Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Hogyan lehet házilag füstölőt...

Hogyan lehet házilag füstölőt csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:D

Szeretem a füstölőket és nem régen láttam, hogy lehet házilag is csinálni.

Az érdekelne engem, hogy hogyan lehet házilag füstölőt csinálni? ^_^"

Mit kell beszerezni hozzá?Esetleg itthon megtalálható alapanyagokból is lehet csinálni? :0

Bárki, aki csinált már mondja el a tapasztalatát/'receptjét'!<3

Előre is KÖSZÖNÖM szépen mindenkinek!



2022. dec. 30. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Én írtam ilyen választ. Én egy hasonló "készüléket" vettem, mint az illóolajokhoz használt párologtató, csak rácsos a teteje, a szárított dolgokat oda lehet tenni. Alulra ugyanúgy mécses kerül. Én a saját kertemben szedem a növényeket hozzá, amiket megszárítok, és egész évben tudom használni. Általában valamilyen gyantát is teszek mellé, hogy ne égjen le olyan hamar. Ez vagy fenyő gyanta szokott lenni, amit sérült fáról lehet gyűjteni, vagy propolisz (méhész vagyok, könnyen hozzájutok). Innentől kezdve csak rajtad múlik, hogy mit teszel bele, hogyan variálod az illatokat, mi az, ami neked tetszik.
2022. dec. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Grimfox ***** válasza:
100%
Én orvosi zsályából szoktam füstölőt készíteni. Kiszárítom a leveleit(termesztem), darálóban nagyon kicsi szemcséjűre darálom, és vagy így használom fel, vagy tömörítem. Ha csak a port használod, akkor elég egy csipetnyit felpúpozni mondjuk egy hőálló tálban, vagy homokra, sóra téve, és a tetejét meggyújtani. Az egész le fog égni parázsló égéssel, és jó sok füstöt termel. Ha tömöríted, akkor kell egy cső alakú forma, és egy bele illő rúd. Nedves darált zsályát teszel bele, és egy kemény felületre téve kis súlyú valamivel(mozsár döröklője, vagy hobbikalapács) addig ütögeted, tömöríted, amíg ki nem préseled a víz nagy részét. Ha a csövet megfordítod néha, és a másik oldalról is megütögeted, tartósabb lesz az eredmény. Amikor kitolod a csőből, nedves tabletta formát kapsz, amit már csak hagynod kell kiszáradni. Nem érdemes túl vastagra csinálni, mert szétesik. Amikor meggyújtod, akkor ez is parázsló égéssel fog égni, csak kicsit gyorsabban, mint a sima por égetésekor, ellenben több füstöt termel, mert több anyag van benne. Valószínű, hogy más növényekkel is meg lehet ugyanezt tenni, főleg olyanokkal, amiknek magas az olaj, vagy gyantatartalma. Nekem eddig csak zsályával sikerült.
2022. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

grimfox ezt túl bonyolítod.

az első jól írja.

én így csinalom:

az asztalomra teszek egy olyan átlátszó füzet borítót. erre csepegtetem a gyertya viaszt hosszúkásan, mint a hosszúkás füstölőket. rászórom a szárított növényeket, pl.: babér levél, zsálya stb.

Nem muszály hosszú csíkosnak lennie. Lehet kúp féle formát is csinálni. tulajdonképpen egy gyertyácskát csinálsz sok szárított növénnyel. nem kell kanóc, mert ha meggyújtod elég a sok szárított növény és lassabban, mert a viasz tartja.

2022. dec. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Grimfox ***** válasza:
Én pont azért csinálom így, mert nem akarok mást használni, csak a tényleges növényt a füstöléshez. De ahogy írtam is, van amikor csak kicsippentek egy adag zsályát, és az egyben marad abban a formában, ahogy leraktam. Meggyújtom, leég. A "tabletta" alakút csak akkor használom, ha viszem valahova, vagy valakinek adni akarok belőle.
2022. dec. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Azt elfelejtettem, hogy lehet csinálni a növényekből szárított kötegeket is. Ezen az oldalon meg is veheted a növényeket, ha nincs kerted, kötegelve is van lehetőség:

[link]


Ezt saját magadnak is meg tudod csinálni, ha van lehetőség termeszteni. Én zsályából szoktam, összekötözöd a levágott szárakat természetes alapanyagú kötözővel, és kiakasztod száradni. Később hasonlóan, mint a rudat, meggyújtod a végét, és hagyod leégni. A füstölő pálcákról hamar leszoktam, mert sosem a tiszta növényt kapod, mindig van valami kísérőanyag, amit füstölsz, és ki tudja mennyire káros.

2022. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Grimfox ***** válasza:
Általában vagy mesterséges aromával, vagy jobb esetben a növény saját illóolajával itatják át a szárazanyagot, hogy erősebb legyen. De úgy meg túl tolakodó az illata. A kötegelést lehet én is kipróbálom, ha nagyobb térben füstölök. A szárításkor a középen lévő szálak nem penészednek/rohadnak be? Vagy ez csak a szárítás helyétől, és szárazságától függ? Mi van akkor, ha a növény saját szárát használom kötözésre? Akkor is rendesen beszárad?
2022. dec. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kötegeim nem penészedtek be, szellős helyen szárítottam, és az igaz, hogy én kicsit vékonyabbra is csinálom, mert nekem úgy jobban ég. Jó lehet a növény saját szára is, ha jól tart. A lényeg, hogy természetes legyen, mert eltüzeled. Ki kell próbálni.
2022. dec. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Grimfox ***** válasza:
Köszi. Nyáron, szüretidőben majd kipróbálom néhány különböző növénnyel a kertből.
2023. jan. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szívesen, én eddig zsályából, citromfűből, mentából csináltam, lehet keverni is, meg 1-2 levendulaszárral feldobni. Arra figyelj, hogy ahogy száradnak a növények, úgy összemegy a csokor, és meglazul a kötés. Én újra szoktam kötni pár nap után, félek túl szorosra húzni az elején, hátha nem szárad ki a közepe.
2023. jan. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Grimfox ***** válasza:
Szerintem én majd csak ideiglenes laza kötést rakok fel, amíg szárad, és csak a végén kötöm meg tényleg. Jobban szellőzik, ha kevés rajta a kötés. Amikor csak simán szárítom a csokrokat, akkor is jobban szárad, ha laza.
2023. jan. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!