Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Az ember sorsa előre el van...

Az ember sorsa előre el van döntve, vagy önmaga irányítja?

Figyelt kérdés
Esetleg azt hiszi, ő maga irányítja, de ez is része az előre elrendeltségnek?
2012. márc. 16. 22:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek ebben az előre elrendeltségben. Vannak dolgok amik tőlünk függetlenül történnek (ezek más emberek cselekedeteinek a következményei többnyire), és vannak amikre befolyással bírunk. Ha csak ez utóbbit nézzük mindenki maga a saját sorsának az alakítója. Ha így nézzük, akkor egy rakás másik ember életét is befolyásolhatják a tetteink. Vannak akiknek természeti katasztrófákat is át kell élniük? Akkor talán az anyatermészetet is a sors irányítaná? Ezt nem hinném.
2012. márc. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Diavolino44 ***** válasza:
60%
Én úgy hiszem, hogy a fontosabb dolog az életedben pl nagy szerelmek, a szüleid személye, komoly betegségek, balesetek már elvoltak tervezve. De rengeteg szabad akarattal rendelkezünk amivel az egyes dolgokat el tudunk kerülni. Talán így lenne igazságos...
2012. márc. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Ez egy ősrégi filozófiai kérdés. Én is sorsalakitassal foglalkozom mar majd' egy évtizede. Sok összefüggésre bukkantam, amit hatalmában áll az embernek változtatgatni, de 95%-ban eleve elrendeltnek gondolom a sorsot.
2012. márc. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%
Semmi sincs előre megírva, legfeljebb a körülmények adottak, amiből az ember saját ügyességének / eszének függvényében tud többet v kevesebbet kihozni.
2012. márc. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Skotis Jean ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy az életünkben minden előre el van döntve, de úgy, hogy mi dönthettük el sorsunkat, és nem valami idegen hatalom vagy erő kényszeritette ránk akaratát. Ez így persze sok kérdést vetne fel. Pl. ki vállalna betegséget, balesetet, szenvedést vagy bármilyen kellemetlenséget, ha sajátmaga határozhatja meg életét? Ha ezekre a kérdésekre választ szeretnél kapni akkor olvasd el a Gy. A. Miért? című könyvet és választ kapsz. Ha a könyv elolvasása után még van kérdésed, írd le.
2012. márc. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nincs különbség a kettő közt.
2012. márc. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
79%

A válaszadóknak:

Olyan nincs, hogy részben sors.

Valami vagy el van tervezve előre vagy nem.

Ha igen úgy alakul.

Ha nem bárhogy alakulhat.

Ha csak félig, vagy 95%-ban( WTF?????) alakul úgy akkor az már nem úgy alakult, és utánna már végképp nem úgy alakulnak a dolgok, mivel a sors (ha van) nem egy ember sorsát határozza meg, lévén egymás sorsára is hatással vagyunk, hanem mindenkiét.

Ha csak 99,999%-ban lenne minden eleve elrendelve, akkor az az 1 ezred százalék a 7 milliárd embernél, nagyon gyorsan rendszer szinten felborítaná a "sors"-ot és akkor onnan már felejtsd el, hogy el van rendelve.

Ennyi.

Vagy igen, vagy nem...de részben???

Könyörgöm.....

2012. márc. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Skotis Jean ***** válasza:
Lehet, hogy félre értettél! Szerintem is száz százalékig miniden előre el van döntve. Még egy hajszálunk elvesztése is. Így írja a Biblia is. "Nektek minden minden szál hajatok számon tartják"(Máté 10. 30)Gy.A. "Miért" c. könyvében azt olvastam és én egyet értek vele, hogy mi vállaljuk életünk. Mind azt amit az életben meg akarunk tapasztalni, szabad akaratunkkal vállaljuk, hogy tökéletesedjünk. Nekem ez így érthető. Nincs a véletlenre bízva semmi. Ebből az derül ki, hogy te határozod meg a sorsodat, de mielőtt megszületsz.Ha megszülettél, már mindent eldöntöttél. Annyit vállaltál, amennyit elbirsz. Ennek megértéséhez, hozzá tartozik az újjászületés elfogadása is. Így elfogadható nekem az egész!
2012. márc. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
jó a szó
2012. márc. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ez úgy merült fel bennem, hogy hallgattam egy interjút a youtube-on egy nagy megmondó embertől, aki szerint minden előre el van rendelve és mi nyugodtan hátradőlhetünk, nem kell teperni semmiért, teljesen fölösleges. Szerintem csak azt mondja, amit az emberek hallani szeretnének, hogy népszerűséget szerezzen magának. Mondjuk szeretnék hinni benne, de nem igazán tudok. Egy csomót kell teperni az életben, hogy legyen valami.
2012. márc. 18. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!