Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Mit gondoltok a jóslásról?...

Mit gondoltok a jóslásról? Van itt olyan aki nem elvakult hívő de nem is szeptikus és mikor elment segített, használt neki? Mondtak nektek konkrét dolgokat amik be jöttek?

Figyelt kérdés

Meg szeretnék próbálkozni ezzel a dologgal, legalább egyszer, még ha sokba is kerül. Tudom hogy nagyon zsákbamacska de van itt olyan akinek tényleg pozitív tapasztalatai vannak, és nem csak bele magyarázási alapon? Esetleg tudtok ajánlani? 10 000 ft még fizetnék, esetleg 20 000 de többet már semmiképp.

Igazából nem a jövő érdekel konkrétan, inkább csak önismereti alapon szeretném ,,megnézetni magamat" valakivel akinek vannak ilyen ,,képességei". Nem is biztos hogy jósra van szükségem, de nem tudom akkor mi felé kéne nézelődnöm, annyira nem vagyok jártas a témában.

Feltételezem most mindenki arra gondol mértnek Pszichológushoz megyek, azért nem mert én már belük ábrándultam ki, és nem igazán érdekelnek azok akik meg próbálnak győzni róla hogy ezért meg azért jó, ajánlások végképp nem érdekelnek.



2015. máj. 8. 22:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Add a pénzt beteg gyerekeknek.

Akkor tudni fogod ki vagy. Bár nem az a lényeg.

2015. máj. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

Lehúzás. Én voltam többször is. Először kíváncsiságból mentem el, hogy na vajon be jön-e? Pszichológia szakon végeztem, de sohasem voltam teljes mértékében szkeptikus, de az után a pár alkalom után azt kell mondjam, hogy egy undorító átverés az egész. Valójában semmi újat nem mondtak, sőt azokat a fortélyokat amiket arra alkalmaznak, hogy elhiggyem nekik a szövegüket, rendre tanultuk is. Egyszerűen ügyesen vernek át, szimplán elhitetik, hogy igazuk van, de nem olyan átlátszó módon, hanem olyan taktikával, hogy te magad erősítsd meg, hogy "Igen, ez igaz! Különben honnan tudná...?!".

Elmehetsz, elhiheted, visszajárhatsz, így még az is megeshet, hogy mindenki nyer. Te minden alkalommal magabiztosabban távozol, abban a reményben, hogy jobbá válik az életed, így szert tehetsz egy kis optimizmusra -ami a mai világban szükséges, lássuk be-, ezért pedig "csupán" 10-20 ezer forintot kell kifizetned neki alkalmanként, ami neki szép bevétel. Pár alkalom után neked lesz hited, ő nyaralhat egyet Olaszban.


Szummázva: Hazugság az egész, de ha elég ostoba vagy, hogy elhidd, akkor talán nyerhetsz vele egy kis lelki békét, hogy nem te vagy a felelős az életedért.


(Vicces, mert most csinálom az MSc-t és hasonlóan, "emberek megkopasztásával" kapcsolatban szeretném írni a diplomamunkám.)

2015. máj. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
Még annyit, hogy az "ostobázással" nem szeretnék itt viszályt szítani, csak ha mégis úgy döntesz, hogy elmész, akkor tudd, hogy vannak akik az olyan "szerencsétlen" emberekről írják a tanulmányaikat, mint amilyen te vagy/lennél.
2015. máj. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A keménykedő közteresek és rendőrök miért nem az ilyen csalókat üldözik?...
2015. máj. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Egyszer rólam is lehetne írni :P
2015. máj. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az ostobaság nem egyenlő azzal hogy valaki hinni akar.
2015. máj. 8. 23:20
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Eletemben egyszer mentem joshoz, teljesen random volt es kicsit olyan mint a filmeken. Egy baratom ajanlotta egy hegyen lakott, a ferjenek negy ujja volt erre azert emlkeszem mert o jott le ertem kovsival mert nem tudtam n merte kell menni.


A kocsiban magamban rohogtem, h uristen milyen jos az aki nem tudja megjosolni a ferje elveszti egy ujjat?😄😄Egy alacsony kis atlagos neni volt, semmi extra kocsit duledezo hazban, par macskaval, ragados padloval de nem olyasmi amit mondjuk egy jos kapvsan elkepzelek, barsonyfuggony, turban, tukrok, gomb....szoval semmi.


Vittem magammal diktafont csakhogy kesobb kielemezzuk. Szoval akkoriban en a fonokombe voltam halalosan szerelmes es valojaban azert mentem el hozza h megtudjam h osszejovok e vele vagy sem?


Kozolte h eselyem sincs ra annak ellenere h kolcsonos, mindegy nem megyek bele a reszletekbe, kozolte az elejen h o csak 10-15 evre tud josolni egy eletre nem szoval erre ne szamitsak.


MINDEN amit mondott bejott, kozolte h kulfoldon fogok elni, amgol ferjem lesz (ezen rohogte. Kb a leghangosabban nem tudtam angolul), elmondta h harom gyerekem lesz de az elso yerhessegem vetelessel vegzodik (voila, ugy vegzodott) a kov ketto pedig 35 eves korom jon (meg csak 33 vagyok es baromira nem akarok gyereket).


Megjosolta h motorbalesetem lesz amin szinten rohogtem hiszen utalom a motorokat, megis evekkel kesobb igaza lett. Elmondta h elvalok, axtan ismet meghazasodom, igy lett, habar a ferjek szamat nem emlitette:-))


Beszelt valaki idosebb emberrel aki vegigkiser ezen az uton mint egy megfigyelo, barat, mentor ra ket honaora ismertem meg a ma elo legjobb baratomat, aki jelenleg 62 eves ( ennek tobb tiz eve:-)).


Tovabba elmomdta h hires iro leszek (ott meg nem tartok:-)), es gazdag. Teny, h irok de ez nem a hires gazdag iro kategoria egyelore:-))


Egy dolog nem jott be ami a tesommal kapcsolatos, de minden evben eszembe jut.....ezekre a joslatokra en akkor kezdtem el emlkezni amikor motorbalesetem lett. Banom h nem tudom hol van a felvetel de mivel meg nem tartok tizenot evnel vegulis mindegy is.


Szoval a lenyege, h barmilyen hulyen is hangzik, de mukodik. Egyebkent Tarot-bol josolt egy oran keresztul es rajtam allt h mennyit adok neki, mivel ez nem a foglalkozasa, hanem ez amolyan mellekereset hobbibol.


Momdta h ketezret szoktak adni ugyhogy adtam hatot, plusz rendeltem neki egy joskonyv szeru dolgot ha jol emlkeszem, kartyakkal:-))


Pont tavaly erdeklodtem h mi van vele, el e meg de senki nem tudja, masok szerint meghalt, masok szerint elkoltozott.


Azota nem voltam josnal, ma mar nem szeretnem tudni h mit hoz a jovo, eleg ijeszto foleg ugy h joslas ide vagy oda erre nem lehet felkeszulni mert elfelejted a joslatot. Marmint akkor jut eszedbe miutan mar megtortent a baj:-))


Szoval sztem menj el vegulis semmit nem veszithetsz, bejon vagy sem, az ido donti el:-))

2015. máj. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 2xSü ***** válasza:

A véleményem a jóslásról az, hogy tulajdonképpen teljesen mindegy, hogy „működik”-e. A jóslás nem azt mondja meg, hogy mi fog veled történni, hanem azt mutatja meg, hogy mi a jó.


Mert mi történik tulajdonképpen. Kapsz egy lehetséges jövőképet. Ez esetleg az életednek egy olyan aspektusára mutat rá, amivel lehet nem foglalkoznál tudatosan, ha nem lenne a jóslat. Azáltal, hogy a jóslat felkínál egy jövőképet, azáltal gondolkodásra késztet, döntéseket hoz benned, hogy elkerüld, vagy éppen elérd a megjósolt állapotot.


Aki a virágszirmokat tépkedi, az valójában nem arra kíváncsi, hogy a másik szereti-e őt, hanem valójában arra kíváncsi, hogy ő maga szeret-e. Mert négy lehetséges eset van:


1. Ő szeret, de az jön ki, hogy „nem szeret”. Akkor az ember elkezd csalni, hogy biztos tépett volt a virág, elszámolta magát, és fog egy új virágot, amíg az nem jön ki, hogy „szeret”. Vagy azt fogja mondani, hogy le van tojva az a virág, ez csak egy gyerekes babona, és mégis megpróbálja azt a lányt/fiút megkörnyékezni.


2. Ő szeret, és az jön ki, hogy „szeret”. Akkor fellelkesül, hogy tényleg! És belevág a dologba, immár önbizalmat kapva az egészből.


3. Ő nem szeret eléggé, és az jön ki, hogy „nem szeret”. Akkor elfogadja, hogy lám-lám, nem szeret. Akkor inkább meg sem próbálja.


4. Ő nem szeret eléggé, és az jön ki, hogy „szeret”. Akkor sem lesz aktív. Vagy ugyanúgy babonának fogja beállítani az egészet, vagy elfelejti másnapra a „jóslás” eredményét…


Ilyen módon viszont tulajdonképpen teljesen lényegtelen, hogy mi a jóslás módszere. Vethetsz kártyát, csinálhatsz horoszkópot, elmehetsz tenyérjóshoz, akármi. Ha a jóslaton el tudsz gondolkodni mélyen, miközben tudod, hogy nem szabad a jóslatot komolyan venni, akkor valóban tudsz belőle tanulni. Persze emiatt nem is nagyon szabad rá pénzt költeni. Pontosabban nem célszerű.

2015. máj. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg a kókler, való igaz. Azt tudom javasolni, hogy informálódj! Olyan jóst válassz, akit úgy ajánlanak Neked. A pszichológusnak meg azt üzenem, hogy a Tarot kártyát egyre több pszichológus használja a tudatalatti és a személyiség vizsgálatára.
2015. máj. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat.
2015. máj. 9. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!