Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért adnak bizonyos meditáció...

Miért adnak bizonyos meditációkhoz mantrát?

Figyelt kérdés
2019. jún. 15. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
A meditációnak semmi köze az elméhez, tehát mantrás meditáció nem meditáció, max elme technika.
2019. jún. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Első testvér válaszát azzal egészítem ki egyetértve.
2019. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a kérdésre választ kapjál, de egyetértve első testvérrel, hogy a india vonalú mantrák (csak álláspontokat írok) varázsigék, van amely a tiszta tudatot hívja elő pl. aum mani pade hum, mások pl szerelem gazdagság, de a mandaláknak is ilyen szerepük van. és ott van a sziv szutra, ami reticálása az együttérzést hívja elő.

De hitem szerint a mantrák csak mankók a kezdőknek, ami arra hívatot hogy lefoglalja az elmét, hogy ne kalandozzon, és valójában csak körítés, hogy x mantra erre-meg-arra való, de vitathAtalul használ, mert próbáltam. Nagyos most a mester akik tanítványaijat nem vezették, hanem megvezették pl. titkos mantrákkal, persze pénzért. Én Oshot tartom az egyik legnagyobb mesternek sok mindenről lerántotta a leplet a kundalíni től kezdve kereszténységig, talán vele indult a konteonak nevezett dolog, csak akkor még nem volt rá szavunk.

2019. jún. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert némely meditációs technikának része a mantrahasználat. Amelyiknek nem, ahhoz nem adnak. Ennyi.
2019. jún. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 rozgonyizoltan válasza:

mert a mantrák lefoglalják az elmét. nem hagyják, hogy össze-vissza ugráljon. ha próbáltál kiüresedni, tudod, miről beszélek :)

kinek ez jön be, kinek az. én is csináltam saját mantrát, saját vezetett meditációt. és nekem segít az, amit ebben magamnak "mantrázok" :)

ha kell, szívesen megosztom veled, írj rám privátban.

2019. júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!