Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Igaz az hogy a meditációnak...

P64 kérdése:

Igaz az hogy a meditációnak az egészségre rendkívül káros mellékhatásai lehetnek?

Figyelt kérdés

vagy hányszor szabad csinálni naponta? ezt olvastam: "Dr. Frederick Heide (Pennsylvania State University) tanulmányozta az úgynevezett "relaxáció okozta szorongás" (RIA) tüneteit. Ezek lehetnek: pánikroham, izzadás, szívdobogás, görcsök, furcsa bizsergés, kontrolálatlan nevetés és könnyek.

A RIA súlyosbíthatja az egészségi állapotot olyan esetekben, mint például a skizofrénia, depresszió, asztma, vérző fekélyek. A meditáció közben az agy egy szerotinon nevű anyagot termel. Dr. Solomon Snyder (Neuroscience at Johns Hopkins University) szerint ennek túlzott mértéke a felelős a RIA tüneteiért.

Más tanulmányok szerint a meditáció tikkelést, álmatlanságot, pánikrohamokat, de végső soron akár pszichotikus összeomlást is okozhat, még abban az esetben is, ha a páciensnek korábban semmilyen mentális rendellenessége nem volt (Dr. Margaret Singer és Dr. Janja Lalich)."



2019. máj. 16. 18:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

19-es vagyok


Mit takar a spirituális terápia, amivel 12 éve foglalkozol?

2019. máj. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Röviden: érzelmi átélésen alapuló terápia


Hosszan: könyvet lehet vele teleírni

2019. máj. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

huszonegyes vagyok


Mely szakkönyveket ajánlod a témában?

2019. máj. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Hát, kedves "12 éve foglalkozom spirituális terápiával

Tapasztalat!!! Lehet csinálni terápia nélkül is de vagy nem lesz túl nagy előre lépés vagy jó eséllyel jöhetnek elő olyan problémák mint a szorongás pánik betegség skizofrénia és társai Különösen igaz ez azokra akik beavatkozásokat is kapnak" válasz írója, nem tudlak komolyan venni.


Szép napot!

2019. máj. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
29%
A legjobb "meditáció" Jézus Krisztus tanításán elmélkedni. Ha nem ettől várod hogy jobban legyél hanem a meditálástól akkor máris szabad utat adsz a gonosznak aki elsőként megtalál az elméd megnyitásakor. Aki mint ordító oroszlán jár kel köztünk figyelvén kit nyelhet el. Ezt nem én mondom hanem Isten igéje a biblia.Hiszed é ezt?
2019. máj. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!