Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kezdjek félni magamtól? Ez...

Kezdjek félni magamtól? Ez normális?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, képes vagyok előre megérezni bizonyos dolgokat/eseményeket stb

De a legtöbbször nem foglalkozom a dologgal, próbálom teljesen kizárni az életemből ezt, ami nagyon nehéz elérni.

Az utóbbi hónapokban egyszerűen nem tudom kizárni ezeket az érzéseket.


Leírok néhány példát, ha esetleg szkeptikusan álltok a dologhoz, nem csodálom, néha még jómagam sem tudom elhinni.


— néha előre megérzem ha valaki vendégségbe megy anyámhoz. Mivel én nem anyámmal élek, néha áthív magához vacsira... ez a sztori kapcsolódni fog.

Egy vasárnapi nap volt, anyám meghívta egy nagyon régi barátnőjét vacsira. Én persze nem tudtam a dologról. Autóba ültem és elundultam, félúton megláttam egy virágboltot, egy nagyon erős késztetést éreztem, hogy vegyek egy virágcsokrot, és vettem :D

Hazamentem és ott volt a nő, átadtam neki a virágot, hisz anyám barátnője volt :)


— ez egy kicsit durvább: — volt egy szomszédom, nem olyan rég költözött a városba. Szakított a barátnőjével és új életet akar kezdeni. Mindezt nem tudtam ,csak a történtek után.

Semmi nagyobb beszélgetésünk nem volt, csupán szia, hogy vagy? meg hasonlók.

Akkor mielőtt az történt 2 napig nagyon rosszul voltam, nem volt étvágyam, szédültem, kedvetlen voltam- egyszóval, nagyon rosszul voltam.

2 nap után a szomszédból hallottam furcsa hangokat, mintha valaki hangosan sírt volna és még kilábalást is hallottam.

Nem volt bátorságom átmenni hozzá, megkértem egy másik, idősebb szomszédot, hogy nézze meg, hogy minden rendben van e vele.

Átment és rémülten futott ki, az a fiú öngyilkos lett!

Akkor nagyon elsápadtam, még jó, hogy nem én mentem át! De napokkal később a rosszullét elmúlt, de a sokkolt állapot nem!


— ezeken kívül volt néhány kisebb megérzésem is, hogy ne menjek egy bizonyos helyre, mert rossz dolog fog történni.

—megérzem ha egy barátom, csaladtagom beteg lesz, vagy valami fog történni.


— amikor jól tippeltem :D úgymond teszt lapot húztunk, akkor nem tudtam tanulni mert kórházban voltam 5 napig. Másnap bementem a suliba, húztam egy tételt, megírtam. Másnap ismét megírtuk, az okát nem tudom XD de ugyanazt azt húztam.


— megérzem, az is ha valaki felhív, vagy amikor pl egy kedves ismerősömre gondolok, a legtöbbször... felhívnak, SMS-t küldenek, pont akkor/ vagy kicsivel később, miután megtörtént az, hogy rájuk gondoltam.


Bocsánat kicsit hosszú lett, de csak így tudtam leírni, ha nem részletesen írtam volna le, akkor semmi értelme sem lett volna.

De amúgy ez konkrétan mi? Miért érzem ezeket?

Jó tippelő vagyok? Vagy pl nagyon jók az megérzéseim?



2019. máj. 26. 20:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ne félj ezektől a dolgoktól, hanem hasznosítsd, alkalmazd, figyelj rá. Picit ismerős a dolog, de összességében szerintem ez egy előny.
2019. máj. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Ne félj magadtól. Csak jók a megérzéseid. Ez egy adottság.
2019. máj. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

Az "utóbbi pár hónapban" valóban olyan kollektív energiában részesülünk, ami ezt kihozza. Nekem is többször annyi s erősebb dejavuim vannak. A legutóbbi pár perce.

Fircsa, hogy nem hogy nem gyakorlod, de még próbálod kizárni is azt, amivel pár száv év múlva csodákat tehetnél.

2019. máj. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%
Ezek természetes, véletlen dolgok. Mindenki szereti különlegesebbnek érezni magát a másiknál. Ezt be is tudja adni magának is. Engedd el, semmi extra.
2019. máj. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Bocsánat tudom, hogy ez jó.

De néha rémisztő, ha egy jó dolog történik, akkor minden ok. Ha viszon rossz, akkor próbálom kizárni és nem törődni vele :( pl a szomszédos eset, azok után mindent ilyen megérzést kizártam.

Pedig még a mai napig érzem ezeket.

2019. máj. 26. 22:23
 6/15 A kérdező kommentje:

Én nem érzem magam különlegesnek, inkább olyan átok szerű érzésem van( ha van ilyen érzés), mintha megátkoztak volna.

De az, hogy többször van, hogy egymásután bebizonyosodott, hogy igaz... ez nem lehet véletlen.

Pedig én is szkeptikus vagyok a dologgal kapcsolatban.

2019. máj. 26. 22:26
 7/15 Krúdy Gyula ***** válasza:

Szia,


Az érzékelésnek eléggé az elején vagy. Ez mondjuk lehet azért is mert próbálod elnyomni, és ezért kapsz csak "részleteket".


Egyszerűen próbáld úgy kezelni, hogy az élet beszél hozzád. A nyújtott információnak viszont csak egy része jut el hozzád. A vendégvárós példánál mondjuk valószínűleg ment neked egy "érzés-üzenetcsomag", hogy ki mikor miért lesz még ott anyudnál. Mivel blokkolod ezt/félsz tőle így tudatosan tompítod. Ezért van az, hogy csak benyomások maradnak meg-sugallatok-érzések.


Ha ezektől a dolgoktól tartasz akkor első körben azt javasolnám próbálj meg önmagaddal összhangba kerülni. Mivel ez egy részed így az életedben ideális lenne ha tudatod minden részével "megbarátkoznál". Boldog életet úgy a legegyszerűbb élni ha elfogadjuk önmagunkat. A segítség amit kapsz az segít tájékozódni az életben is, és önmagadban is. Később ahogy Red is írta fentebb nem csak önmagadnak, de másoknak is tudnál ezzel segíteni.


Dönthetsz úgy is, hogy nem foglalkozol ezekkel. Kíváncsi lennék, hogy mennyire lenne jelen egy fura ~hiányérzet az életedben ezek nélkül. Mennyire érzed úgy, hogy keresel valamit amit nem találsz? Szerinted ez a valami mennyire van az orrod előtt?


Minden jót, meg sok sikert.

2019. máj. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Lehet, hogy mégsem tudom teljesen kizárni ezeket az érzéseket, hisz bárhogy is próbálom, a nemtörődöm melett azért még ott van. Volt olyan, hogy rémisztő, rosszullét kísér(mit az az eset), mostanra megtanultam, hogy az jót nem jelent— ettől félek... mi lesz, ha egy családtagjaim vagy közeli barátaimnak esik bántódása? Még annál is rosszabbul leszek? Igazából a rosszról rettegek, hogy valami rossz fog történni.
2019. máj. 27. 08:51
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon sok ilyen megérzésem szokott lenni. Már lassan az ilyen kisebb dolgokra nem is figyelek fel. Viszont pár hete sajnos velem is előfordult egy hasonló "durva" eset, mint amilyen a tiéd is, az eléggé megrázó volt.
2019. máj. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Oh :( sajnálom.
2019. máj. 27. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!