Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez lenne a halál után?

Ez lenne a halál után?

Figyelt kérdés

Olyan lehet mint az alvás álmok nélkül. Csak ez örökké tart. Sokan akik hisznek hogy van valami a halál után azok azt mondják hogy a tudat elhagyja a testet. De ez képtelenség. A tudat nem tud a test nélkül létezni. A tudat a testtel együtt válik semmivé. Az égvilágon semmi se hagyja el a testünket , egyszerűen lebomlik az. Kizártnak tartom hogy lenne valami a halál után. Nem értem miért kell önmagunkat becsapnunk hogy majd megyünk a Mennyországba jaj de jó lesz stb.

DE Nem !!



#halál #tudat-lélek #tudat megszűnés
2019. jún. 30. 13:37
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
75%
Ez majd kiderül a kellő idődben, neked is!
2019. jún. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:

#1

Nem fog kiderülni , mivel nem leszek a tudatomnál, semmiről se fogok tudni, azt se fogom tudni hogy halott vagyok.

2019. jún. 30. 13:53
 3/65 anonim ***** válasza:
66%
Ha te így gondolod, akkor szerintem csak élvezd ki az életed minden percét! :)
2019. jún. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:

#3

Nem. Ez az igazság. Minek élvezzem ki ha a halál mindent el fog törölni?

2019. jún. 30. 14:08
 5/65 anonim ***** válasza:
71%

Az elme és az ego szűnik meg a halál után, ám a lelked és annak tudatossága tovább létezik majd.


Igen, "Kiss Pista" eltűnik majd, de TE tovább létezel! :)

2019. jún. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
59%

Egyetértek a kérdezővel, nekem is meggyőződésem, hogy agy nélkül a tudat is megszűnik. Márpedig a halálban nincs agyműködés, hiszen az agy is elbomlik.

Viszont: ha már a Mennyországot említetted, Jézus testben támadt fel. Márpedig ha van feltámadás, és mi is fel leszünk támasztva (amiről egyébként Jézus beszélt), akkor tudatunk is lesz újra. A halál után csak akkor van élet, ha van feltámadás is.

Tehát valóban elalszol álmok nélkül, de hogy aztán felébreszt-e valaki, és megjelensz-e újra az időben és térben úgy, ahogy annak idején megszülettél a nagy sötét semmiből, az a nagy kérdés. A megszületésedet se tudtad befolyásolni, hanem egyszer csak megjelentél az életben. A feltámadásodat ugyanígy nem tudod befolyásolni. És meggyőződésem, hogy a halál pillanata és a feltámadásod között eltelt időt ugyanúgy nem fogod érzékelni, ahogy a megszületésed előtti évezredeket sem érzékelted.

2019. jún. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
65%

Halál: megsemmisülés.

Ha halál után van bármilyen formájú élet, akkor logikátlan halálról beszélni!

.

"megyünk a Mennyországba jaj de jó lesz"

Nos én azért nem szeretnék oda kerülni, mert tudomásomra jutott: ott egy személyre nem főznek.

Ráadásul ha beszélgetni akarok régi ismerőssel, ők mindnyájan a Pokol lakói, csak magammal állhatok szóba.

2019. jún. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire biztos vagy benne, hogy nem létezik testen kívüli tudat, és azt történik a halál után, amit te hiszel, akkor igazából miért tetted fel a kérdést?
2019. jún. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
45%

Igen, a halál utáni lét olyan, mint álomtalan mély alvásban lenni. A lét feltétele, hogy valaminek a tudatában légy, és mivel a halál után a semmi van, mivel a semmiből lett minden, így a semminek a tudatába kerülsz, tehát olyan, mintha örökké aludnál.

A reinkarnációról szóló mesét az elme találta csak ki, mert fél a haláltól.

Én viszont életemben legyőztem az elmét, és pontosan tudom, hogy minden érzés és gondolat csak illúzió, és utána nincs semmi. Mivel legyőztem az elmét, vagyis a halálfélelmet, így pontosan tudom, hogy a reinkarnáció csak egy mese, amit az elme talál ki.

Nincs semmi, ami tovább vándorolna a halál után. Minden, amit magunknak hiszünk, a születésünk után generálódik. Mindenről, amiről azt hisszük, hogy az mi vagyunk, születésünk után keletkezett. A tudat önmagában semmi, nincs identitása.

2019. jún. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
0%

"Az elme és az ego szűnik meg a halál után, ám a lelked és annak tudatossága tovább létezik majd."


Ez egy baromság. Amit te léleknek nevezel, az valójában az egód magja. Az az érzelmi test, amely megszabja, hogy reagálsz a dolgokra. Ez az egó mag, ami te léleknek nevezel, a születés utáni néhány évben alakul ki, és megszabja az egész életed. Ezért mondta Jézus, hogy boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyeknek országa. Tehát boldogok az egótalnok, mert ők nem szenvednek. Az egó mag nélkül nincs szenvedés. Lélek nélkül nincs szenvedés. A lélek az utolsó bástyája az énnek, vagyis az egónak. Nincs én, nincs te. A lélek feloldásával feloldod az én-t. Nincs te lelked, ami tovább menne a halál után, ahogy én lelkem sincs.

2019. jún. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!