Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Igaz az hogy a meditációnak...

P64 kérdése:

Igaz az hogy a meditációnak az egészségre rendkívül káros mellékhatásai lehetnek?

Figyelt kérdés

vagy hányszor szabad csinálni naponta? ezt olvastam: "Dr. Frederick Heide (Pennsylvania State University) tanulmányozta az úgynevezett "relaxáció okozta szorongás" (RIA) tüneteit. Ezek lehetnek: pánikroham, izzadás, szívdobogás, görcsök, furcsa bizsergés, kontrolálatlan nevetés és könnyek.

A RIA súlyosbíthatja az egészségi állapotot olyan esetekben, mint például a skizofrénia, depresszió, asztma, vérző fekélyek. A meditáció közben az agy egy szerotinon nevű anyagot termel. Dr. Solomon Snyder (Neuroscience at Johns Hopkins University) szerint ennek túlzott mértéke a felelős a RIA tüneteiért.

Más tanulmányok szerint a meditáció tikkelést, álmatlanságot, pánikrohamokat, de végső soron akár pszichotikus összeomlást is okozhat, még abban az esetben is, ha a páciensnek korábban semmilyen mentális rendellenessége nem volt (Dr. Margaret Singer és Dr. Janja Lalich)."



2019. máj. 16. 18:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Belinkelnéd az eredeti cikket, kedves Kérdező? Csak hogy lássuk, mely meditációs módszerről szól a tanulmány.


Köszi.

2019. máj. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 szaboarpi válasza:
61%

Igen. Több száz indiai eszkéta és buddhista szerzetes halt meg a századok során a meditáció miatt.

Ne haragudj, ez irónia volt... Kérlek olvass többet utána a buddhizmusnak, Tibetnek vagy tapasztald meg mit érzel meditáció közben ha a Youtub-on hallgatsz egy neked megfelelő!

2019. máj. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
52%
Múltkor linkeltem vagy 10 tanulmányt. Vanak kockázatai.
2019. máj. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
42%
Nem, nem igaz! Persze mint mindent, így ezt is el lehet rontani. De szerintem ne az elrontással foglalkozzál, hanem azzal ami jó benne!
2019. máj. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%
Akkor ne meditálj
2019. máj. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
74%

Égész nap ebben az állapotban kívánatos lenni


Az hogy a pszichés illetve mentális betegségeket miért erősíti abba ne menjünk bele mert hosszú, de valóban erősítheti

2019. máj. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
27%

A hídon átmenni kockázatos! Bármikor meg van az esélye hogy leszakad.

inkább ússz át a folyón, az természetes.


nem. teljesen sporadikus a dolog.

a meditáció, amíg csak meditáció és nem kalandozás addig 100%.

Amikor már mély vipassaná elvonulásban vagy az más történet, de oda meg nem fogsz eljutni.

2019. máj. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%

"Ezek lehetnek: pánikroham, izzadás, szívdobogás, görcsök, furcsa bizsergés, kontrolálatlan nevetés és könnyek."


Lehet, hogy elkerülte a figyelmedet, de a cikk, amiből ezeket idézted, két olyan tanulmányról szól, ami krónikus szorongásban szenvedő emberek estében vizsgálta a meditáció hatásait.


(Az angol eredetiben 'chronically anxious people' szerepel, és a a Virginia Commonwealth University vizsgálata során a kísérletben részt vevők 17 %-a számolt be arról, hogy a vezetett meditáció során a szorongásos tüneteik rosszabbodtak, míg a Dr. Frederick Heide vizsgálata során 54 % tapasztalta ugyanezt.

2019. máj. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%

Az eddigi tanulmányokból összesítve, az derül ki, hogy komplex a téma...és előfordulhatnak bizonyos rövid és hosszútávú mellékhatások.


Akár a sportnál, ha kimész futni, vagy falat mászni történhetnek kellemetlen események.


Itt a tudat változik meg, kimutathatóan gyakorlatiasan hatsz az elektrofiziológiai - neurális oszcillációkra az agyban.


Tudatosan befolyásolsz gyakorlással egy szinkron állapotot, ami nyilván, mint minden testi gyakorlat...fiziológiás változásokkal jár. Pl az epilepszia, epileptikus aktivitás jócskán összefügg a szinkron oszcillációkkal.


Adott esetben bizonyos hajlamok felerősödhetnek, akár konkrét panaszokká.

Lappangó szorongás, epilepszia, skizofrénia ilyenekre érdemes figyelni, mert sok esemény triggerelheti ezeket.


Ez ingoványos területe a neurobiológiának, mivel nagyon nehéz bebizonyítani egyes esetekben, hogy az illető epilepsziás volt-e alapból, és mi váltotta ki nála. Lehet összefüggéseket, korrelációt és szignifikáns változásokat találni nagy elemszámú alanyon és meditációs szokásokon...de ez nagyon összetett téma, nehéz ok-okozati kapcsolatokat feltárni.

2019. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
sajnos az eredeti linket nem tudom bemásolni, elfelejtettem lementeni, de nem konkrét meditációs technikáról volt benne szó. - kifejezetten szorongás oldás miatt kezdtem el, mert már letettem a gyógyszereket a sok mellékhatás miatt elegem lett belőlük... - kifejezetten kiváncsi lennék, hogy pszichés illetve mentális betegségeket miért erősíti meg, ez fontos lehet, - krónikus szorongásban szenvedő emberekről nem volt szó ott ahonnan én linkeltem, ha én az vagyok akkor nekem akár lehet negatív hatása is?
2019. máj. 17. 00:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!