Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Pusztán meditáció gyakorlásáva...

Pusztán meditáció gyakorlásával el lehet-e érni a megvilágosodást, úgy hogy a külvilágban nem oldjuk meg a problémákat?

Figyelt kérdés

Tehát az egó miatt vannak a problémák, amiket az életben meg kéne oldani. Viszont ahelyett hogy ezekkel a karmikus következményekkel, és problémákkal harcolnánk, inkább elvonul az egyén a világból, és intenzív gyakorlásba kezd. Már jól látja mik a hibái, és hogy hogyan kéne megoldani, de mégsem csinál semmit, csak folytatja a belső látást, és a gyakorlást.

Mert ha így véletlenül eléri hogy "ellobban,, belül az egó, akkor nem lesznek a problémák sem a világban. Ezt így hátulról megkerülve meg lehet valósítani?



2019. jan. 15. 16:54
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
85%

Számomra nem volt eredményes ez az opció.

Ha dolgod van az anyagi síkon,előbb-utóbb kénytelen vagy megoldani különben saját magaddal tolsz ki és senki sem menthet meg.

2019. jan. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
0%
Nem . Az az ókorban volt bizonyos mértékben hasznos tett , az EGO kell az egoizmus és egyéb más kilengések zavarok beidegződések stb ami gond , ezen sem minden segít a szellemi út . Sok mindenen nem az elmélet tanulás hanem a fizikai gyakorlás életmód váltás művészet sport stb segít . A buddhizmus már idejét múlt , minden ciklusban eltérő fajta emberiség van jelen . Emberi típusnak minden korban más feladata és eszköze van . Igaz ezt keresni kell nem mindig fut be elénk . Az ellenáramlat egyéb hátráltatás ósdi irányzatok babonaság materialista lét kemény falak .
2019. jan. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 kreténpali ***** válasza:
100%

"Pusztán meditáció gyakorlásával el lehet-e érni a megvilágosodást"


Ezt most kitől kérdezed? Jó tudom, gyk tele van megvilágosodottakkal, de azért mégis...


Ha napközben termeled a karmád, akkor nehéz lesz megint lehántolni nemde? Lehet egész nap meditálni, csak hamar kiderül, hogy anyagi testben élünk és kizárólag fényevéssel nem lehet fennmaradni. Ez nem jelenti se azt, hogy meditációval meg lehet világosodni, sem azt, hogy nincs olyan aki csak meditációval nem világosodhat meg.

2019. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ilyen.
2019. jan. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
42%

A külvilág csak előhozza a problémát, az azonban belül van és ott kell megoldani.

Az a te választásod, hogy a megoldáshoz felhasználod a külvilágot vagy valamilyen terápiás gyakorlat keretében oldod fel. (vagy mind2, de ebbe ne menjünk bele, mert ezzel már könyvet lehet tele írni) Ha csak meditációval oldasz az nem biztos hogy hatékony les és gyorsan túl jutsz majd a problémákon.


A leírásod alapján szerintem gyakorlati tudás hiányában igen csak félreértelmezed ezt a meditációs dolgot. Pl. a problémák nem az egó miatt vannak, hanem az egó egyfajta következménye a mélyen lapuló problémáknak.


De a kérdésedre még rövidebben válaszolva: igen el lehet érni! (kérdés hogy mennyi idő)

2019. jan. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
38%

A kérdés sokfelől megközelíthető. Annak számára, aki sem a megvilágosodásban, sem a karmában nem hisz, annak gyakorlatilag értelmezhetetlen a kérdés, csak annyit lát, hogy letűnt korok nézeteit kóstolgatod, de ezen túl is vallási megközelítésektől függően különféle módokon értelmezik mindezt. Mást mondana erre egy zen buddhista, mást egy krisna tudatú, stb.


Én személy szerint úgy vélem igen. A meditáció révén megérted a helyzeteket, problémákat, megváltozik a világlátásod, s azt követően már hiába érnek pozitív-negatív hatások, leperegnek rólad.

2019. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

# 5

Azt hiszem értem mire akarsz kilyukadni.

Van egy belső "szokási,, mintázat amióta megszülettem.

Ezeknek a szokásoknak a követésével jöttek létre az emlékek, és az egó - ami ezzel az egésszel azonosítja magát.

Vagyis ezt a belső mintázatomat kell megváltoztatnom, és ettől majd másképp fogok működni a világban. Így pedig nem termelem ki a problémákat majd amiket most igen.

Értem én - de azt érzem nehéz lesz ez az út...

2019. jan. 15. 18:25
 8/45 anonim ***** válasza:
50%
A meditáció ehhez nem elég. Buddha ezért tanította a nemes nyolcágú ösvényt mint megvilágosodáshoz (a vágyak kialvásához) vezető utat.
2019. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

#8 Igen. Tudom, de képtelen vagyok követni a nemes nyolcrétű ösvényt, mert bizonyos helyzetekben rossz döntést hozok. Hiába látom hogy rossz, akkor is azt választom, mert nem tudom nem követni a karmám.

Ez ellen jelenleg csak úgy tudok védekezni, hogy kerülöm az ilyen helyzeteket. Viszont ez nem mehet így örökké, és amikor legközelebb szembe kerülök ezzel a problémával, addigra fel kell magam készíteni hogy a helyes viselkedést válasszam. De ez nem olyan egyszerű, és nekem csak a meditáció van itt mint lehetőség.

2019. jan. 15. 19:43
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Az egó csak az elme része.A meditációval az egót ki lehet iktatni,de csak meditálva/meditatív állapotban nem hiszem hogy tudnál teljes életet élni.Ez csak tipp, nem látok beléd.
2019. jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!