Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Melyik sátánista ágazat...

Melyik sátánista ágazat mondható igazi sátánizmusnak?

Figyelt kérdés
Rengetegféle sátánista irányzatról olvastam az interneten, ezért kissé össze vagyok zavarodva és nem tudom eldönteni, hogy melyik az igazi. Az viszont közel sem biztos, hogy az, amelyik a legnépszerűbb, legismertebb. Én a rejtettebb ágazatokra tippelek mint például a Temple of the Black Light. Az ateista sátánista irányzatokat kizárom, engem csak a teista sátánizmus érdekel, azon belül is csak rejtett vagy kevésbé ismert rendek, szekták, nexionok. A spirituális sátánizmust is kizárom, mert volt alkalmam kielemezni és az minden, csak nem sátánizmus, tehát a Joy of Satan követői, ha kérhetném ne írjanak, mert nem érdekel ez a fajta irányzat. Tudom, hogy hazánkban az a legismertebb, de nem ez az egyetlen kizáró ok, amiért nem tartom igazinak. Olyanoktól szeretnék olvasni, akik otthon vannak az okkultizmusban és ismerik a sátánizmust. A legjobban a Temple of the Black Light vagy Order of Nine Angles követői válaszának örülnék. Például az Order of Nine Angles tanításai zseniálisak, a csillagjáték és a hétszeres ösvény és maga az ideológiájuk és a mágikus tanításaik. Rendkívül boldoggá tenne, ha végre hozzáértő válaszokat olvashatnék a témával kapcsolatban.

2020. máj. 24. 22:35
1 2
 1/20 anonim válasza:
A kos követői
2020. máj. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%

Téves megközelítés az igazit keresni.


Inkább azt keresd, hogyan lehet definiálni! Mi a közös nevező.


Szerintem az önző elvek mentén végzett fekete mágia lehet az.

2020. máj. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
Egy biztos, nem a LaVey-féle sátánizmus.
2020. máj. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én a spiritsoferidu-n olvasgattam és utána lettem sátánista.

Persze ennek több oka is volt és nem csak az oldal miatt.

Valószínű, hogy sok benne a hülyeség ezért nem mondanám, hogy ezt az oldalt követem, de az biztos hogy ezek után egyértelmű üzeneteket kaptam a másvilágról, hogy jelen vannak nálam, és befogadtak.

Tehát arra elég volt az az információ amit ott kaptam, hogy sikerüljön felvenni a kapcsolatot a démonokkal. Azóta az életem csak pozitív irányban halad előre és teljesen véletlenszerűen összejöttem egy sátánista lánnyal aki még jártasabb a témában és ami a legjobb, hogy mindenre van bizonyíték számunkra. Nem szeretnék itt részleteket írni.


A lényeg, hogy ha a sátánnak adod magad őszintén akkor látni fogod az utad.

2020. máj. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A spirits of Eridun nem léphetsz kapcsolatban démonokkal, azok az információk nem helyesen, ugyanis ők ősi pogány istenekről írnak, nem démonokról. Az egy dolog, hogy a kereszténység "démonizálta" őket, de akkor sem lesznek démonok, hanem istenek. A daemon istenszerűt jelent vagy isteni szinthez közel állót. Én ezért nem követek egy sátánista irányzatot sem, mert mindegyik másképpen gondolkodik és ha egyet is elfogadok, akkor csak és kizárólag az ő szemszögükből fogom látni a világot. Én a démonok szarvas formájával foglalkozom és az ördögökkel, amiket nem a kereszténység talált ki, hanem sokkal korábbi vallásokban és írásokban is lehet olvasni szarvas és patás alvilági lényekről, amik nem egyenlőek a bibliában említett démonokkal, mert pl Azazel, Lilith nem az ördögi világhoz tartoznak, hanem ők istenek, akik szándékosan be lettek sározva és helytelenül azonosítják őket az ördögökkel és démonokkal. A démonok kicsit sem emberszerűek, mint azt páran hiszik. Lehet éppenséggel démonnak nevezni az isteneket, de felesleges, mert nem tartoznak a pokol királyságához. A poklot is nagyon tévesen tanítja a spirits of eridu. Az egy teljesen más birodalom, amit ők tévesen neveznek pokolnak. Sátán pedig nem szanszkrit eredetű szó. Nem tudtak kielégítő választ adni a szanszkrit verzióra, nagyon téves és erőltetett... Sátán a keresztényektől eredő vádló megnevezés. Egyébként az sátánizmus nem létezne kereszténység nélkül. Ezért is maradok totálisan független, mert ha egy oldalon elkötelezem magam, akkor egyirányúan fogok gondolkodni és mindent annak a vallásnak a szemszögéből fogok látni. Én nem Sátánt, hanem az Ördögöt idézem meg, ami létezik és megcsináltam az eredeti, ősi ördögpaktumot is és ennek köszönhetően teljesen megváltozott minden. Nem lettem vallásos, nem vagyok sátánista, mert, mint említettem, nekem nincs közöm egyik sátánista ágazathoz sem, azonkívül, hogy tanulmányozom őket és a tanításaikat. Én az infernális erőkkel foglalkozom, de azonkívül sok más dologgal is, mint például nekromancia. Az ördög megmutatta nekem több arcát és szándékait a világgal, az emberiséggel és rengeteg új képességgel ruházott fel. Egyáltalán nem hódolok előtte, csak szimplán kapcsolatban állok vele és újabbnál újabb dolgokat fedezek fel általa.
2020. máj. 31. 22:51
 6/20 anonim ***** válasza:

Hát ha helyesek ha nem nekem sikerült.

Miután megtettem az esküt a vérrel a következő napokban 3 álmom volt.


-Az elsőben alvásparalízis-be kerültem. Felkeltem de nem tudtam mozogni, hallottam, hogy bejön valami az ajtómon. És hirtelen olyan boldogság járt át amilyen még soha. Nagyon erős aurája volt és hiába nem láttam mert a fal felé voltam fordulva tudtam, hogyan néz ki, hogy mozog. A külsejét nem írom le mert nem olyan amit egy átlag ember is elolvashatna itt.

Ezután minden áron megakartam fordulni és sikerült is de már nem volt ott és csak boldogságot éreztem utána.


-Másnap megint álmodtam. Itt igazából csak a legvége volt az érdekes a dolognak. Valami rávett arra, hogy megakarjak halni az álmomban. Elkezdet zsugorodni mindenem beül és egyre szűkebb és szűkebb let mindenem. Mintha valaki megfogná a szívedet és elkezdené szorítani és érzed, hogy mindjárt vége. Na ott felébredt a tudatom és tudtam ha most nem fogom felkelteni magam akkor a valóságban is biztos megfogok halni. Szerencsére sikerült.

A legérdekesebb, hogy mielőtt lefeküdtem a telefonomon 22:30 volt és mire felébredtem 22:31. Tehát 1 perc volt míg elaludtam és álmodtam is. Ébredés után pár percig egy fehér démon arcot láttam a fejemben aki mosolygott.


-A 3. álmom elég hosszú és beteg volt, de csak az elejére és a végére emlékszem. A vége a fontos nektek. Az ágyban voltam és arra ébredtem, hogy nagyon fáj a homlokom. Felkeltem kimentem a fürdőszobába és azt láttam, hogy van egy 3. szemem a homlokomon. Megijedtem de picit később azt néztem, hogy ez milyen menő is és tök jól áll. Ekkor hirtelen megint fájt és elkezdet belefolyni a bal szemembe fentről és újra fájt. Na akkor megint megijedtem és felébredtem.


Mindegyik álomnál jól keltem fel nem az volt, hogy elaludtam a kezem vagy valami. Nem véletlen, hogy miután véremet adtam láttam ezeket.

És csak ráadás, hogy ezután nem sokkal teljesen véletlenszerűen rátaláltam és összejöttem egy sátánista lánnyal aki hasonlókon megy át.

Azt nem tudom melyik a valódi sátánista vallás de számomra ez egy egyértelmű üzenet volt. Abban hiszek amit bebizonyítanak nekem, és ezt bebizonyították több módon is.


4-es voltam.

2020. jún. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ha ez tetszik, akkor kövesd.
2020. jún. 1. 14:17
 8/20 anonim ***** válasza:

Démon = ősi pogány Istenek.

Nem valami sokat olvashattál az alapján, amit idehánytál.

2020. jún. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
8. Vagy szándékosan démonizált pogány istenek. A daemon istenszerűt jelent vagy isteni szint közelit. Én nem a keresztények által szándékosan démonnak nevezett pogány istenekre gondolok. Amiket én idézek meg, miért néznek ki másképpen? Semmi közük sincs a spirituális sátánisták démonjaihoz vagy pogány istenekhez vagy éppen a démonologiában szereplő démonokhoz. Lehet démonnak nevetni a pogány isteneket is, de ez eléggé tág fogalom, mert rengeteg, szinte végtelen számú dimenzió létezik és honnan tudhatjuk azt, hogy csak egyféle démon faj létezik? Miért ne létezhetnének teljesen más, nem emberszerű démonok vagy egyéb entitások is? Miért ne létezhetnének ördögök? Ami nekem megjelent, az ördögi. Tipikus sötét szarvas lény, amely egy pörölyt tartott a kezében és brutális arca és szemei voltak és valami idegen nyelven beszélt. Képekkel tudott csak kommunikálni, amiket mutatott telepatikusan. A jelenlététől is megfagyott bennem a vér és valami elképesztő aura vette körül. Nem minden kérdésemre felelt, csak leszűkített válaszokat adott néhány kérdésemre. A paktumról beszélt részletesen, ha szerződést kötök vele, akkor mindent megtudok, amit csak akarok. Ördögpaktumra gondolt. Az ördögi világ nem egyenlő a pogány istenekkel. Teljesen más világ, egymástól független. Az ördögi világ nem keresztények által kreált baromság, mert több ősi kultúra foglalkozott ördögökkel. De, olvastam rengeteg verziót, a spirits of eridut is végig olvastam. Mindent végig olvasok, amit csak találok, bármilyen forrást. De én a saját tapasztalataimra tudok hagyatkozni. Mivel ördögöt idéztem, nem démont, nem pogány istent, ezért ördögi alak jelent meg. Az ereje és a kisugárzása örökre megragadt bennem. Attól, hogy le van írva xy oldalakra, hogy démon csak pogány isten lehet, még nem biztos, hogy az a megmásíthatatlan abszolút igazság.
2020. jún. 7. 01:29
 10/20 A kérdező kommentje:

Egyébként itt egy kis iromány, hogy pogány istenségek, miért nem démonok.


Lilith

Eredete: Sumér

Nevei: Belil-ili, Belili, Lillake, Ninlil

A valóság: kígyómadár-istennője a régi koroknak. Az ábrázolásokon szárnyakat és madárlábakat kapott, illetve ismeretes még, hogy az alsóteste kígyófarokban végződik. Ő volt a mezőgazdaság istennője, ahogy "Inanna keze" is. Segített a nőknek a szülés alatt és a gyermeknevelésben.

Szimbólumai: a keresztutak, kígyó, fa, újhold.

Torzítás: Ádám első felesége, aki túlságosan független volt és egyenlő akart lenni vele (voltaképpen egyenlő is volt, csak Ádám nem tekintette annak a történet szerint); démon; gyermek-, férfigyilkos; vérengző csábító; a pokol egyik szolgája.


Ozirisz

Eredete: Ősi Egyiptom és környező területek

Nevei: Uzirisz, Azar, Azari, Azer, Auzar, Auzir, Wezir, Uzir, Uzire vagy Auzare

A valóság: Géb (vagy Geb) földisten legidősebb gyermeke. Ízisz férje és testvére, Hórusz apja. Khenti-Amentiu (Khentiamentiu, Khenti-Amenti, Kenti-Amentiu), vagyis a Nyugatiak ura (tulajdonképpen "elsője"). Nyugat a Holtak Birodalmára utal. Zöld bőre utal az újjászületésre. Ozirisz a Túlvilág ura, de illették más néven is: a szerelem ura, az örökké fiatal, a csend ura. Termékenységgel is kapcsolatban áll.

Szimbólumai: korbács, pásztorbot, atefkorona, Ápisz bika.

Torzítás: Ozirisz/Orias/Oriax, a Pokol nagy márkija. Egy ideje vele azonosítják. Túlvilági isten, akiből könnyűszerrel faraghatnak pokolbeli démont.


Asztarté

Eredete: Keleti istennő, sémitől az etruszkon át az akkád kultúráig megtalálható.

Nevei: Ashtarte, Istár, Attart, Attarte, Atirat, Uni-Atarte

A valóság: Termékenység, szexualitás és háború kötődik hozzá. Rendkívül erős kultusza volt. Valószínűleg azonos Istárral. Gyakran ábrázolják meztelenül.

Szimbólumai: oroszlán, ló, szfinx, galam és az Esthajnalcsillag, vagyis a Vénusz.

Torzítás: Astaroth, a Pokol hercege. Ha különösnek is találjátok, nem ő az első példa arra, hogy egy erős istennőből hímnemű démon váljon. A démonizálás alatt egy nagyon erős démonná "vált"... ugyancsak nehéz egy hatalmas istennőkultuszt elpusztítani.


Baál

Eredete: Kánaánita és Főniciai

Nevei: Ba'al, Baal, Ba'alath

Eredetileg: A Ba'al szó mestert, uralkodót vagy urat jelent, s a keleti istenekre használták. Kartágóban Baál, Dagan fia. Eső, vihar és termékenység, a Nap, mezőgazdaság istene. Női megnevezés is akad "Ba'alat" néven.

Szimbólumai: fáklya, vihar, eső, gabona.

Torzítás: Baál, a Pokol hét hercegének egyike. Gyakran a Sátánt nevezik Baálnak. Beelzebub, a legyek ura.


Szóval kedves sátánisták... pogány isteneket hisztek démonoknak. A kereszténység állította be ezeket az istenségeket szándékosan démonnak, hogy besározza őket. Ki kell, hogy ábrándítsalak titeket, mert nem ők a démonok. A démonológiát is keresztények írták és különböző démonlexikonokat. Az igazi pokolbéli, szarvas cacodémonok: Xarthrakun, Darkadoz, Dannaan. Ha annyira ragaszkodtok a démon elnevetéshez, akkor a pogány isteneket lehetne úgy nevezni, hogy agathodaimon azaz jóindulatú démonok. Míg az általam felsorold szarvas , gonoszabb démonok kakodaimon.

2020. jún. 7. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!