Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezhet élet egy másik...

Létezhet élet egy másik "rezgési" síkban, ugyanebben a naprendszerbe?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen olvastam, kiugrott názásoktól, magán utat választott természettudományos tudósoktól, kutatóktól hogy a naprendszer és az űr is tele van élettel. Mi emberek azért nem vesszük ezt észre, mert egyszerűen más frekvencialitáson van. Én ezt nem értem és arra kérnék valakit magyarázza el amennyire lehetséges. Ígérem, hogy megpróbálom megérteni. Mindent megteszek, hozzáolvasok csak megértsem.


Dióhéjban ha jól értem azt akarja az elmélet magyarázni, hogy a világnak egy bizonyos rezgési sávját érzékeljük. Ott van pl az elektromágneses spektrum. Ha az elektromágneses rezgés pl X frekvenciájú, akkor az röntgen sugárzás, ha Y akkor kozmikus sugárzás, de lehet látható fény, ultraviola vagy egyszerű hő, azaz infravörös. Ha jól értem ez magára a fotonra is igaz. Innen ered a következtetés vagy egy titkos kutatásból eredő információ, hogy van olyan frekvenciája - nem pusztán a fotonnak, hanem a vákkum-tengernek is, ami virtuális részecske-antirészecske párokból áll - ami számunkra érzékelhetetlen és egy másik élet számára ugyanolyan életet rejt magában mint a mienk vagy fejlettebb.


Nézzünk egy példát, hogy mire gondolnak. Szeretném megérteni ezért így magyaráznám el. Ott van pl az elektromágneses spektrum. Van egy tartománya, ami pl az infravörös tartomány. Ha nekünk nem lenne bőrünk akkor egyszerűen nem éreznénk a hatását. Nem is tudnánk a létezéséről, mert nem ismernénk. Nem lenne rá érzékszervünk. Azt mondanánk hogy nincs abban a frekvenciában semmi, pedig számos életforma abban a sávban éli az életét, ott tájékozódik, az jelenti számára az élethez biztosított körülményeket.


---


Mi van akkor, ha az el.spektrum más részei tartalmaznak ugyanilyen számunkra érzékelhetetlen információs sávokat, amikről nem is tudunk ?

Mint ahogy a génjeink is nagy részben ismeretlen funkciójú, azt hisszük selejt. A szemünk által látott dolgoknak is csak 5%-át dolgozzuk fel, azaz sok minden van még itt amit a szem detektál, de nem dolgozza fel az agyad. Ugyanígy az agyunk csupán 2%-át használjuk ki - azt hiszem ezt Einstein mondta - miközben a legnagyobb részben lehet a lényeg. Gondold el, ha ezek az általunk ismert sávok egy idegen civilizáció számára ismeretlen lenne. Mit látna a Földből? Semmit. Azt hinné egy gáz/folyákony massza. Nézz ki az ablakon ; molekula halmazok vannak mindenütt. Szemben egy fa. Pár mm-el arrébb levegő, aztán egy tó. Mindenfelé anyaghalmaz, de ha te nem tudnád dekódolni hogy ez fa, az víz az pedig levegő, akkor egy nagy katyvasznak látnád.Pont úgy mint mi a naprendszer többi bolygóit, hiszen nem ismernéd a frekvenciasávokat, nem tudnád elkülöníteni őket. Egyben egy nagy massza az egész. Mi van akkor, ha az idegenek is így látnakminket? Miközben van élet, fejlett civilizáció mondjuk a Vénuszon, Szaturnuszon, csak mi nem látjuk őket, mert nem tudjuk dekódolni a frekvenciákat ?


Én ezt úgy kopzelem el, hogy vannak a mindenséget alkotó húrok. Ezek a szuperhúrok a nevük mint fizikai elmélet tárgya rezegnek. Egy bizonyos frekvencia az elektron, másik a kvark megint másik a gluont fedi le. Rezgési frekvenciája függvénében vált mikroszkópikus alakot. Ugyanígy egy megint másik frekvencia estén, amit mi nem ismerünk lesz egy másik rezgési sík eletrkonja, kvarkja.


---


Felesleges abba belemenni, hogy megnézzük hogy X.Y mit kutatott erről, honnan vette a kutatáshoz szükséges infót, hol nyilatkozta le, mert a netről úgysem tudnánk. Felesleges szócséplés lenne. A lényeg, hogy meg kell érteni mennyi valóságalapja lehet. Azt gondolom, hogy egy bizonyos fejlettségi szinten ezek a civilizációk képesek lesznek olyan járművet alkotni, amik képesek ilyen "frekvenciaváltásokra". Azaz pl egy vénuszi űrhajó a legénységével képes lesz a mi sávunka lépni. Lehet hogy ezt mi egy bevillanásnak észleljük, ami egyezést mutat az UFO jelenségekkel miközben ők csak ugrottak egyet. Így lehetséges hogy nagyon sok idegen faj jön ide anélkül hogy a fizikai törvényeket megsértse, azaz a fénysebességet túllépje. Tudnillik ma az a legjobb bizonyíték az UFO-k ellen, hogy nem lehet túllépni a fénysebességet így nagyon messziről nem tudnának idejönni csak úgy. Viszont ez az elmélet a fizikai akadélyokat megkerüli. Van még egy csomó minden, de nem akarom leírni, mert így is túl nagy lére van eresztve. Örülök ha elolvassa valaki



2019. ápr. 25. 13:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 anonim ***** válasza:
61%
Erdekes agymenes, kar hogy semmi keresnivaloja a tudomany rovatban.
2019. ápr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/97 anonim ***** válasza:
72%

Tegyétek át ezotériába... a tudomány nem így működik.


Kérdező: Fantáziálgatni lehet, csak megfelelő háttértudás nélkül nem érdemes komolyan venni.


Olvasgass, tanulj inkább minthogy áltudományos írásokat bújsz. Lehet misztikus, meg titkos, de megfertőzi az agyadat.

2019. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/97 Tislerics Máté ***** válasza:
77%

Ez sajnos sakk matt helyzet, mert habár a kérdésed az ezotéria kategóriába tartozik, ott is csak olyan emberke válaszolnak, akik annyira tájékozatlanok a természettudományok termén, mint te.


Nyilván szeretsz ilyen dolgokon gondolkodni és érdekel a téma, de sajnos ez nem elég. Tanulj természettudományokat. Ne az ezoterikus neten olvasott marhaságokat nézd, hanem egyetemi előadásokat, ismerettermetszó műsorokat cikkeket, és akkor szépen kialakul benned mi az ami marhaság, és mi az ami tudományos tényeken alapul. Az iskola is egy jó hely amúgy...


Írtad, hogy az agyunk 2% használjuk. Ez egy nagyon gyakori tévedés, ami baromira hiteltelené teszi a mondandódat. Nem engedhetsz meg magadnak ilyen tévedéseket, ha ezek a dolgok érdekelnek. (az agyad 100%-át kihasználod, csak nem egyszerre. De persze arra is van példa csak azt úgy hívják hogy epilepsziás roham és az nem új dimenziókat nyit meg a tudatod számára hanem megöl...)


A tudomány az ellenőrizhető megfigyeléseken alapul, és nem a képzelőerőn...

2019. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/97 Wadmalac ***** válasza:
75%

Mondok neked tudományosabbat, majd a végén megmondom, miért ez sem sokkal tudományosabb.


Tegyük fel, hogy a világ létezése is kvantált, a valóságunk mondjuk Planck-időnyi létezések és nemlétezések sorozata, mint a filmkockák és a köztük lévő sötét részek.

Ezt nem lehetünk képesek kimutatni, hiszem összes mérési lehetőségünk is szinkronban van a világ frekvenciájával, a képkockák közé semmilyen műszer nem láthat, mert ott az sem létezik. Még az is kérdéses, hogy egyáltalán a kvantáltsága kimutatható lenne.

Most tegyük fel, hogy ugyanott, ugyanakkor létezik egy tök másik univerzum is, melynek létezési képkockái pont ott vannak, ahol a mienknek a sötét részek a képkockák közt.

Így létezhet egyszerre, egy helyen két komplett univerzum is, sosem tudva egymásról.


Na hogy miért ez is csak majdnem tudomány?

Mert a fenti fejtegetés Stanislav Lem: Magellán-felhő sci-fijében hangzik el.


Sajnos a tied meg bizony csak ufológiai fórumokon.

2019. ápr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/97 anonim ***** válasza:
72%

Rajtam egyszer keresztülment egy rezgési sík, ilyen 2 Hz frekvenciájú de beakadt a csípőm magasságában és berezgette a... izémet, szóval nagyon berezgett a fütyim ilyen fél percig, nagyon jó volt és ki is jött aminek ki kell jönnie és összekente a gatyámat tiszta izé lettem tőle

De aztán elhaladt a rezgési sík a testem felett és azóta nem tapasztaltam ilyet

2019. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/97 Wadmalac ***** válasza:
58%
Ja, én azt hittem, hogy ezt a rezgést hallom néha, de akkor lehet, hogy csak dubstep.
2019. ápr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/97 anonim ***** válasza:
0%
Ikszdé
2019. ápr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/97 Tislerics Máté ***** válasza:
32%

#5 válasza a bizonyíték arra, hogy létezhet olyan válasz, ami az ezotéria és a tudományok kategóriában is megállja a helyét...


Nem utasítja el a misztikumot és még pontos tudományos igényű elemzést is tartalmaz... ez valóban briliáns! :D

2019. ápr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/97 Wadmalac ***** válasza:
72%

#5-öst megörökítették a rezgés áthaladása közben.

[link]

2019. ápr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/97 anonim ***** válasza:
24%
#9 :DDD Felvonyítottam a meetingen. Ki fognak küldeni.
2019. ápr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!