Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A vonzás törvénye bizonyíték,...

A vonzás törvénye bizonyíték, hogy a világ illúzió?

Figyelt kérdés

Most akkor, hogyha csupán a gondolataim megváltoztatásával válhatok szegényből gazdaggá akkor a gondolatok nem csak a fejemben vannak aaa koponyámon belül.


Az illúziót úgy értem, hogy az anyag akkor a gondalatainkból van.


2020. nov. 25. 21:40
1 2
 1/12 Grimfox ***** válasza:
100%
A vonzás törvénye egy félreértelmezett tanítás. Olyan formában, ahogy előadják a divatos könyvekben, nem működik. Az elme ugyanakkor valóban képes hatni nem csak a saját testére, hanem azon kívül eső dolgokra is. Ettől még nem lesz az anyag azonos a gondolattal, de az a közeg, amiben a gondolatok léteznek, létezik az anyag minden formájában. Hogy ez a közeg micsoda, nehezen megfogalmazható. De minden esetre nem fizikai anyag.
2020. nov. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Még ott van a tudatalattid tartalma, ami nagyrészt befolyásolja a jelenlegi életed. A gondolatid megváltoztatása egy jó dolog, de nem garancia hogy bekövetkezik amit szeretnél.
2020. nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem illúzió. Tőled függetlenül létezik. Ha te nem leszel vagy félreértelmezed, a világ még lesz. Bemesélhetsz magadnak történeteket, de attól még a piros nem lesz zöld.

(Egyébként még a figyeléssel is hatsz a környezetedre, csak jellemzően nincs rá jelentős hatása, nem gyullad fel tőle a kuka, csak látsz).

2020. nov. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs olyan, hogy nem leszek. Maximum más testben leszek.



De mondjuk vegyük például a pszihokinézist, ha az anyag nem a gondolatainkból lenne, bizonyos emberek nem hajlítgatnának kanalat a tudatukkal.

2020. nov. 25. 22:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"nem hajlítgatnának kanalat a tudatukkal"

Láttál már ilyet élőben saját kanállal, úgy hogy nem fogták a kanalat, vagy csukva volt az illető szeme?

2020. nov. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Ezzel az érveléssel ha az elektromos áram nem gondolatainkból lenne, nem lehetne vele hegeszteni. Akkor az áram = gondolat?
2020. nov. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A tv re fel volt téve egy kereszt, a szemita Uri Geller műsora alatt meghajlott. Lol.


Olyan öntvényből volt amit szobahőmérsékleten nem lehet hajlítani, mert törik. El is törtem, mikor a saját kezemmel megpróbáltam visszahajlítani.

2020. nov. 25. 22:44
 8/12 A kérdező kommentje:

Az anyagnak a gondolatainkból kell lennie.


Szerintem Platón barlanghasonlata is ezt próbálja magyarázni.


A fény jelenti a gondolatot a barlanghasonlatban, fény árnyéka pedig az anyagot.


A láncra vert ember aki először kijön a barlangból, akkor veszi észre, hogy minden amit az életében látott a valóságnak csupán az árnyéka.

2020. nov. 25. 23:07
 9/12 anonim ***** válasza:

De az a tárgy, aminek az árnyékát látta, nem az ő hitéből és akaratából született meg, és a gondolatával sem tudta befolyásolni...

Itt inkább arról van szó, hogy vannak hangfrekvenciák, amiket nem hallani, de attól még léteznek. Vagy arról, hogy ha vak vagy még el fogsz botlani a labdában.

2020. nov. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az anyag a gondolatainkban megjelenik, de nem ott születik. Az utóbbi az ezós ferdítés.
2020. nov. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!