Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Szerintetek ez a jóslat...

Szerintetek ez a jóslat valóra válhat?

Figyelt kérdés
Réges régen szerelmes voltam egy fiúba, ő is szeretett, de végülis nem teljesedett be a szerelem. Akkoriban találkoztam egy jósnővel, én nem mondtam neki semmit ezzel a fiúval kapcsolatban, viszont ő mondta, hogy tudja hogy bánkódok egy fiú miatt, de sajnos nem lesz köztünk semmi, nem ő lesz a barátom, de évek múlva újra találkozunk és egymásra találunk. Nos azóta eltelt kb. 10 év, a kapcsolat megszakadt köztünk és nem is beszéltünk, viszont nemrégiben újra találkoztunk, össze is melegedtünk kissé, de nem történt semmi komoly... ez olyan különös érzés, de nem mondanám, hogy szerelmet érzek, mint egykor. Sőt neki komoly kapcsolata van, de nem értem...mindig is hűséges típus volt ..nekem eszemben sincs elcsábítani a barátnőjétől, csak kiváncsi vagyok hogy igaz lehet-e egyszer a jóslat? Bááár nem érzem, hogy szeretnék vele lenni, csak ez a jóslat bezavar.
2010. jún. 6. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a jóslat az akkori cselekményszálra utalt, már ha a jósnő nem csak azt mondta, amit hallani szerettél volna. Most írtad, hogy nem vagy bele szerelmes, nem akarsz vele lenni, és ráadásul barátnője van. Kizárólag akkor lehet köztetek bármi, ha ti azt akarjátok. Annak a jóslatnak semmi köze hozzá.
2010. jún. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
nem
2010. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

"Bááár nem érzem, hogy szeretnék vele lenni, csak ez a jóslat bezavar."

Na ezért van bajom az Ezotéria topic-kal. Mert rendre olyan dolgok veszik át az emberek élete felett az irányítást, amik egy kevés józan ésszel már ordenáré sületlenségnek azonosítódnak.

Kedves kérdező, ne zavarjon be a jóslat, mert annyi teljesedhet be belőle, amennyit komolyan veszel. A jövő elvileg és alapvetően kifürkészhetetlen, ez az Univerzumra érvényes fizika egyik alapvető tulajdonsága, nem "emberek találták ki". De nagy baj is lenne, ha kiszámítható volna: hol lenne a sokat hangoztatott, és mindenki által nagyra becsült emberi szabad akarat? Azt nem állítom, hogy múltbeli és jelenbeli eseményekből nem lehet valamiféleképpen következtetni jövőbeli események bekövetkezésének valószínűségére. (Pl. elég valószínű, hogy meg fogom nyomni 5 percen belül a "Válasz elküldése" gombot. Az is elég valószínű, hogy meg fog jelenni a válaszom az oldalon. Az jóval kevésbé valószínű, hogy holnap reggel egy olyan e-mail vár majd, ami arról értesít, hogy megnyertem a lottó telitalálatot...)

Egyes jóslatok önmagukat teljesítik be, mert oly módon befolyásolják a jóslat alanyának viselkedését, ami a megjósolt eseménysor bekövetkeztének valószínűségét növeli. (Pl. elég valószínű, hogy ezt a válaszomat le fogják pontozni. Bár olykor a dolog visszafelé is elsülhet. :))

Tehát a legegyszerűbb, legcélszerűbb, és legkevésbé veszélyes, ha az ember nem fürkészi a jövőt. Hanem inkább saját magát, és megpróbálja lejátszani, hogy adott helyzetekben milyen módon reagál. Így lényegesen kontrolláltabbá válik a viselkedése, és ennek folytán a körülötte bekövetkező történések egy jó része is.

2010. jún. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Egymásra találtok :) Megtaláltátok egymást hosszú idő után. Ennyiben ki is merül a jóslat. nem kell csak amiatt megromolnia a kapcsolatának vagy kapcsolatotoknak, mert úgy érzed, be kell teljesíteni a jóslatot.

Egymásra találáés az is, ha beszélgettek, barátságot ápoltok. Épp annyira egymásra találás, amennyire mindkettőtöknek szüksége van.

Amúgysem kell rohannod beteljesíteni a jóslatot, főként ha nem vagy szerelmes :)

Jó barátságot.

2010. jún. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak 1 megtévesztés,és sok pénzt akarnak szerezni.Ha valakivel már megtörtént amit jósoltak,az sem volt véletlen(csoda)csak az életfunkciókból gondolták hogy így lesz.

Lehet hogy nem így van ahogy mondom de én így hiszek benne:)

Vakegér98

2010. jún. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!