, tudnál linkelni erről tanulmányt, mikor és hol bizonyították be tudósok az általad írt dolgokat? Nem kötekvésből, tényleg érdekel.
2018. okt. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem igazán halál utáni "élet", amit te annak nevezel. A lélek halhatatlan, a test haladó. Ritkán láthatóak teljes szellemek, inkább csak részeik vagy még inkább csak a jelenlétük érzékelhető, de ugye az ember annak hisz, amit a szemével is lát.


Ugyanígy az angyalok sem olyanok, mint a festményeken, csak az ember szereti emberformájúnak látni azt is, ami "emberfeletti", mert így tud velük azonosulni.

2018. okt. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Sokan miért bizonygatják a nem bizonyított dolgokról, hogy bizonyítottak?

Mert buták? Nem értik a bizonyítottság, nem bizonyítottság mibenlétét?

Mert f*osnak, hogy ha igaz volna, akkor jujj mi volna?

2018. okt. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Bizonyított... :D Ez jó. :)

Bármennyire is fejlettnek tartod a tudományt, még mindig nem tudunk szinte semmit a világról és a létezésünkről. Ne gondold, hogy ennyi az egész, amit az érzékszerveinkkel érzékelni, és a műszereinkkel mérni tudunk. 99% még rejtve van.

2018. okt. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Mivel a tényleges halálból még senki nem tért vissza, és nem is lehetséges, hogy ez megtörténjen, ezért soha nem lesz bizonyítva semmi a halál utáni létről vagy nemlétről vagy bármiről.
2018. okt. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jézus visszatért, de ebbe inkább ne menjünk bele. Egyébként meg pont azt tudják csak bizonyítani, hogy a halállal nem ér véget az ember. Az ember energialény és az energia nem vész el csak átalakul. Amúgy meg aki már megértett valamit az nem fog leállni materialista világképű emberekkel ezen vitázni.
2018. okt. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

"Sokan miért nem képesek elfogadni bizonyított dolgokat?"


1. Nem bizonyított, hogy nincs "szellem". Amit a tudomány jelenleg (!) nem tud igazolni, az nem azt jelenti, hogy egyszer nem lesz rá tudományos magyarázat, azt meg pláne nem, hogy bizonyítottan nem létezik. A tudomány folyamatosan fejlődik, csak a hozzád hasonló tagadó szkeptikusok hiszik azt vallásos fanatikussággal, hogy a tudomány jelenlegi állapotában végleges, szent és sérthetetlen. Egy igazi tudós sohasem állítana ilyent, csak egy kókler.


2. Én sem hinném el, ha nem láttam volna egy ilyen jelenséget a saját szememmel. Emberszerű volt, képes volt érzékelni a környezetét, megmagyarázhatatlan fizikai megnyilvánulása volt, és nyilvánvalóan fittyet hányt a fizika törvényeire. Még azt sem hittem volna el, amit én láttam, ha évekkel később, tőlem függetlenül ne látta volna valaki más is, több alkalommal. Szegényt mindenki hülyének nézte, csak én vágtam, hogy mi a szitu.


Nem állítom, hogy halál utáni "lélek", vagy "szellem" volt, csupán azt, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint értelmezhetetlen, nem fizikai, tudattal rendelkező entitást láttam. Lehet, hogy az összes "szellem" jelenség ilyesmi. Akár egy másik dimenzió kereszteződése is lehet a miénkkel. Bármi lehetséges. Egy biztos, hogy valami van, de még nem tudjuk, hogy mi. Homokba dugni a fejünket ugyanolyan idiótaság, mint bármely vallási fanatizmus.


"Nem értem az embereket miért ragaszkódnak ennyire hogy a halál után is élnek."


Aki azt állítja, hogy a halál után is élni fog, az egy nettó idióta. A halál az élet vége. Ha van utána valami, az már nem "élet", hanem mondjuk inkább "túlvilág", jelentsen az bármit is.

2018. okt. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, pontosan mit/kit láttál?
2019. febr. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!