Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan szüntessem meg a...

Hogyan szüntessem meg a kötődést az anyagi világ felé?

Figyelt kérdés
Hogyan érjem el, hogy ne alakuljon ki a ragaszkodás valaki vagy valami iránt? És ha már kialakult a kötődés, hogyan lehet felszámolni ezt az érzést?

2019. febr. 11. 08:30
1 2 3
 11/24 kreténpali ***** válasza:
#10 nem a lemondással vagy a kötődéssel van a baj, hanem azzal, ha valaki meg szeretné választani, hoygh mihez kell kötődnie és miről akar lemondani.
2019. febr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

# 6

Jó, akkor igyekszek nem ragaszkodni, a ragaszkodás elengedéséhez sem

:)

Egyébként vannak a tudatomban olyan dolgok, amikből hiába vonom ki rendszeresen az energiát (így megmaradva a pillanat tisztaságában) mégis folyton újrateremtődnek..

Talán mert belül még nem tudtam kiszedni, az ezen emlékekkel való rendszeres azonosulást.


Egyéni gyakorló vagyok ugyan.., de azért a szív szútrát én is nyomatom néha - csak szanszkrit nyelven.

Szerinted használható mint mantra hogy könnyebben elengedjek mindent?

2019. febr. 11. 12:53
 13/24 anonim ***** válasza:

#11 de, azzal IS van a baj

"Hiszen semmit sem hoztunk e világra, s nem is vihetünk el semmit."

Potencialitásokat - lehetőségeket kapunk/ hozunk születéskor, amit aktualizálhatunk, megvalósíthatunk.

2019. febr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 kreténpali ***** válasza:
Nagy tudás lehet a fejedben, ha mindenről eszedbe jut egy idézet.
2019. febr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
55%

"folyton újrateremtődnek" - itt a lényeg! Egy kis gyomot hagysz, és kerted elborul.

"Talán mert belül még nem tudtam kiszedni, az ezen emlékekkel való rendszeres azonosulást."

igen, de: miért azonosulsz??

Fontos lenne tudatosítani: én nem vagyok azonos a testemmel, én nem vagyok azonos a lelkemmel, én nem vagyok azonos a szellememmel (ezekkel való azonosulás egyébként a betegségek, szenvedések forrásai)

Az Én csak az énnel azonos!

*

a szív szútra -a linken ójapánul van, szanszkrit nyelven is "jó".

"használható mint mantra hogy könnyebben elengedjek mindent?" Kell a mester, kell a szertartás, mert egyedül lehet, de nagyon nehéz.

és jót találni is nehéz, itt sok helyen van dojó- meg kell nézni, mit tudsz elérni, és meg kell érezni, hogy jó-e neked. Ez az sajátút (svadharma) keresés, saját feladat, kívülről nem lehet megmondani.

[link]

Buddha-Dharma-Szangha

[link]

2019. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
#14 igen:) van mit elengednem, van mitől kiüresíteni magam:)))
2019. febr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
5# te egy igazi barom vagy 😂
2019. febr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
18%

#17 nem kell bántani egymást, hagy mondja,mindenki, amit gondol - végre lehet egy kicsit beszélgetni, elmenekülve a pontozók őrjöngéseitől.

Béke!

2019. febr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
18%

- Mielőtt kimondják, mi a szó?

- Mielőtt kérdeztél, feleltem.

2019. febr. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ma már csak mosolygok rajtad. Valamikor én is ezen bírkóztam. Ma már tudom, hogy minden Buddha képmutató és nihilista.
2019. febr. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!