Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Hogy van az, hogy egy kártya...

Hogy van az, hogy egy kártya jós a kártyáiból megtudja pontosan mondani a jelent illetve a múltat?

Figyelt kérdés
Én nagyon hiszek benne de kíváncsi lennék más véleményére is.
2020. febr. 2. 17:12
 1/6 anonim válasza:
65%

Úgy, hogy hazudnak. Nem tudnak semmit, csak következtetnek, esetleg olyan állításokat tesznek akik ha nem is jönnek be még gyanúkeltés nélkül megfordíthatóak, így a hiszékeny áldozat bekajálja az egészet és még repetát is kér ebből a színjátékból....


Lehet töröltetnti nyugodtan :/ Mást úgysem tudtam a jelentgetők, ez csak a saját véleményem volt

2020. febr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Noblesse Oblige ***** válasza:
16%

Volt anno egy amerikai egyetemista, aki tenyérjóslással kereste meg a betevetőt tanulmányai alatt. Elolvasott pár könyvet, és kb. így belevágott. Nagy keresett lett, sokan esküdtek rá. A saját bevallása szerint nem tett mást mint figyelt. Milyen probléma keresték az ügyfelek és neki nem volt más dolga mint a helyzetet felmérve tanácsot adni. Volt persze olyan amikor semmi kapaszkodója nem volt, így a jóskönyv szerint járt el, és tudod mi lett? Igaz lett a jóslat!

Ő maga nem hitt a saját munkájába, nem is ezért csinált, akkor mi lehet az oka, hogy egy "kókler" mégis megmondja a jövőt?

A titok az első esetben annyi, hogy sok embernek kell egy külső személy akivel megbeszélheti a problémáját, megerősíthetí őket egy döntés előtt. Sokkal nyugodtabb az ember, ha az "égiek" is áldásukat adják a lépésre, vagy sokkal inkább komolyan vesszük, ha már egy jós is látja előre, hogy ez a kapcsolat egy érzelmi lehúzás lesz (mert a legjobb barátunk hiába mondja ugyanezt, ő úgysem érti ...).


A második eset megfejtése sokkal érdekesebb, de mielőtt elmondom, van egy csavar a történetben:

Egyetemista barátunk egyik haverja, azt mondta, hogy nem lenne ennyire sikeres, ha teljesen mást jósolnak, mint ahogy a jóskönyv azt írja. Ezen jósunk elgondolkodott és mivel a szakmához nincs kötődése kipróbálta a dolgot. Mindig az ellenkezőjét mondta, mint amit értelmezniük kellett. És szerinted mi történt? ...

Folyamatosan kapta ugyanúgy a pozitív visszajelzéseket, mint amikor a könyv szerint csinált mindent. Ez hogy lehetséges?

A megfejtés az, hogy bizony a jóslatok determinálják a jövőnket. Tudat alatt úgy alakítjuk az életünket, vagy úgy vesszük az akadályokat, hogy az igazá váljon. Ilyen az emberi természet.


Egy saját példa: tudok kártyáról jósolni. Gimis koromban a koleszban poénból jósoltam a szobatársaimnak. Az első kártyavetésnél kiraktam, hogy a közeljövőben osztálytársnőmnek egy idősebb nő kellemetlen élményt okoz. Másnap kicsöngetnek és odajön hozzám ez a leányzó, hogy igazam volt! Én meg:???

Akkor emlékeztetett, hogy tegnap mit jósoltak, és ma a kémia tanárnőnk csesztette az órán. Bevallom nekem ez fel sem tűnt, hogy jobban rászállt volna, igazából nyugisnak lehetett mondani az órát, de egy odavetett megjegyzéstől, már "láttam a jövőt". És onnantól a lány szintén elkezdett kártyajóslással foglalkozni. Én pedig akkor gondolkodtam el azon, hogy több kárt csináltam mint hasznot.


A legtöbb fél szembe nézni az élettel. A döntéseikkel és azok következményeivel. Sokan pedig keresnek csalási lehetőséget, mintha cheat kódokkal ki lehetne kerülni az élet nehézségeit. (Nem lehet)


Aki nem fél az élettől, és hajlandó szembenézni a helyzetével, reálisan végig gondolni, annak nincs szüksége jósra!

2020. febr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A jelent és a múltat könnyű megmondani, főleg, ha a kártyára le van írva. A jövőt már nehezebb...
2020. febr. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy Mézga Aladár mondta vala: két forintért megmondom :D

Pontosan meg tudja mondani??? Na wazze' akkor az összes kártyajós tőzsdei milliárdos lenne, nem pedig ehhez képest "aprópénzért" árulná a teljesen értelmezhetetlen, semmitmondó lózung mondatokat.

Olyan ez mint az alkimista: ha birtokában vagy az aranycsinálás receptjének, akkor miért adnád el aranyért? :)

2020. febr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudja megmondani pontosan sem a jelent, sem a múltat.
2020. febr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bár a kérdés alapvetően hibás - ugyanis a jóslás = jövendőmondás, tehát nem a jelent és a múltat mondja meg.

A jóslás a jövendőbeli események előrejelzése.

.

Az 'igazi jós'jó emberismerő.

A beszélgetés során a jósoltató testbeszédéből, nem feltünő kérdéssekre adott válaszaiból kialakul megismerése.

Mindezek után már csak hihetően beteljesülő dolgokat kell mondania.

Persze, nehezen teljesíthető feltételeket is kell szabnia a jóslat beteljesülése érdekében, ez saját érdekében azért történik, hogy a jóslat nem, vagy másképp teljesülése esetén a jósoltató legye egyértelmúen a hibás.

.

No és a jóslat.

"Ha Rubikont átléped, nagy birodalom fog megdőlni!"

Igaz lett, csak nem úgy, ahogy a jósoltató értelmezte.

Ő győztes hadjáratot értelmezett, ám az ő birodalma dőlt meg.

Nagy birodalom volt? - IGEN!

Megdőlt? - MEG!

A jóslat tehát szó szerint beteljesedett!

2020. febr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!