Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan szüntessem meg a...

Hogyan szüntessem meg a kötődést az anyagi világ felé?

Figyelt kérdés
Hogyan érjem el, hogy ne alakuljon ki a ragaszkodás valaki vagy valami iránt? És ha már kialakult a kötődés, hogyan lehet felszámolni ezt az érzést?

2019. febr. 11. 08:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%

Fizikai síkon próbálni kell kizárni az érzést, hobbit, valami életcélt találni.

Ha spirituális szinten van kötés ( mint nalam pl.) azt sehogy.

2019. febr. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 kreténpali ***** válasza:
100%

"Hogyan érjem el, hogy ne alakuljon ki a ragaszkodás valaki vagy valami iránt?"

Ha nem akarod, hogy ragaszkodásod alkuljon ki, akkor ahhoz ragaszkodsz, hogy ne legyen ragaszkodásod (magány, önállóság, a szakítás fájdalmától való félelem...).


"És ha már kialakult a kötődés, hogyan lehet felszámolni ezt az érzést?"

Az érzést megélni kell, nem felszámolni. Ha megvan mihez ragaszkodsz, akkor azt elengedheted, ha megy. Ha nem megy, akkor még ne engedd el.

2019. febr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%

Gyerekkorban kialakult pszichés problémákat kell feloldani. -> terápia


Ahogy mondani szokták, meredek a meredek a hegy amit azért meg kell mászni.

2019. febr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Bármi amihez kötődök - az szenvedést okoz számomra. A világban létrejövő boldogságok - mulandóak, vázoltathatóak, és feltételekhez kötöttek. Nekem valami stabil pont kell már az életemben.., mert unom ezt a hinta-palintát. Az tűnik a legjobb megoldásnak ha kötődök - a nem kötődéshez! Mert az a tapasztalatom hogy ez az "üresség,, ez bármikor elérhető, a lehető legkevesebb feltételtől függ, valamint tökéletesnek tűnik. Ezért akarom ezt még tovább fejleszteni, és emiatt gyakorlok pl zen meditációt hogy ez stabilabban jelen lehessen az életemben. Rájöttem ez az én utam. Csak arra gondoltam jó ha nyitott maradok más lehetősékre is. Ezért írtam ki a kérdést...
2019. febr. 11. 10:36
 5/24 anonim ***** válasza:
29%
Tanuld meg a**eveést. Nem lesz só,cukor,fűszer,zsír függőséged. Minden negatív az anyagi ételekkel jön be

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2019. febr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

#4 ejha! Te vagy az, Sákjamuni Buddha?

Nem szabad ragaszkodni a ragaszkodás elengedéséhez sem. Mert az pont olyan ragaszkodás, mint a többi.

"A forma üresség, az üresség forma; az üresség nem más, mint forma, a forma nem más, mint üresség. Nincs üresség a formán kívül, nincs forma az ürességen kívül. Ugyanígy az érzékelés, a fogalom és a tudatosság is üresség. Sáriputra, így minden dharma is üresség: nincsenek megkülönböztető jellemzőik, nem keletkeznek és nem szűnnek meg, nem szennyezettek és nem tiszták, nem csökkennek és nem növekszenek."

[link]


Ami jön azt fogadjuk, ami megy az engedjük.


https://www.youtube.com/watch?v=iSUziCRrLD4

2019. febr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 kreténpali ***** válasza:
Félek a kötődéstől, mert ha megszakad a kötődés, az fájni fog, uh inkább nem is kötődöm. Hmm...
2019. febr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
40%
7-hmm nagyon emberi. Félünk az ürességtől.
2019. febr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ne törődj az anyagi világgal, ne törődj ismerőseiddel/szeretteiddel, ülj bele a fotelodba és várjad a Nagy Kaszást.
2019. febr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

9 erről nincs szó ám... a ragaszkodásról van szó, a mohóságról, a vágyakról és a szenvedésről

De máshol is találhatod ezt, a lemondás alapú vallások sajátja ez, az Ács Fia mondta:

"Így hát, aki közületek nem mond le mindenéről, amije csak van, nem lehet a tanítványom."

Lk 14.33

2019. febr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!