Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A meditáció során (samatha),...

Niceszisz kérdése:

A meditáció során (samatha), a ki és belégzést, ti hogyan képzelitek el?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy miközben meditáltok a kilégzést és belégzést milyen "formában" képzelitek el? Arra gondolok, hogy belégzésnél például látod magad előtt egy füstöt, ami beáramlik az orrodon majd ki. Ez csak egy példa volt. Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Nem könnyű percekig-órákig úgy meditálni, hogy kimondottan 1!dologra összpontosítsak, amit eleve nehéz elképzelni.(úgy hogy közben SEMMI másra ne gondoljak)

Köszönöm



2019. márc. 24. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:

A samata lecsenfesült tudatállapot.

Egy dologra összpontosítva lecsendesül az elme.

Célszerű a légzést választani összpontosítás tárgyául. Az mindig veled van. Azonosulhatsz vele mint a létezésed valóságával.

Nem elképzelni kell, vagy "látni". Figyelj a hangjára és az érzésre ahogy áramlik.

Érdemes légzőgyakorlatokkal gyakorolni a légzés szabályosságát. Hogy 1 óráig tudd fél évet legalább kell gyakorolni.

Az egyenletességre tudsz figyelni, és ebben a figyelemben először pillanatokra azonosulni tudsz a légzéssel

2019. márc. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha stabilan a meditáció állapotában tudsz lenni akkor sehogy

Ez esetben az eggyé vált csendet kell totálisan átérezni


ha nem hát akkor figyeld a légzésedet ahogyan működik

2019. márc. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A samatha meditáció vagyis az elmélyülés megmunkálás tulajdonképpen a Szatipatthána és Vipasszaná meditáció keveréke. Először a Szatival kellene kezdened majd aztán a Vipa és utánna vegyíteni mert a samadhához nyugodt elme kell.


Én nem tartom jónak a képzeletet használni mert akadály de lehet, hogy egy kezdőnek jól jön. A lényeg, hogy türelmesen figyelj.

2019. márc. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

még a 3-as vagyok


A gondolatokról: A figyelmedet összpontosítsd az orrodon beáramló levegő érzetére. Ha egy gondolatban elmerülsz és észreveszed akkor mondd ki magadban, hogy vissza, és összpontosíts újra de nézd meg azt is, hogy hogyan kelt fel a gondolat és múlt el. Ha jól összpontosítasz a gondolatok még mindig jönnek de már nem azonosulsz velük, ez az ami igazán fontos. Hagyd a gondolatokat, úgysem tudod leállítani erővel, csak összpontosíts. Legyél türelmes és figyelj. Lásd a működésed - ne azonosulj az énnel.

2019. márc. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!