Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Folyamatosan megérzem, hogy...

Folyamatosan megérzem, hogy valami rossz dolog fog történni. Mit tegyek, hogy a jókat is megérezzem?

Figyelt kérdés

Kb 1-2 éve figyeltem meg magamon, hogy nagyon erősen érzem, zsigeri szinten ha valami rossz dolog fog történni, az esetek 90%-ában rá 1-2 nappal tényleg történt valami negatív. Elég rossz érzés :D

Tudnátok tippet adni, hogy hogy érezzem meg a jó dolgok közeledtét?



2021. nov. 15. 10:21
 1/10 Grimfox ***** válasza:
75%

Sajnos ez nem jövőbelátás, hanem egyfajta figyelmeztetés. Főleg az ilyen zsigeri megérzések. Ezek többségében negatív dolgok. Amolyan kiterjesztett veszélyérzetnek is tekintheted. Ami még előfordul, hogy bizonyos emberekkel való találkozást érzel előre, de ez egy kicsit más kategória, némiképp eltérő eredettel. Emellett a megérzés nem irányítható, ez egy ösztönös reakció. Irányítani is csak úgy lehet, hogy odafigyelsz rá, és igyekszel elkerülni, hogy bekövetkezzen az, amit előre jelez. Ilyen esetekben az álmaidat is érdemes figyelni, mert azok utalhatnak rá, mivel kapcsolatos az előérzet.

A jó dolgok előre látása másként működik, és igazából nincs is sok haszna, mert a jó dolgokat nem akarod elkerülni.

2021. nov. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én meg szoktam érezni a jó dolgokat is ugyanúgy, bár ez annál légiesebb valami, mint a veszélyérzet.

De van egy olyan érzés, hogy pl. "Nem hibázhatok" illetve hogy "csináljam csak végig, mert jó lesz ez".

2021. nov. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Grimfox ***** válasza:
75%
2. amiről te beszélsz, az már valóban egy légiesebb dolog, mert más a forrása. Kevésbé ködös előérzet, inkább egyfajta bizonyosság, és egy konkrét dologgal kapcsolatban, nem pedig általános rossz(esetedben jó) előérzetként. Nem ismerem a pontos megnevezéseket, amiket a parapszichológia használ ezekre, a kérdező által vázolt dolog amolyan balsejtelem, amit te írsz, az már valami tisztább megérzés, ami célirányos.
2021. nov. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, de ugyanolyúgy csak megérzés és a konkréttól az egészen légiesig változik.

A rossz előérzettel is néha (nem mindig...) pontosan ki tudom találni, mi lesz a baj, csak tehetetlen vagyok. A jónál is sokszor nem tudom, hogy miért lesz jó.

2021. nov. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Grimfox ***** válasza:
75%
Ez különbvözteti meg az intuíciót a prekogníciótól. Prekogníció esetén ismered az előre jelzett eseményt. De szerintem már az elég nagy haszonnal jár, ha zsigeri balsejtelmei vannak valakinek, hát még ha az ennél egy fokkal tisztább előérzetei.
2021. nov. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazándiból nem tudom még csak behatároni sem, hogy az élet milyen területén fog balul elsülni valami, jó lenne valahogy "finomhangolni" ezt a képességet.
2021. nov. 15. 11:55
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
De miért jó, ha nem tudok ugyanúgy tenni semmit?
2021. nov. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Grimfox ***** válasza:
82%

A gond a zsigeri megérzésekkel pont ez. Nem igazán lehet őket finomhangolni. Amit el tudok képzelni, hogy elmélkedő meditációban megpróbálsz a balsejtelemre összpontosítani, és elmélkedés útján kideríteni, hogy legalább mely élethelyzetről, területről lehet szó.

Ha tudod miről van szó, vagy legalább sejted, már tudsz tenni valamit, hogy ne következzen be, vagy kevésbé legyen rossz.

Emellett az elmélkedő meditációnak, és az előérzetre való erős koncentrációnak van egy kevés esélye, hogy a magasabb szintű előérzetet is aktiválja, ami mélyebb bepillantást enged, konkrétumokkal. Kicsi az esélye, de nem nulla.

2021. nov. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
örülj a váratlan jónak
2021. nov. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gungasam ***** válasza:

Meg kell próbálnod pozitív dolgokra koncentrálni (örömteli eseményekre, eredményekre, következményekre) mikor nem kell konkrétan más emberre vagy munkára vezetésre stb. figyelni. Van rá személyes példám, hogy a jó dolgokat is be lehet "vonzani" pozitív tudatossággal. Az amire Te panaszkodsz, eklatáns példája a probléma "bevonzásának". Ha nem agyalsz a problémán az akkor bekövetkezhet és meg kell oldani, de legalább nem aggódsz már jóval előtte sokáig és így békésebb lesz az életed.

Valamikor régen hetekig éreztem, hogy szerencsém van ( nem azt, hogy lesz!!hanem VAN!) volt néhány autónyeremény betétkönyvünk és negyedéves húzáskor úgy nyitottam ki az újságot, hogy éreztem ott a számunk. Nyertünk is. Ez az érzés is mint annyi más elmúlt. Szerencsére a bajt nem érzem, nagyon rossz lenne állandóan attól rettegni, hogy pl. meghalok, mikor úgyis tudom , úgy lesz.

2021. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!