Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A voodoo (woodoo) -nál használ...

A voodoo (woodoo) -nál használnak simán fényképet is?

Figyelt kérdés
Egyszer láttam egy filmet, amiben csupán az egyén arcképét használták. Semmi haj, vagy vér, de a bábú ugyanúgy megvolt. Most keverték egy másik vallással/babonával? Mert olvastam olyan babonáról, ami szerint ha lefényképeznek, akkor azzal a képpel meg tudnak károsítani. Pár törzs ebben hisz. Szóval csak az nem tiszta, hogy vajon összekevertek-e két vallást, ugyanis már azt is hallottam (igen, már megint :D ) hogy a woodooban használnak fotót is... Szóval most összekavart ez a dolog.

2019. szept. 2. 15:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat: bábu*
2019. szept. 2. 15:05
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha woodoozni akarsz mindenképpen azzal kezd hogy magadról csinálsz egy babát és megvakarod a hátad.

Aztán megsimogatod és megmondod neki szeretlek.

Mesélsz neki magadról, mi bánt, milyen sérüléseid vannak.


Ez a mágia haver nem a woodoo!

2019. szept. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:D Nem akarok woodoozni, csak kíváncsi vagyok.
2019. szept. 2. 21:12
 4/6 anonim ***** válasza:
A woodoo lényege, hogy az adott személy valamely személyes részét is használd. Amikor megjelentek a fényképező gépek valószínűleg egyes emberek úgy tartották, tényleg ők maguk/ vagy egy részük ott van a papíron, tehát alkalmasnak tarthatják, ha és amennyiben nincs más hozzávalód ami tényleg az adott személyből van mert azzal "hatásosabb". Tehát most gondolok arra, hogy mennyire közvetlen az a "darabka" az illetőből. például kezdjük a legerősebb hozzávalókkal: vércsepp, haj, köröm. Aztán a fénykép, de ha az sincs, az illető nevét írják egy papírra és a fecnire/fecnibe képzelik az adott személyt.
2019. szept. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Ugyanmar! Akkor a sztarok, akikrol barku szerezhet kepet kesz szerencsetlensegek lennenek. Am meg tartsd tavol magad ezektol az okkult dolgoktol!
2019. szept. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Csupán maga a vallási mizéria érdekelt. Tudtommal fiatal vallás. Tehát tényleg elképzelhetetlen, hogy simán képpel csinálják, ettől függetlenül még lehetséges, hogy vannak ilyen ágazatai. Csak mivel nem hiszek benne, ezért egyáltalán nem hiszek abban sem, hogy esetleg működne. Volt jó pár ismerősöm, akik szórakoztak vele, természetesen sikertelenül. :D Leginkább pszichológiai szinten foglalkozok a vallásokkal, de szeretek belemélyedni a különböző apróságaikba, mert néha a részleteken múlik egy-egy jellemzője.
2019. szept. 8. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!