Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Én vagyok az egyetlen, aki...

Én vagyok az egyetlen, aki reméli, hogy nincs semmi a halál után, hanem mindennek vége, és elsötétül a kép?

Figyelt kérdés
Mint amikor mély alvásban vagyunk. Az álomtalan mély alvásban állítólag összeolvadunk a forrással. Abban a tudatállapotban nincs semmi.
2019. jún. 28. 16:11
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
Én ha nem is remélem hogy nincs semmi a halál után, inkább nem hiszek semmibe ami az után lenne. Én nem hiszek ebben a lélekes dolgokban sem. Szerintem az ember személyisége, jelleme mind az élet során szerzett tapasztalatai alapján olyan amilyen. Szerintem amikor meghalunk az olyan mint amikor alszunk, és nem álmodunk semmit
2019. jún. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Anonymus Verum válasza:
20%

Vissza térsz a fénybe. Az életünk ÚT a megvilágosodás felé. Addig születsz újra, míg el nem éred. De hogy embernek-e születsz meg az a karmád által dől el.

Ha pl gyilkos voltál, farkasnak születsz újra és az emberi létig nagyon sok életen át kell eljutnod majd újra ....

2019. jún. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%
De hát erről a témáról egy komplett disszertációt tudnék írni, vagy órákon át beszélgetni a témáról, főleg egy ellentétes gondolkodásúval. Első vagyok
2019. jún. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
0%
Megint első. Én így értelem szerűen Istenben sem hiszek, legalábbis nem ebben a formályában a hogy a vallások tartják
2019. jún. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
5%
Én is remélem, hogy nincs igazán semmi utána. Néha úgy érzem belefáradtam az életbe,szóval ha meghalok mindegy hová kerülök, nem akarok semmilyen formában sem tovább létezni
2019. jún. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Vissza térsz a fénybe. Az életünk ÚT a megvilágosodás felé. Addig születsz újra, míg el nem éred. De hogy embernek-e születsz meg az a karmád által dől el."


Eszedbe se jutott, hogy ez csak mese?

2019. jún. 28. 18:59
 7/11 A kérdező kommentje:

#5

Pont így érzem. Nem akarok létezni. Meg akarok semmisülni. Az nagyon jó, amikor mély alvásban vagyok. Remélem ez lesz a halál után is.

2019. jún. 28. 19:02
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

Nehéz elsöntsem, hogy meg akarsz semmisülni, vagy a méla alváshiz hasonló állapotot akarod?


Állapotról beszélsz amiben semmi sincs, nem a nem létről.


Amit kettes írt, nagyon téves, ne vegyetek egy kalap alá, mert az egyes válaszolóval teljesen egyet is értek., születsz újá, míg kell. Emberi életek közt lesznek dolgok, de nem kell ezzel foglalkozni. Csak az önismeret számít.

2019. jún. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

Mély alvásban nem vagyok, mert nem vagyok semminek a tudatában. A létnek a feltétele, hogy valaminek a tudatában legyek. Vagy a jelen pillanat tudatában, ha megvilágosodott vagyok, vagy a gondolatformáim vagy érzéseim tudatában, ha azonosulok az elmével. A mély alvás állapotában semminek nem vagyok a tudatában, tehát nem is létezek. Hogy aztán még milyen állapotok lehetnek a lét után, azt senki se tudhatja.

Az biztos, hogy a forrás, amiből a tudat származik, nem a lét állapotában van, hanem a nemlét állapotában. Hogy mi van a nemlét állapotában, arról fogalmunk se lehet.

2019. jún. 29. 16:49
 10/11 anonim ***** válasza:
17%

Hát én remélem, de sajnos szerintem nem ússzuk meg ilyen könnyen. Szerintem is újjászületünk, és létrehozunk egy hasonló "egót".

Azért gyakorlom a zen meditációt évek óta hogy elérjem a megvilágosodást - és akkor elvileg ha meghalok kiszabadulhatok a körforgásból.

Viszont ha mégis így lenne hogy vége, annak nagyon örülnék és is.., mert akkor tök felesleges volt ez a sok gyakorlás :D

2019. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!