Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Spirituális fejlődésben...

Spirituális fejlődésben akadályozhat vagy segíthet szorongásgátlók, antidepresszánsok szedése, és pszichiátriai kezelés?

Figyelt kérdés
Nagyon szerettem volna spirituális úton elérni a lelki békémet, de bár nagyon régóta olvasok ilyen könyveket és nézek videókat (Tolle, Mooji, Adyashanti, Ramana Maharsi...), mindig győz bennem a szorongás, gyomorideg, vagyis a testi tüneteim. Úgy érzem a lelki fejlődés sajnos nekem kevés a "gyógyuláshoz", de nem akarok lemondani róla. Viszont Kellene vmi segítség ehhez. Aki olvasta Eckhart Tollé-t tudja mi az a fájdalomtest, na ez az ami mindig megjelenik és hatalmába kerít hiába élek a jelenben.
2019. márc. 25. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
A kettőt lehet egyszerre de fontosabb az orvosi segítség igénybevétele.
2019. márc. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

A szorongásgátlók, antidepresszánsok a spirituális fejlődés helyett vannak. Afféle pótlékok, amihez nem kell erőfeszítés, csak fizetni és persze elviselni a hosszú távon jelentkező mellékhatásokat. A dobozban lévő betegtájékoztatóban olvashatóak, szóval nem titok.

Ha a fentebb felsorolt szerzők és videóik nem segítettek a lelki békéd megtalálásában, nem gondoltál arra, hogy nem arrafelé van a megoldás ?

A múlt héten a könyvcsereberélő polcon találtam egy szuper könyvet, ami pont erről szól. A címlap és a cím nem volt vonzó, sőt inkább taszító. De mivel kíváncsi ember vagyok, beleolvastam és utána rájöttem, ez a legjobb ilyen magyar nyelvű könyv, amit ebben az évezredben találtam. A könyv címe: Jobb emberré lenni.

2019. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
62%

Egy lelkipásztor azt mondta, hogy vizsgált tény, hogy a pszichiátrián kezelt betegek 85%-nak csak arra lenne szüksége, hogy valaki levegye a terhet a vállukról, hogy imádkozzanak és elfogadják Istent és Jézust, mint Megvaltót.

Persze ez nem Tollé és Mooji, de ha spirituális úton kutakodsz ez is lehet megoldás.

Tudom milyen borzasztó az állandó nyugtalanság és békétlenség.

2019. márc. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Az antidepik csak az agyhormonok pl szerotonin szintjét normalizálják. Sem több, sem kevesebb !

Nem kell minden hülyeséget belelátni. Ugyanolyan ember vagy velük is.

2019. márc. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen mivel a az ilyen szerek éppen hogy visszafojtják azt aminek elő kéne jönnie.


De mivel kevés olyan mester van aki komolyabb folyamatokat kézben tud tartani, erősen mérlegelned az orvosi kezelést, ami persze nagyon káros, pláne hogy gyógyszeres.

2019. márc. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha így volna, mostanra már az összes antidepresszánsos és pszichiátriai beteg spiritiszta lenne. 😧
2019. márc. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

"Egy lelkipásztor azt mondta, hogy vizsgált tény, hogy a pszichiátrián kezelt betegek 85%-nak csak arra lenne szüksége, hogy valaki levegye a terhet a vállukról, hogy imádkozzanak és elfogadják Istent és Jézust, mint Megvaltót."


Belinkelné valaki e cikk/tanulmány/miegyéb forrását?

2019. márc. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nem az internetről olvastam. Egy előadáson vettem részt, amin egy lelkipásztor és pszichiáter tartott. Saját véleményük és megfigyelésük volt.
2019. márc. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
47%

Es amik legfontosabbak zokat is olvasod?


Bhagavad Gita (Vekerdi Jozsef)

Tao the King (Tökei Ferenc)

4 Evangelium - Mate, Mark, Lukacs, Janos (Karoli Gaspar)


es gyakorlatba, eletedbe megprobaltad beepiteni minel tobbet belole?


konnyen beleveszhetsz a szerekkelnaz anyagi szenvedesbe, igy valojaban nem valtozna semmi

2019. márc. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7


Senki sem veheti le a terhet a válláról csakis ő maga teheti le illetve oldhatja fel a problémáit


ez vallástól független

2019. márc. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!