Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha valaki hisz Isten létezéséb...

Girlll3 kérdése:

Ha valaki hisz Isten létezésében, de nem szereti és gonosznak tartja Őt a világban jelenlévő szenvedések miatt az a valaki hova kerül halála után?

Figyelt kérdés
Keresztény hit szerint. Tényleg pokolra jut? Isten mi szerint hív megtérésre embereket? Kik azok a szerencsések, akik ezt átélik? Megtérés után már nem kárhozhat el egy ember?

2019. jún. 9. 21:47
1 2
 1/18 anonim válasza:
54%
Az a valaki nem ismerte fel istent. Isten nem gonosz maximum igazságos, de mindenképpen jó, ha az úr jót tenne a "világban" azzal megfosztana sok embert a szabad akarattól, nem tudná megítélni hogy ki a jó és ki a rossz. Rossz nélkül nincs jó, nem lehetne mihez viszonyítani. Különben a hit szeretet nélkül nem ér semmit. Hogy hova kerül nem tudom, azt se hogy mi szerint hívja az embereket. Sokan megtérnek és visszafordulnak, aki igazán megtér az nem kárhozhat szerintem. Jézus példázott erre a földre esett magokkal. Pokolra jut e azt se lehet tudni, változhat az életében még.. A hit egy jó kezdet de el kell fogadni a dolgokat, ha istent gonosznak tartja valaki az már ítélkezik, ő szinte mindenkire mondhatná hogy gonosz aki egyszer is hibázott, mégis jobbat akar nekünk. Ezt bizonyítja a biblia is, figyelmeztet mindenkit.
2019. jún. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%
Mind pokolra jutottok, nincs megváltás, aki nem követi, hűen Istent, és az, ő szeretett gyermekeit, az a pokol tüzén, fog égni. ÖRÖKKÉ. ÖRÖKKÉ. Mi mindannyian Isten, bárányai vagyunk, őt szolgáljuk a szeretetünkkel, és megbocsátásunkkal. Mert nincs annál, nagyobb bűn, mint kísértésbe esni. És most, mindenki, mondjon el, egy, megbocsátó imát, hiszen mindenki, vétkezett, aki megszületett, és csak Isten, és Jézus tud megváltani minket, bűneink alól. Ámen.
2019. jún. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
3%
Aki lepontozott engem ISTEN báránykáját, az is a pokolra jut. Hogy lehet ilyen gonosz tettet véghezvinni? Csalódtam az emberiségben.
2019. jún. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Pokolba legfeljebb a gonosz emberek kerülnek és nem azok, akik elítélik a szenvedést és ezt a rothadó világot vagy tömegsírt (nem tudom melyik jobb kifejezés).

A katolikus hit szerint van purgatórium, ott még meg lehet tisztulni a bűnöktől. Más keresztény egyházak szerint pedig csak meghalsz és nincs tovább semmi.


Isten mindenkit hív, ha létezik (meg persze ha nem rejtőzködik, mintha nem létezne).

A megtérést nem egy érzés, illetve sokkal több annál. (mint ahogy a szeretet sem csak egy érzés, hanem egy döntés).

Nem szabad az olyan szektákra hallgatni, akik szerint a kereszténység a pénzről, eufóriáról vagy a politikáról szól.

Nincs olyan, hogy megtért ember. Minden pillanatod egy újabb döntés.

Hogy ki milyen ember, azt szintén nem a szekták fogják eldönteni.

Ha te a szenvedés, igazságtalanság, gonoszság ellen vagy, akkor jó úton jársz.

2019. jún. 10. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Ugyanúgy gondolom, mínt a kérdező. Isten egy gonosz vérszomjas, nyomorra és szenvedésre élvező pszichiátriai eset. Hiszem, hogy van valamilyen felsőbb hatalom, de az biztos, hogy nem úgy van, mint ahogy azt a vallások összefoglalják. Hány ártatlen, gyermekek hal kínhalt vagy éli le az életét szenvedésben és nyomorban. Ha istennek lenne hatalma, akkor biztos tenne valamit.


Mennyire beteg a biblia is:

- isten megcsinál valakit akarata ellenére, csóri József meg nevelheti a zabigyereket.

- a gyerekét leölik, de ő semmit nem tesz ellene

- a világra szabadít millió pedofil papot

- végignézi 50-70.000.000 ember halálát a masodik világháborúban

- egy özönvízzel kiírt egy bolygónyi embert majd marad egy család, akik újra benépesítik a földet. Hogyan? Anya-fia, apa-lánya és testvérek szexuális kapcsolatából? Miféle elmebeteg dolog ez?


Szóval ha van is isten, akkor annyi erő van benne, min sz arban a vitamin.


Jöhetnek a nagy-nagy leoltások és ne felejtsetek el lepontozni se!


Vallasok? Kösz, nem.

2019. jún. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Igen,én sokszor érzem azt,Isten nem igazságos! Van akinek egész életében minden könnyen megy,nem beteg stb..más meg egész életében csak szenved,hiába dolgozik annyit mint egy állat.
2019. jún. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én nem magamról kérdeztem. Nem én látom így az Istent, hanem az apám, engem hívott megtérésre. Azért érdekel, hovy hogy lehet, hogy őt mégse hívja elszántan.
2019. jún. 10. 10:27
 8/18 anonim ***** válasza:
Saját magadat tartod ezáltal gonosznak, mert Isten te vagy. A tudat isten.
2019. jún. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Miért lenne Isten gonosz gyermekem ? Tudatában sem vagy szavaid súlyának ! Isten nem gonosz. A sátán a gonosz. Isten szabad akaratot teremtett az embernek, akinek joga van élni a sátáni erőkkel és teszi is ezt. Ezért látunk ennyi gonoszságot.


Rengeteg kilakoltatás van. Erről Isten tehet? Isten hozta létre a Bankokat, hogy adjanak uzsorahitelt az embereknek ? Isten mondta, hogy írják alá a devizahitelt?


A 10 parancsolat pont a mértékletességet tanítja fiam. Addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér gyermekem. Ezt tanítja a Biblia


Dícsértessék

2019. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Még mindig nem Magamról kérdeztem, dícséttessék figyelmesen olvasni és értelmezni.
2019. jún. 11. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!