Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehet a Dyatlov rejtély...

Mi lehet a Dyatlov rejtély magyarázata?

Figyelt kérdés
2019. jún. 23. 23:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért rejtély, mert nincs rá magyarázat. Elméletek vannak csak, de egyik sem bizonyított. A konteoblog-ra keress rá, ott az egész eseményt és az összes feltételezést részletesen leírják.
2019. jún. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Olvastam már régebben a történetet, igazából pont most megy a film a TV-ben aztán onnan jutott eszembe a dolog :D Legutóbb azt olvastam, hogy a hegyekben a szél létrehozott valami infrahangot ami elől menekültek, de ez sem magyarázza meg a töréseket meg a kivágott nyelvet stb. Valaki földönkívüli támadással hozta összefüggésbe a történteket, szerintem erre is van esély. Hihetetlen az egész sztori:D
2019. jún. 24. 00:45
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyértelmű, hogy földönkívüli jelenség van a háttérban. Ugynevezett inttelligens plazmagömb vagy köznyelven gömbvillám. [link] Verőczey Ernő írt róluk könyveket. Isten nyugosztalja
2019. jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Bátor Tintanyúl ***** válasza:
100%

Pár éve a konteóblogon több ezer kommentben veséztük a lehetséges magyarázatokat. Orosz nyelvű archívumokat túrtunk, eredeti fényképeket elemeztünk (az áldozatok kameráiban találtakat és a helyszínelésen készülteket egyaránt), tárgyleltárokon és bonctani jelentéseken elmélkedtünk, eredeti helyszínrajzokat és térképeket vizsgáltunk, számoltunk mindenfélét: kihűlési időt, futási sebességet, oszlási időt... orvosszakértők, hegyimentők, geológusok és egyéb szakemberek írásait fordítgattuk megannyi nyelvről stb.


Az eredmény: semmi.


Pontosabban nincs olyan teória (a klasszikus lavinás magyarázattól a legelborultabb ufós ötletekig), ami képes lenne az összes, vagy legalább a legtöbb furcsaságot megmagyarázni.


Azóta se jött szembe olyan "magyarázat", amire ne tudtam volna kapásból 7-8 cáfoló tényt mondani. 😁


A Djatlov-incidens számomra a rejtélyek rejtélye.

2019. jún. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, a konteoblogos kommenteket érdemes elolvasni. Jó kis esti olvasmány, főleg elalvás előtt, a murders.ru-s képeket nézegetve... :D


Szerintem egyébként csak simán tűz vagy füst volt a sátorban. Ott volt benne a kazán, rossz helyen kezdett el füstölni, ezek meg elkezdtek futni, ne hogy megfulladjanak, ennyi.


Az égen cikázó tűzgömbök meg hasonlók azért abban az időben nem lehettek annyira szokatlanok arrafelé. Az olyan dolgokról pedig, mint pl. hogy nem voltak külsérelmi nyomok az áldozatokon, kiderült már, hogy azért nem egészen úgy volt az...

Nagyon sok az utólagos hozzátoldás, a ködösítés, ezért olyan rejtélyes ez az egész. De ha a valószínűtlen tényeket és a nyilvánvaló túlzásokat levonod az egészből, marad egy maroknyi lehetőség, amiből azért ki nagy valószínűséggel ki lehet válogatni, hogy mi is történhetett.

2019. jún. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem befüveztek ezért kezdtek annyira irreálisan viselkedni, amikor begyulladt a kazán
2019. jún. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6


Még ha viccnek is gondoltad, akkor sem butaság ez.

Ha nem is fű, de valamekkora mennyiségű vodka nyilván volt náluk, és nem kizárt hogy valami cuccot is vittek magukkal.


De szerintem az ivászat + a hipotermia (az alkohol nagyban hozzájárulhat a kihűléshez) miatt cselekedtek ésszerűtlenül.

2019. jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A hiportermia tipikus jele, hogy amint csökken a test hőmérséklete, úgy érzi az ember egyre melegebbnek érzi a külső hőmérsékletet. A sátorban hagyott ruhák arra utalnak, hogy valamiért már ott a sátorban elkezdtek kihűlni a tagok.

Kérdés, hogy miért. Lehet, hogy a kialudt kályha miatt?


Találtam egy videót, ami az én elméletemet osztja: https://www.youtube.com/watch?v=Y8RigxxiilI (felirattal teljesen érhető)


14:07-től lesz érdekes.


Persze, a gömbvillám sem egy rossz magyarázat, plána ha Zolotarjov által készített legutolsó fotót nézzük...

2019. jún. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy pedig lehet, hogy nem a sátorban hűltek ki. Egyszerűen csak elkezdett terjedni a szén-monoxid (talán még egy kis tűz is volt - innen származhatnak az égési sérülések), valaki felébredt, riasztotta a többieket, elkezdtek pánikszerűen kimenekülni, a sátortól pár méterre sorba rendeződtek, és úgy gondolták, a fák között nagyobb biztonságban lesznek, amíg eltűnik a szén-monoxid.
2019. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat! Érdekes amiket irtok.
2019. jún. 26. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!