Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A Titánok vagy az Istenek az...

A Titánok vagy az Istenek az erősebbek?

Figyelt kérdés

2019. márc. 25. 15:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Mivelhogy mind a kettő kitalált dolog, ezért pont ugyanolyan erősek.
2019. márc. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6%

Nem istenek,hanem Isten.

Istentől csak 1 van.


És igen,Isten erősebb a titánoknál. Főleg úgy hogy "Titánok" nem léteznek.

2019. márc. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Imádom ezt a témakört. #1nek abszolút igaza van, mégis lepontozzák #2 pedig 2 kitalált dologból az egyikre szeretné rábizonyítani, hogy létezik, mikor ennyi erőből a másiknak is ugyan annyi joga van a léthez.

Amúgy szerintem a görög mitológiára gondoltál,szóval mivel az istenek legyőzték a titánokat feltételezem, hogy ők az erősebbek.

2019. márc. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Ha a kitalált dolgokat felruházzuk egymáshoz viszonyítottsággal, akkor máris van erosebb-gyengebb.

Ha elsőnek igaza lenne: az összes művészeti alkotas, irodalmi mu, film stb... Nem jöhetne létre.


Pl. Miért versengenenek a Vorosingesekkel Nemecsekék, ha úgyis egyforma erősek.

2019. márc. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

2. Válaszoló


1. Feltételezes: Keresztény isten létezik.

2. Feltételezes: én isten vagyok.


Ugyanannyira lehetséges mindketto, ugyanannyi érv-ellenerv van mellette, ha szeretnéd tegyél egy próbát.

2019. márc. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez görög mitológia. Nem kell széttrollkodni.

Egy kis olvasni való: [link]

2019. márc. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%
Isten erősebb, mivel Isten.
2019. márc. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A pusztítás istene Bills-sama!
2019. márc. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért szeretem ezeket a kérdéseket, mert egy olyan világot mutat be a fásult keresztény embereknek, amivel nem tudnak mit kezdeni. Nem tudják értelmezni, hogy volt olyan időszak a történelem során, amikor nem JHVH volt az egy igaz, hanem esetleg több isten is volt egyszerre. Gondolok itt az egyiptomi hit világra aminek a közelében sem létezik a kereszténység.

Tehát nem lehet olyat kijelenteni, hogy nem léteznek titánok vagy istenek, mert csak Isten van és kész.

Azt sem lehet állítani, hogy Isten nem létezik. Sok olyan embert ismerek akik ezt állítják nem értek velük egyet. De ha valaki azt mondja, hogy Jahve már pedig létezik, na neki sincs igaza.

Mindenkinek van valami amiben hisz, mert ez tartja az emberekben a lelket évezredek óta. A hit, hogy van értelme a létezésének, a hit, hogy van magyarázat mindenre, a hit hogy nem vagyok egyedül és van aki szeret, mert Isten szeretetét élvezem és figyel engem, tehát nem vagyok egyedül. Ez mind szép és jó. A mai világban nagyjából bármelyik valláshoz tartozhatsz. De bő 1500 éven keresztül csak egy dolog közül választhattál és ha kimondtad, hogy Isten nem létezik, akkor elégették istenkáromlásért.

2019. márc. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bocs elküldte*


A lényeg, hogy az létezik amiben hiszünk. Minél többen hiszik azt az egy valamit, annál erősebben testesül meg. A rossz dolgokban képesek vagyunk jobban hinni valamiért. Gondolom azok gyakrabban történnek meg. Így a titánokban annó biztos jobban hittek mert féltek tőlük. Ezért én azt mondanám, hogy a titánok az erősebbek. De ezen lehet változtatni.

2019. márc. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!