Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy a létezésünk...

Lehetséges hogy a létezésünk csak illúzió?

Figyelt kérdés
Az agyunk csak becsap minket , létrehozza a tudatot. De mindez csak ideiglenes,hamar megszűnik és semmi se marad belőlünk. A jelenlegi létezésünk illúzió , ami bármikor "megszűnhet". PL.: halálos baleset,betegség,akármi miatt.

2018. dec. 29. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy minden pillanatban szétesik körülötted a világ, csak a jelen példány látszólag, ami stabilan létezik.

Az is lehet, hogy minden jelen van és semmi sem változik.

A kérdés csak az, hogy te miért annyi vagy, amennyi?


Én a helyedben úgy élném az életem, hogy megbecsülöm.

Csak úgy van értelme élni, ha jó.

2018. dec. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Minden is illúzió!
2018. dec. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elvileg a világ működik tovább, ha te meghalsz.

Elvileg nem tudod fejben megváltoztatni.

Erre persze lehet mondani, hogy haltam-e már meg...

2018. dec. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De én az emberi létezésre értem hogy illúzió e?

Ha pl. én meghalok akkor olyan mintha nem is léteztem volna,semmi nem marad belőlem.

2018. dec. 29. 15:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hogy mi marad belőled. Tapasztalatok alapján maximum csak emlék. Viszont most létezel és ez nagyon is számít.

Ha sosem foglalkoznál a jelennel, akkor sosem élnél. Nem lenne értelme létezni. Csak úgy van értelme létezni, ha megpróbálod kihasználni.

2018. dec. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges! De miért így alakultunk ki ahogy most vagyunk? Nem lehet-e esetleg hogy volt (van) egy belső "mag,, amiben kb a szokásaink vannak eltárolódva. Vagyis minden amit duálisan megkötünk jónak-rossznak, szeretem-nemszeretemnek stb. Mert mikor belekerültünk ebbe a játékba (illúzióba) valahogyan belül már előre várható volt hogy kb hogy fogunk viszonyulni a dolgokhoz. Honnan jöttek ezek a késztetések? Vagy inkább tudati mintázatok amiket mintha törvényszerűen követnünk kellene. Hamisan a testtel, és a gondolkodásunkkal azonosítjuk magunkat, de mi van ha inkább vagyunk a belső mintázat (szokáshalmaz) ami oda vezetett hogy ezt az utat jártuk ~ és ezért ezek a dolgok értek minket a világból - majd hamisan ezekkel az emlékekkel azonosítjuk létünket. De a belső mintázat sem mi vagyunk. Miért? Mert az is változtatható. Ha meglátjuk, és nem követjük a szokásainkat (nem adunk bele több energiát) - akkor képesek vagyunk rajta változtatni is. Hogy igazából.., mi az ami nem változik? Az lenne itt a legnagyobb kérdés.


Szerintem is illúzió.., de nem csak egy véletlen műve lehet az egész...

2018. dec. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
"Ily végzet áll a történet felett, te eszköz vagy csak, melyet hajt előre"
2019. febr. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!