Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A sors vagy karma visszaad...

A sors vagy karma visszaad vegul mindent, ti hogy gondoljatok?

Figyelt kérdés
Vagy csak kitalacio,nincs osszefugges?Ha tettek neked rosdzat,volt arrol tudomasod,hogy visszakapta az elettol az illeto?
2019. máj. 15. 07:12
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Vagy ebben az életben, vagy a következő(k)ben , de visszakapja. Ok- okozat .
2019. máj. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Salx Narval ***** válasza:
25%
Jó volna ha ilyen egyszerűen működnének a dolgok de szerintem az emberi sorsok nagyon összetett sokszor általunk nem befolyásolható módon alakulnak. Természetesen mindenre akad példa bőven de azért nem biztatnék senkit, hogy túlzottan bízzon sors igazságos alakulásában és karba tett kézzel várjon rá . Viszont annak azért nagy az esélye, hogy a tetteink, cselekedeteink visszaütnek ránk legyenek ezek jók, ill rosszak de arányosságot és méltányosságot csak a nagyon naivak, vagy a hittel élők várnak. Szóval szerintem nincs összefüggés csak szeretnénk ha lenne.
2019. máj. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

Először is a társadalmat törvényekkel irányítják, ha valaki rosszat tesz, büntetést kap érte. Ennek ellenére ez egy pénzközpontú társadalom, szóval minél több a pénz, annál több a kapcsolat is. Minél több a kapcsolat, annál nagyobb az esély a törvények kijátszására.

Itt jönne képbe a karma, de annak a szabályai annyira tágan vannak megfogalmazva, hogy bármire ráhúzhatók. Pl X lop Y-tól csokit. Y 75 évvel később rákot kap és meghal. Karma!

X megcsalta Y-t. Y lányát 10 évvel később megcsalja a férje. Karma!

X hazudott Y-nak. Y-t megkéselik az utcán. Karma!

A lényeg az, hogy az emberekkel mindig történnek jó és rossz dolgok is, így X cselekedetre mindig rá lehet húzni Y történést, hogy az amiatt történt és sors meg karma. Mint a jósok akik megjósolják, hogy nemrég elvesztetted egy rokonod betegségben, hisz az embernek általában vannak rokonai és nem sokan halnak meg pusztán az öregkor miatt. Ha eleget általánosítasz és eléggé tág fogalmakat használsz, a karma bárkire alkalmazható.

2019. máj. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
3 ismerősöm visszakaptam egyik szinte azonnal, a másik kettő később, de biztos van olyan is, aki nem, csak azt nem tartja számon az ember.
2019. máj. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Ha így lenne, már rég kihalt volna az emberiség
2019. máj. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A szerencsések visszakapják a jót,a balfacok(mint pl én) csak a rosszat,kamatostul.
2019. máj. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A szándékot mindenképp.
2019. máj. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Van benne ráció, tapasztaltam már hasonlót mindkét térfelen.
2019. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem. Szerintem ez egy olyan szöveg, mint amikor a kisgyerekeknek mondják, hogyha rosszat csinálnak, elviszi őket a mumus. Az emberek egy részének kell valami kapaszkodó, hogy elbírják viselni az igazságtalanságot. A valóságban ez nem így működik.

Jó pár olyan embert ismerek, akik alapvetően jók voltak, jó cselekedetekkel, mégis szenvedés lett az életük. És jó pár olyat, akik mindenkin átgázoltak és boldogok.

2019. máj. 16. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sajnos igy van,ez is igaz.

En is pl.miert kapok annyi rosszat,szenvedest,hiszen em artottam senkinek,foleg nem szandekosan...


Nem vagyok vallasos,megis imadkozom neha.

Jo elhinni,hogy a rossz tettekert megbunhodnek.

Regota figyelem,hogy aki artott nekem,kesobb valami baj éri.

Pl.megcsalt a ferjem.Pár honap mulva dlvesztette a munkajat,gerincproblémai,fajdalmai lettek.A ribije,aki azt kivanta,kossem fel magam,pár év mulva mutottek gerincservre.Rosszindulatu kolleganok,az egyik strokot kapott,keze eltort,masik gyomorbajjal kuzd,es leszamolt..es mev sorolhatnam.

2019. máj. 16. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!