Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért égnek a boszorkányok?

Miért égnek a boszorkányok?

Figyelt kérdés
2020. szept. 15. 14:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert meggyújtsák őket.
2020. szept. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Most a kérdésed az, hogy miért égetik őket? Vagy, hogy fizikailag miért égnek? :D
2020. szept. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Grimfox ***** válasza:
100%

Mert...fából vannak.

Amúgy meg azért, amiért te is égnél, ha a helyükre állítanának.

2020. szept. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

az volt annak a lényege, hogy a boszorkány az ördögi hatalomnak köszönhetően nem éghetett volna el. S azok kik mégis hamuvá, porrá lettek isteni feloldozást kaptak.

Tudod mágus, varázsló, boszorkány uralja irányítja a természet erőit, így azok nincsenek hatással rá...stb.

Kíváncsi lettem volna az arcokra amikor a boszorkány égetésen csak a kötél izzik le.

2020. szept. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Grimfox ***** válasza:
100%

Valójában a boszorkányt nem mentette volna meg az ördögi hatalom, mert egy pap is jelen volt az égetésen, és általában az égetésre magasabb egyházi körökből kaptak engedélyt. Úgy hitték, hogy igazán csak a tűz ölheti meg a boszorkányt. Volt cukormázazás néha, hogy ez tisztítótűz, és feloldozza a boszorkányt a bűnei alól, de legtöbbször csak úgy vélték, a boszorkányt el kell égetni, hogy a pokol tüzére jusson. Legtöbbször persze akasztották, lefejezték, vagy vízbe ölték a boszorkányt, már ha túljutott élve a vallatáson.

A máglyára vetett boszorkányról már úgy tartották, hogy az ördög nem tud neki segíteni, mert az egyház közben járt.

Az emberi kegyetlenség, és babonás hiszékenység együtt elég visszataszító kombináció.

2020. szept. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

"Mert...fából vannak."


És hogyan győződhetünk meg róla, hogy ő fából van-e?

2020. szept. 15. 19:33
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
#6 Te remélem csak megjátszod hogy ilyen buta vagy :'D
2020. szept. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Grimfox ***** válasza:
100%

Ha az egyház által terjesztett magyarázatok, a különböző helyi babonák, és szokásokon alapuló más elgondolások ismerete butaság, akkor nem, nem csak megjátszom, hogy buta vagyok.


Kérdező, ha hidat építünk belőle!

2020. szept. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
#8 nem neked írtam, direkt meg is jelöltem hogy a #6-os válaszra írtam :D Tudom én is ismerem ezeket a babonákat és szokásokat de hogy valaki elhigyje hogy valós az hogy vannak boszorkányok stb. az már butaság
2020. szept. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

#6 mert ugyan olyan nehéz, mint a kacsa.

A legszebb húsvéti mérlegen mérik....

2020. szept. 16. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!