Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Megtörtént, megdöbbentő eset....

Megtörtént, megdöbbentő eset. Szerintetek mi van a háttérben?

Figyelt kérdés

Eszembe jutott egy régi eset, ami velem és néhány ismerősömmel történt meg. Gondoltam leírom.

Amikor megjelent az első iPhone 2007-ben, akkor erős deja vu érzésem támadt, hogy ugyanezt már láttam valahol. Ez volt az első olyan mobiltelefon, ami teljes felületű érintőképernyőt tartalmazott. Akkor azon gondolkoztam, hogy lehet, hogy a korábbi PDA-k miatt van ez az érzésem, de azok valahogy máshogy néztek ki. Azután egyszer csak eszembe ötlött, hogy még kicsi gyerekkoromban (6-7 évesen), 90-ben többen kint voltunk a játszótéren és az egyik szomszéd gyerek kezében volt egy szürke festékkel lefújt fa téglalap lekerekített élekkel, aminek az elejére volt ragasztva egy papír, amin olyan ikonszerű rajzok voltak, mint a 2007-es iPhone telefonon (vagy most már mondhatom, hogy mint a mai okostelefonokon, a gyerek jól leutánozta ezek szerint amit látott). Ez a gyerek nálunk kicsit idősebb volt és mindig barkácsolt valamit (a biciklijére csinált például indexet, nekik volt először C64 az utcában stb). Akkor nem tudtuk, hogy mi az és megkérdeztük a gyereket. Azt válaszolta, hogy egy bácsi kezében látott egy kütyüt a buszon és látta, hogy nyomogatja és utána a füléhez tartva beszél bele, a kis készülék kis képernyőjén egy tájkép volt és előtte kis képecskék amiket megnyomott és utána a kijelzőn is teljesen megváltozott minden. Ez megtetszett neki, ezért otthon készített egy játékból egy utánzatot az általa látottakról. Mi nem tulajdonítottunk az egésznek nagy jelentőséget mert azt gondoltuk, hogy biztosan valamilyen számológép, vagy kvarcjáték lehetett a bácsinál (de azokra egyáltalán nem hasonlított így belegondolva és egy bácsi miért játszott volna). Mindez 1990-ben volt. A deja vu érzésem erre az emlékre teljesen megszűnt, mint amikor látsz egy ismerős arcot és nem tudod hova tenni, de utána eszedbe jut hogy honnan ismered és minden világos lesz. 2007-ben ezután egy másik gyerekkori barátomnak (aki akkor szinték ott volt) elmondtam ezt és ő is mondta, hogy valami neki is dereng ezzel kapcsolatban, hogy ő is emlékszik rá, csak ő az évet nem tudta pontosan. Azt a gyereket aki élőben látta a bácsit a buszon az 1990-es okostelefonnal (mert így utólag szerintem az volt) már nem tudtam megkérdezni, mert 92-ben elköltöztek.

2007-ben és utána keresgéltem, hogy mi lehetett az, de 1990-ben ilyen kis, lapos méretben csak kvarckijelzők voltak, de azok is kisebbek és nem színesek és nem volt szokás ezeket a kvarcjátékokat (nekem is volt kettő féle és a többi akkori kvarcjátékot is ismertem) a fülünkhöz emelni és beszélni bele. Az akkori mobiltelefonok talán már léteztek, de akkorák voltak majdnem mint egy aktatáska és nem volt nagy, színes kijelzőjük. Mostanában eszembe jutott, hogy egyre több információ kerül fel az internetre és ismét keresgéltem, hogy mihez hasonlíthatott az 1990-ben, de most sem találtam olyan készüléket, ami ahhoz a bizonyoshoz hasonlított volna. Van tippetek, hogy mi lehetett az?



2019. jún. 19. 12:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
diktafon
2019. jún. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
44%
Mi van, ha a bácsi egy időutazó volt!? :O
2019. jún. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A diktafon megmagyarázná, hogy miért beszélt bele az ember, de a kijelzőt és a kis méretet nem. Akkor még kazettás diktafonok voltak.

Akkoriban jött divatba még a walkie-talkie, a BMX banditák film miatt, de azokkal sem egyezik a kialakítás és a kijelző.

2019. jún. 19. 13:05
 4/21 anonim ***** válasza:
27%
Bájos kis mese.
2019. jún. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ha időutazó volt, akkor kivel beszélhetett? Lennie kellett volna ehhez legalább egy másik időutazónak és a készülékkel kompatibilis gsm rendszernek. De az első gsm hívást csak 91-ben bonyolították le és azt sem nálunk. Igaz, van olyan régebbi strapatelefon, aminek van közvetlen kapcsolati "CB rádiós" módja is, két telefon között.
2019. jún. 19. 13:15
 6/21 anonim ***** válasza:

Már a 90-es években is voltak ilyen technikák,csak egy szűk réteg tehette meg,hogy ilyeneket vegyen.


[link]


[link]


És még biztos volt több is...

2019. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Szó szoros értelemben véve nem mese, mert ott volt a gyerek kezében a tárgy utánzata és azokat mondta, amiket leírtam. De az már nekem is eszembe jutott, hogy lehet, hogy ő ugyan fabrikált egy olyat (láttam, ott volt a kezében) és a bácsis történetet csak kitalálta hozzá. Akkor viszont az a gyerek volt egy látnok. Mert azon is gondolkoztam, hogy ha ez a helyzet, akkor melyik akkori sci-fi filmben láthatta, de egy filmben sem volt ilyesmi. A Star Trekben volt mobiltelefon (valamikor akkoriban jöttek be a kábelszolgáltatók, sat1, rtl, amiken mentek nyugati sci-fik), de az Enterprise űrhajó telefonjain nem volt képernyő és a flipes lenyíló telefonokhoz hasonlított és nem a mai okostelefonokhoz. Az az utánzat amit akkor a gyerek kezében láttam, egyértelműen úgy nézett ki, mint a mai okostelefonok.
2019. jún. 19. 13:25
 8/21 anonim ***** válasza:

Nyugaton már voltak kijelzős DAT magnók, amiknem már akkor fejlett kijelzőjük volt [link]


aki gazdag volt ment nyugatra és ilyen walkmannel ami felvette a hangot simán sétálgathatott

2019. jún. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ezzel a palmtopos dologgal a gond, hogy az idő biztos, hogy 90 nyara (hogy nyáron pontosan mikor azt már nem tudom behatárolni, gyerekként a nyár kellemesen hosszúnak tűnt, csak a vége felé telt gyorsan).

Az első palmtopok csak később kerültek piacra és nagyok voltak, nem színes, "telibe" kijelzővel. Ettől még az a gyerek láthatta 90-ben a nyugati adókon hírként, de akkor miért nem azokat utánozta le? Miért készített egy kicsi, lapos, színes kijelzős utánzatot ikonokkal (a mai fogalmaink szerint mondhatom, hogy ikonok voltak a kijelzőn egy háttér előtt és mind színes volt).

2019. jún. 19. 13:35
 10/21 A kérdező kommentje:

A kézi hangfelvevőhöz sajnos nem egészen hasonlított, de kétségkívül alakilag rá lehetne fogni.

Amit akkoriban a gyerek csinált, azt ahhoz tudnám hasonlítani, mint a kínai hamis mobiltelefonok, amelyek valójában olyan alakúra faragott fadarabok, rájuk ragasztott teljes oldalt lefedő "kijelző" matricával.

Néhány éve voltak ilyen csalások, de nem csak fa telefonokkal, hanem fa SSD meghajtókkal is.

2019. jún. 19. 13:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!