Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » De hogy teremtodott a vilag?...

De hogy teremtodott a vilag? Es mit is jelent valojaban h letezni, miert letezunk? Miert van az h egyes embereknek nagyon jo sors jutott, masoknak nagyon rossz? Miert dont ugy egy ember h rossz utra ter? Letezik reinkarnacio? Parhuzamos univerzumok?

Figyelt kérdés

2018. okt. 31. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Még a saját testünket sem ismerjük, hogy akarjuk érteni a világot?
2018. nov. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
70%

Ezek mind jó kérdések , szerintem az emberek 90%-ban megfordultak már , de senki sem tudja rá a választ.

Vannak és voltak zseniálisabbnál zseniálisabb elmék (filózofusok , gondolkodok) , na ök ezen töprengenek évezredek óta , de a baj csak az hogy még semmi komoly fejlemény xD.

2018. nov. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mansour ***** válasza:
19%
A filozófusok csak töprengenek, de a vallások választ is adnak ezekre a kérdésekre. Persze eltérő válaszokat, és nem is minden vallás ad mindegyikre választ (a párhuzamos univerzumokra egyik se, azt a tudomány kategóriában kellene megkérdezni). Az már jó kérdés, hogy melyik vallás válaszai állnak közelebb az igazsághoz. De ha valamelyiket el tudod fogadni, máris vannak válaszaid.
2018. nov. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ozmium42 ***** válasza:
61%

"De hogy teremtodott a vilag?"


Sehogy. "A világ mindaz, aminek esete fennáll." Valaminek valamilyen formában mindig is léteznie kellett, hogy a most ismert világunk annak a dolognak a fejleménye lehessen. És az a valami mindig is "világ" volt.


"Es mit is jelent valojaban h letezni, miert letezunk?"


Az létezik, aminek "az esete fennáll". Szigorú redukcionalista értelemben csak az elemi részecskék léteznek, minden más csak emergens tulajdonság. Létezésük gyakorlatilag azt jelenti, hogy hatást tudnak kiváltani, mivel ez az egyetlen mód, ami alapján el lehet különíteni a nem létezőktől.


"Miert van az h egyes embereknek nagyon jo sors jutott, masoknak nagyon rossz?"


Azért, mert nincs kozmikus igazságszolgáltatás, amit érdekelne, hogy kinek milyen sors jut. Mindenkinek olyan sors jut, amilyen. Mindenkinek más sors jut, és bizonyos önkényes szempontok alapján a sorsok sorrendbe állíthatók.


"Miert dont ugy egy ember h rossz utra ter?"


Azért, mert a jó és relatív fogalmak, ami az egyik ember szerint jó, az a másik szerint rossz. Amit te rossznak tartasz, annak másik szemszögből nézve meg van a jutalma, és ezért érdemes csinálni.


"Letezik reinkarnacio?"


Nem.


"Parhuzamos univerzumok?"


Csak egy ötlet. Nincs rá jelenleg semmilyen bizonyíték.

2018. nov. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Valahol azt olvastam, hogy Isten egy kozmikus tudat.

Ja és még olyan is volt máshol, hogy el kezdte magát felosztani, állítólag rajta kívül először nem volt semmi; felosztotta magát; valaki meg ősrobbanást mondott más megközelítésből, megint más azt mondta, hogy eléggé precíz egy robbanás lehetett. Na szóval énszerintem meg Isten unatkozott, és akkor ezért kezdte magát úgy felosztani. Meg nemtom, én ehhez nem értek ez már fizika, hogy van-e olyan, hogy ilyen besűrűsödött fény; és ha pl elég jól összenyomkodjuk mint a hó is pl kemény lesz, tehát olyan szilárd kemény valami lesz belőle. Szóval én ezt már nem tudom. Létezni meg nemtom, valami csak van, tehát pl Isten ő maga nem egy illúzió; de mi most jelenleg abban élünk; énszerintem leszülettünk ide egy nagy hologramba; illetve csak kivetülünk belé onnan fölülről a Mennyből, abból a dimenzióból, ahonnan Isten is tartozik. A jót meg a rosszat hát mi akartuk megtaapsztalni ezt a kétpólusú világot, hogy mengézni milyen az amikor nincs mindig bőség, meg pl megtapasztalni a különféle érzeteket pl hideg-meleg; egyébként az éhség is érdekes lehetett pl; és akkor tudta az ember, hogy na akkor most fel kell táplálni a fizikai testet; és akkor ahoz milyen kalandos úton kell megszerezni; és akkor így történnek az események körülöttünk; van még pl a karma is, ami tanít, meg hát idelent pl fejlődünk is; és van amikor egy adott negatív esemény pl nekünk, vagy ha átadjuk másnak a tpasztalatainkat, valakinek esetleg még jól jöhet, hogy leszűrte a tanulságot, és következőleg már könnyedén meg tudja oldani. Párhuzamos dimenziók vannak, Michael Newton Lelkünk útjás könyvében olvastam olyat, hogy létezik olyan, hogy valaki egyszerre több párhuzamos dimenzióba is le van születve. Max négyet szoktak asszem, de az már nagyon max, énszerintem hát egyszerre max 2-t érdemes bevállalni akkor pl ilyen módon. Mert itt akkor fél-fél gőzzel működünk mind a két dimenzióban. Ha valaki bírja a strapát, akkor két nagyon cool élete is lesz egyszerre; viszont, ha nem akkor félgőzzel is mehet mind a kettő, és akkor ilyen fáradt élet lesz. Ja itten meg ez a dualitás világa. Reinkarnáció énszerintem abszolút van.

2018. nov. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

1. Magától.

2. Puszta véletlen.

3. Szintén a véletlen.

4. A gyerekkora és neveltetése és a környezete miatt.

5. Talán. Ha igen akkor nehéz lenne megmagyarázni hogy miért.

6. Valószínűleg léteznek.

2018. nov. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ha már mindenképp válaszokat akarsz akkor egyetértek a 3-l.

A vallás talán néhány dologra választ add , de ott sem találsz igazán mindenre. Ennek több oka is lehet :

- Nem kell mindent tudnunk , nem erre születtünk

- Valaki/k eltitkolják a valodi tudást

Valahogy igy nézz ez ki vallási szemszögből szerintem.


Tudományos szempontbol:

Na igen, itt van ez a sok okos emberke akik azthiszik mindent tudnak pedig valojában semmit.

Hogy kifejtsem bövebben , a legtöbb válasz amit a kérdéseidre adtak/adnak azok általában csak feltételezések alaptalan képzeletbeli baromságok , eggyikre sincs bizónyiték.

Semmi bajom a tudománnyal, sőt a tudomány csak hasznos dolgokat rakot eddig le az asztalra ami az emberek segitségére van, de szerintem létezik "természetfeletti".

Mindenki abban hisz amiben akar , a természetfelettit is sokmindennek lehet képzelni, lehet az vallási ( isten...) vagy tudományos ( földönkivüliek..). Lényeg amit mondani szeretnék ezzel , >szerintem< létezik sokkal nagyobb tudású "valami" akármi , amihez képest az emberi tudomány (csúcstechnológia) meg legokosabb mindenkie nagyjábol annyit ér mint egy bolhafing a szénakazalban.

2018. nov. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mansour ***** válasza:

"A vallás talán néhány dologra választ add , de ott sem találsz igazán mindenre. Ennek több oka is lehet :

- Nem kell mindent tudnunk , nem erre születtünk

- Valaki/k eltitkolják a valodi tudást"

A vallásokban alapvetően tényleg kétféle megközelítése van ennek a kérdésnek. Az első stimmel, de amit másodikként írsz, az nem vallási megközelítés, hanem az összeesküvéselméletek sajátja. Az első, amit helyesen írsz, az főként a monoteista, ábrahámi vallások megközelítése. A második viszont helyesen úgy szól, hogy az ember tudatlanságba van süllyedve, a valódi tudás elérhető, de csak nagyon lassú, küzdelmes úton. Ez a keleti vallások (főként a hinduizmus és buddhizmus) megközelítése.

2018. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2018. nov. 5. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!