Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik, hogy az egész világun...

Létezik, hogy az egész világunk szimuláció, és csupán egy két ember része a szimulációnak, a többi mind a gép által beprogramozott személy?

Figyelt kérdés
A célja, hogy egy olyan kísérleti világot szimuláljanak, ahol kísérletezni tudnak, hogy milyen hatások hogyan alakítják az emberek személyiségét. Lehet egy két ember van csak rákötve a gépre, a többi mind a gép által irányított személy? Lehet, hogy ezek a gép által irányított személyek ismerik ezeket a "kísérleti nyulaknak" használt személyeket, úgymond ezen a pár emberen kívül az emberiségnek csúnyán mondva "kaptártudata" van? Más szóval az emberiség többi része egyként gondolkodik, és amit az egyik ilyen ember átél, azt átéli a többi is, és mindenki tud egymásról mindent? Kivéve azok a személyek, akik nem a gép által vannak üzemeltetve?
2019. jan. 1. 02:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%
Nem.
2019. jan. 1. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
47%
Elég jó összeesküvés-elmélet. Hasonlók már nekem is megfordultak a fejemben, mondjuk nem ilyenkor újév első pár órájában. :D
2019. jan. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%

Ezt hívják úgy, hogy a szolipszizmus problémája. Nagyon egyszerűen: nem lehet bizonyítani hogy nem a Mátrixban vagy. Nem csak fizikailag nincs rá bizonyíték, de filozófiailag is lehetetlen, hogy legyen. Hiszen bármilyen bizonyíték is lehet a szimuláció része. Lehet kijutsz a Mátrixból, de csak egy másik Mátrixban vagy. Soha semmilyen bizonyíték nem lehet elégséges arra, hogy a valóság tényleg valós.


Ez így is van. A szolipszizmus technikailag igaz. Nem láttam még komoly próbálkozást a cáfolatára. A probléma felvetést leginkább úgy szokás kezelni, hogy ennek a ténynek a problémás voltát kérdőjelezik meg. Azt szokták mondani, hogy nem praktikus feltételezni, hogy minden szimuláció. Occam borotvája, egyszerűbb az a feltételezés, hogy a valóság valós. Vagy hogy ha szimulációban élünk, és egyelőre úgy tűnik nem tudunk kitörni belőle, akkor nem tök mindegy? Hasznos megismerni azt a szimulációt, amit megélünk, ha egyszer ezt éljük.


Röviden és tömören: igen, lehet. És akkó' mi van?

2019. jan. 1. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
32%
#3 Mindig Cypher az áruló jut eszembe a Mátrixbók... ahogy eszi a virtuális steak-et, tudja hogy az... de attól még kib...szott finom :D
2019. jan. 1. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
43%

Amikor kimegyek az emberek közé és látom, a buta, gondolkodásra képtelen agyukból kinéző zombitekintetüket...

Na, akkor biztos vagyok benne, hogy ezek irányítás alatt vannak.

2019. jan. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
37%
Igen, létezhet. Én vagyok az egyik ember, a másik meg O1G (nem tudom pontosan ki, de ez a hívókódja).
2019. jan. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

"Röviden és tömören: igen, lehet. És akkó' mi van?"


Az van, hogy ez a pár ember, akik valósak, ezek a Truman-ek, ezek valójában nem saját életüket élik, ahogy szeretnék, hanem azt, amit a társadalom mond nekik, sugall nekik, ahogy irányítja őket. A társadalom kísérletezik velük, figyeli őket, és figyelik a reakcióikat is. Lehet, hogy valakinek jó életet adnak. És figyelik, hogyan éli meg. Valakinek meg kegyetlenül szar. Az is lehet, hogy ugyan azon emberrel kísérleteznek egyszerre, csak a személyiségét úgy befolyásolják, hogy a gép más testet, és más szülőket, környezet ad. Aztán ezeket a személyiségeket (de egyazon személyt) találkoztatják (és figyelik, hogy hogyan reagálnak egymásra). Azt tudom, hogy aki ilyen játékot űz egy személlyel/személyekkel, az nagyon komoly bűnt követ el!

2019. jan. 1. 14:41
 8/28 anonim ***** válasza:

"Azt tudom, hogy aki ilyen játékot űz egy személlyel/személyekkel, az nagyon komoly bűnt követ el!"


Kivéve, ha te magad kérted, csak nem emlékszel rá. Bzzz.

2019. jan. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
56%
ettől most depressziós lettem :(
2019. jan. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Ez hihetetlen! A reklámsávban megjelent egy reklám miszerint "NEO thermo ruha". Értitek, NEO! Mátrix! Hogy ez nem véletlen, az biztos!
2019. jan. 1. 16:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!