Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Milyen könyveket ajánlotok a...

Milyen könyveket ajánlotok a hermetika, mágia és okkult tanok alapjainak megismeréséhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Viszonylag kezdő vagyok a témában, ezért várok ajánlásokat olyan könyvekre, weboldalakra vagy akármilyen forrásra, amely lefekteti e tudományok alapjait.


Eliphas Lévi-től A Nagy Mágia dogmája és rituáléja vagy A Nagy Misztériumok Kulcsa jó lehet erre a célra?


Elkezdtem a Franz Bardon-féle beavatást tanulmányozni, de közben rájöttem, hogy alaposabban utána kéne néznem sokmindennek. Miket ajánlotok?



2020. márc. 18. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Jesszuskám! Én is pont ezt a kérdést akartam kiírni nem olyan régen, de aztán egy másikat tettem fel és kimentem a kertbe magokat ültetni, gondoltam majd aztán később ezt is kiírom.

No mindegy. Nyomon követem a válaszokat.

Én amit lapozgatok mostanában egyébként a "Mágia és okkultizmus az európai gondolkodásban".

[link]

2020. márc. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Ezek csak felületes es hianyos ismertetésre valók . Attól még hogy olvasunk a basic programozásról nem leszúnk semmikepp it szakemberek . Ez érvenyes barmire ami gyakorlathoz kötött . Lényeget tek8ntve ködben tapogatozás es drága ipar amit a kívancsi tömeg fenntart . Miszteriumok beavatásai csak arra slkalmassknak lehet ezt nem közvetíti semmi mert titkos es magánügy . Letűnt korszakok birodalmak kultúrák irányzatai ritualéi semmit sem érnek . Ezekről ördögi peaktikákról beseuerzett infók bagyja tévút feltetelezes . Ismerd meg a jelenkor kihívásait erkölcsi tartalmát és a buktató árnyékát . Ezt az önismerettel világismerettel ajanlott kezdeni .
2020. márc. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%
Javaslom az Útmutató Hold című könyvet, illetve Alla Svirskaya Energiatitkok című könyvét kezdésnek. :)))
2020. márc. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

A legelső amit meg kell tanulnod, az a saját tudatod irányítása.

A saját gondolataiddal kezd, hogy tudj koncentrálni az energiára,amit majd irányítani akarsz.

Bármilyen módszerrel.


A hétköznapi embernek ez a legnehezebb.


Nem csak annyi hogy gyertyát égetsz, és mondasz hulalat a Bözsi nénire, mert éjjel N tudsz aludni a kutyáktól.

2020. márc. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Valóban, a gondolatok uralása a Bardon-féle beavatásnál is és mindenféle módszernél az első lépés.
2020. márc. 18. 21:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Szepes Mária St. Germain felemelkedett mester és tanító volt.Hermetikával teremtésfilozófiával,az okkultizmus elméleti részével és karakterológiával is foglalkozott,a Vörös oroszlánt ne hagyd ki,de bármelyik általa írt szakkönyv és regény is megteszi.Az alkímia és a szimbolika is közel állt hozzá van egy Szómágia c. könyve ami az alapvető fogalmakat tisztázza,


letölthető: [link]


[link]


Testvére Wictor Charontól az Atlantiszi mágia is érdekes olvasmány lehet...


Hasznos cuccok:

[link]


[link]


[link]


Nagycsoportosoknak ugyan de miértne:

[link]


Aztán Hamvas Béla is beavatott volt..

2020. márc. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hálásan a válaszokat! :D
2020. márc. 30. 22:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Mibe volt Hamvas Béla beavatva?

Az írás művészetébe?

:)

2020. ápr. 2. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!