Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Mennyire tudod megállapítani...

Mennyire tudod megállapítani egy képről valakinek a személyiségét?

Figyelt kérdés

Nemrégiben olvastam egy cikket, miszerint ilyet is meg lehet érezni.


Ha valakinek küldenék pár képet emberekről, megpróbálkozna vele? :)


2018. szept. 2. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Nekem küldhetsz ☺
2018. szept. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
küldtem
2018. szept. 2. 17:16
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Hatalmasakat lehet tévedni.

Rendőrségnek vannak mindenféle vizsgálat nélküli előírt előítéletei, amit használnak emberekkel szemben:

- aki szakállas, az gyakrabban bűnöző (ilyen marhaságot is csak azt talál ki, aki rendőrnek születik és nem tanul tovább)

- aki magas, az agresszív (pszichológiában és tapasztalataim, meg az állatvilágból hozott minta szerint pont fordítva van)


A személyiség amúgy is nagyon nehezen ismerhető meg. És sokan összekeverik a viselkedéssel. A személyiség az ember belsejéből fakad és megmutatja, hogy valaki milyen ember. A viselkedés ezzel szemben egy reakció a környezetre és attól függ, hogy a környezet miként fogadja az adott személyt.


A külső nagyon könnyen módosítható: felveszek egy másik ruhát, felrakok néhány ékszert, egy kis smink és boom - máris tökéletesen másnak látszom. DE belül nem változtam. Ezt kéne megérteni. És nem indokolatlan előítéleteket gyártani

2018. szept. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez a kép ugrott be - sikerült megtalálni neten:

[link]

2018. szept. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Ez a Karakterológia tudománya,vagy más néven Fiziognómia és már az ókorban használták.

Lényege,hogy az ember külső megjelenése tükrözi a belső tulajdonságokat mivel a személyiség,(lélek) csak szoros összhangban (szimbiózisban) tud együtt létezni az anyagi burokkal és igen ki lehet következtetni akár első ránézésre is,hogy az adott ember milyen karakterjegyekkel jellemvonásokkal bír..

[link]

2018. szept. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Küldhetsz nekem is!

Sok mindent meg lehet állapítani egy emberről a külsője alapján,ahogy az előző is írta: Fiziognómia.

De ez nincs összhangban azzal hogy valaki milyen igazából. A külső alapján azt lehet leszűrni hogy mit akar mutatni magából.

De a testbeszéd,beszéd elemzéssel mondjuk ezt is lehet elemezni,amiből további dolgok derülhetnek ki.

Pl. az én barátom azt állítja magáról hogy Szangvinikus tipus,szeret a központban lenni,pörögni stb.

De egy kis elemzés után rájöttem hogy Flegmatikus tipus,és csak kompenzál. Aztán ő is belátta. Szóval van olyan is,hogy az ember behazudik magának dolgokat,amiket elhisz,vagy láttat magáról.

2018. szept. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ókorban nem volt ennyi pipere, meg márkás cucc, meg páva frizura, amivel el tudta fedni valaki magát.

Elhiszem, hogy van benne NÉMI tudomány, de ez olyan elidegenedést okozhat, ami káros.

2018. szept. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elég gyakorlott vagyok benne, küldhetsz képeket..
2018. szept. 5. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bizalomgerjesztő arccal minden 'jóképű' szélhámos és csaló?
2018. szept. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!