Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Milyen növényeket illetve...

Károly farkasok kérdése:

Milyen növényeket illetve milyen fozeteket használtak régen a samanok hogy kapcsolatba léphessenek a szellemvilaggal? Esetleg olyat tudtok amelyek nőnek hazánk területén vadon?

Figyelt kérdés
2021. jan. 17. 22:42
1 2 3
 1/25 Grimfox ***** válasza:
71%

Ezek használata illegális, mivel ezek mind hallucinogének, és kábítószernek minősülnek. A használatukat, és a legtöbbjüknek a birtoklását is a törvény bünteti.

A sámánok, amikor gyerekkorukban felfedezték a tehetségüket elkezdtek tanulni az akkor praktizáló sámántól, és már bőven felnőttek voltak, mire képessé váltak használni a hallucinogéneket a kívánt módon. Ha nem tanulták volna gyerekkoruktól, hosszú éveken át, akkor csak hallucináltak volna tőle, mint bárki más.

A magyarok között a táltos állt legközelebb a sámán szerepéhez. Ők általában nem használtak hallucinogéneket, hanem ritmikus kántálással, vagy dobolással juttatták magukat transzba. A hallucinogének nélkül indukált transz által nehezebb elérni a megfelelő mélységet, de sokkal jobban irányítható. És mindenek előtt a testet sem terheli meg olyan mértékben.

2021. jan. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Angel3000 ***** válasza:
80%
Szia! A Sàmànok ismerték a gyògy hatàsù növényeket és az azzal valò gyògyitàst is és azt is melyik növény hatàsàt melyik szellemi erô uralja. A Sàmànok rituàléval és ezen növények fözetei erelyével eljutottak egy ugynevezet „Szellemi sikra“ -közvetlen kommunikàciò utjàn a „felsöbb vilàggal“. Gyakran zsàlyàt és ûrmöt hasznàltak fûstölôként a rossz energiàk elhàritàsàra, illetve tàvoltartàsàra. A vörös és fokhagymàt rossz szellemûzô és fertôzés pusztitò hatàsàròl ismerte a Sàmàn és ezekbôl fûzért csinàlt és felakasztotta a falakra és ajtòkra. A spiritualitàs és a vallàsok hàtterében a Lélek misztériuma àll. Szàmos növényt hasznàltak a Sàmànok amikkel a testûkbôl kilépve Lélekutazàsra indulhattak, amit a klinikai halàlt megélt emberek beszàmolòihoz hasonlithatjuk.
2021. jan. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Na jó. De melyikek azok?!
2021. jan. 18. 08:24
 4/25 Grimfox ***** válasza:
Ki akarod próbálni?
2021. jan. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Gondolom, azért nyaggat...

Szerencsére ifjú lehet, ha ötlete sincs.

Fustolokkel is lehet amúgy én a santalt szoktam. Még combos vagyok, íny néha parlagfüvet teszek a parázsra (nem vagyok alergias rá)

+Én afféle áldozatnak ajánlom fel. Hogy zökkenőmentes utazás legyen. Nem tudom mennyire van így én a megértés alapján kezdtem így. De hogy mit mondanak a tanítók és a könyvek passz. (Az illat gyertyáktól meg instant herótom van, kivéve a méhhviaszt)

Főzet... citromfű, borsmenta, fenyőtű az erdei, luc vagy ezüst fenyő

Ezeket ízesítésű se szoktam de kinek hogy.

A tudatmódosítókra megkaptad a választ.

De a többi lehetőség meg kiaknázatlan... szerintem.

Legalábbis amiket írtam az csak a jéghegy csúcsán megpihenő hó kristály.

2021. jan. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nem mindegy? Kíváncsi vagyok...

Gyűjtők amúgy mindenféle növényt és teakat szoktam főzni belőlük, az egyikkel úgy jártam hogy kiderült mérgező... Nekem semmi bajom tőle, mikor meg vagyok fázva 1-2nap alatt helyre pattint, viszont mindenki másnak megy a hasa tőle. Gondolom mert farkas vagyok.

Szeretném elkerülni hogy mindenfeleket lássak és ezért jó lenne tudni melyek azok.

Mindenesetre fura a hozzászólásotok... És nem értem hogy miért mindenféle amúgy mindenki által ismert dolgokat szajkoztok ossze-vissza... Nem pedig a kérdésre válaszoltok.

2021. jan. 18. 10:27
 7/25 A kérdező kommentje:
Miért "szerencse" az ha "ifjú" vagyok és ötletem sincs?
2021. jan. 18. 10:34
 8/25 Grimfox ***** válasza:
0%
Azért, mert ha mi elmondjuk neked a növényeket, amiket keresel, te valahogy hozzájuk jutsz, kipróbálod őket, és bajod esik, az a mi felelősségünk is lesz, mivel olyasmiben segítettünk, amivel ártani tudsz magadnak, és előre sejtettük, hogy meg fogod próbálni. Ilyen felelősséget senki nem vállal, akiben van egy kis jóindulat, aki meg tesz rád, és minden másra, azt a felelősség sem fogja érdekelni. Nem kicseszésből tartjuk vissza az információt, hanem mert nem akarjuk hogy árts magadnak.
2021. jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
63%

Nem hiszem, hogy te képes lennél kapcsolatba kerülni az égiekkel.


Növényekről nem tudok, csak gombákról, azoknak se tudom a nevét, de vehetsz illegálisan.

2021. jan. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Grimfox... Te ugye nem gondolod komolyan amit leírtal!?

Jézusmaria....

Mind1.

Ha érdemleges választ tud vagy akar valaki adni azt szívesen veszem... De ha csak humbukra meg felrebeszelesre képes akkor inkább mellozuk a kommunikációt.

2021. jan. 18. 13:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!