Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Aura érzékelés?

Aura érzékelés?

Figyelt kérdés

Egyszer olvastam, hogy az auránkat lehet úgy érzékelni, hogy leülünk egy székre és nyugodtan csukott szemmel széttárjuk a kezeinket úgy, hogy legalább 1 méter távolság legyen köztük és szép lassan elkezdjük közelíteni egymáshoz őket, akkor egy idő után érezzük hogy nem tudjuk összetenni a tenyereinket mert van köztük egy üres tér ami olyan mint egy lufi lenne vagy pedig mintha mágneses taszító erő hatna rájuk. Akkor nagyon meglepődtem, hogy elsőre működik. Egy kétszer megcsináltam és elmúlt nem sikerült többet. De eltelt egy idő és most már bármikor képes vagyok rá. Ráadásul az elmémmel növeszteni a hatósugarát és keményíteni is. Ha csak az egyik kezemmel próbálom a testrészeim közelében akkor a bőröm alatt érzem ahogy követi a tenyeremet az energia. Mikor az új hegyeimmel próbálkozok is mind az 5-5 újam tud kapcsolódni egymáshoz és halványan látszik is egy kötél szerűség ami összeköti őket.


Lehet hülyén fogalmaztam meg de fáradt vagyok. :D

Tehát van egy láthatatlan energia amit tudok irányítani és érzékelni.

Ha bőr mellet láttok egy vékony aurát, de amikor használom sokkal nagyobb mégse látszik. Elvileg akkora az auránk amekkora a távolság a két kezünk között. Ennek a nagyságát lehet növelni.

Ez kelhet a telekinézishez? Egy tárgyhoz nehezebb kapcsolni az aurát de picit az is sikerül.


Van bárki aki ehhez hasonlót érzékel? :D



2020. dec. 6. 00:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
24%
Értem hogy jött a Mikulás, de nem kéne ennyit inni haver.
2020. dec. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Grimfox ***** válasza:
100%

Az aura legbelső, fizikaival határos része látható csak szabad szemmel. Az aura ennél sokkal nagyobb, és több dologból áll. A finomabb anyaga a gondolataiddal áll kapcsolatban, a durvább az érzelmeiddel, a legdurvább az életerőddel. Ez utóbbit érzékeled úgy 15-20 centire a bőrödtől, ez az, amiről leírtad, hogy látod, érzed, ahogy követi az ujjaid a bőröd alatt.

Az életerő kisugárzásának auráját, és az érzelmek auráját bárki képes érzékelni érintéssel, aki akarja. A gondolatok kisugárzása kicsit elvontabb, nehezebb rátalálni, de nem lehetetlen.

Az életerő, és érzelmi kisugárzásokat lehet irányítani már csak azzal is, hogy összpontosítasz. Ahová összpontosítasz, oda gyűlik az életerő. Logikusan, ott ki is fog tágulni az aura. A látható réteg az egészségi állapottól, és hangulattól függően változtatja a méretét, nehéz/nem lehetséges közvetlenül növelni a látható réteget a bőr határán. Az életerőt erősítő gyakorlatok növelik ezt a réteget.

Nem tudni eleget a telekinézisről, hogy megállapíthassuk, ez szükséges e hozzá. Valószínűleg szükséges az aura kiterjesztése, mint médium, de kell valami, ami áthidalja a nem anyagi, és anyagi közötti határvonalat. Erről csak annyit találtam, hogy az életerő egy különleges típusú koncentrációval való irányítása szükséges hozzá.

Amikor az aurád érintkezik más tárgyakkal, csak az aurád tulajdonságai, így a te életerőd, tulajdonságaid "ragadnak" át a tárgyra. Ugyan telekinézisre ez ilyen formában nem alkalmas, más dolgokat viszont lehet vele kezdeni, bár azok már a mágia területére vezetnek.

Ha rákeresel a psywheel kulcsszóra youtube-on, akkor találsz egy játékszert, ami már az általad leírt módon kisugárzott életerőtől képes bemozdulni. Az életerő irányításával a kerék is irányítható kis mértékben. Ez nem igazi telekinézis, de jó játék, irányítási gyakorlat, és némi eséllyel rájöhetsz pár kulcsmozzanatra a valódi telekinézishez, bár ennek kicsi az esélye. A telekinézis valamennyire lelki alkathoz is kötődik, bár azt még nem értem, pontosan milyen lelki alkat, tudati működési minta szükséges az "érzékhez" a telekinézis terén. Minden esetre, ha valódi telekinézist is sikerül produkálnod, az engem is érdekelne.

2020. dec. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez a csi energia. A kinai iskolákban csinek, az indiai vonalon pránának, a japánok ki-nek, de legalább még száz nyelvben van rá szó.

Ez az energia kering a test meridiánjaiba (ezeknek a blokkjait oldja az akupunktúra), és minél több van, annál egészségesebb az ember.

Ennek a szintjét lehet gyakorlatokkal növelni, és a minőségét finomítani.

Úgy tűnik neked sok van...a kéz ujjain a fehér félholdakon is szokott látszani, akinek nagyok a holdjai, és legalább nyolc ujján látszik, annak alapból van bőven csije.

Szerintem egy másfajta energia kell a telekinézishez.

2020. dec. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Grimfox ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy sok van neki, lehet, hogy csak érzékeny rá, avagy ráérzett az érzékelés módjára. Nekem pl bizonyos okokból elég kevés van, és ha igaz a félholdas dolog, akkor még egy bizonyíték van rá, hogy kevés van. Csak a két hüvelykujjamon látszik valamennyire. De megtanultam, hogyan kell érzékelni érintéssel, és energiahiány ide, vagy oda, mégis elég jól érzékelem.

Az összes energia chi/prana, csak a tulajdonságai változnak attól függően, mivel lép kapcsolatba, vagy milyen módon nyilvánul meg. Nem tudom, más fajtának lehet e nevezni, inkább másként mutatkozik meg.

3. Gyakorolsz chikungot? Vagy általános műveltségként tudsz róla ennyit?

2020. dec. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

4#, Ritka hogy valaki így megérzi képzés nélkül az energiát...mondjuk az hogy elkezdte közelíteni-távolítani a kezeit, az mondjuk valahonnan egy gyakorlásnak az ismeretét feltételezheti.

Amit az ujjakra írtam az csak a jing csi-re vonatkozik, a fizika testhez kötődő "köd energiára"...nem vagyunk egyformák, van akinek nagyon sok, van akinek kevesebb, de elég...ha magasabb minőségű csivel dolgozol, -és hiába van abból már rengeteg- az már nem látszik így a fizikai testen.

10+ éve tanulok egy csikung irányzatot, de inkább csak karcolgatom...és szerintem kb ahogy te, ha gyakorolod is, akkor elkezded egész más szinten megérteni a dolgokat, akár a bibliáról legyen szó, akár a smaragdtábláról

2020. dec. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Grimfox ***** válasza:
100%

Melyik irányzattal foglalkozol? Én csak általános chikungot tanulmányozok, nem irányzathoz kötődőt, és csak a nagy körforgásig jutottam el. A misztikus chikungról meg nem találni túl sok információt, amit meg igen, ahhoz nem vagyok elég képzett.

Dr. Yang Jwing-Ming könyveiből informálódtam. Ott így egyszerűsítve azt olvastam, hogy ami a bőrön kívülre, és a bőrbe áramlik, az a Wei qi(vei csi), azaz védő csi, ez az, ami a bőrfelszín közelében látszik. De még ez is a test csi-jéből van, nem egy finomított forma. Gondolom ez az, amit éteri, vagy életerő auraként lehet érzékelni. Ezt az összefüggést tudom elképzelni az aura elmélet, és a csikung elmélet ezen része között. Bár lehet hogy tévedek.

2020. dec. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon Csung Jüan csikung néven van ez az irányzat, külföldön ZYQ (Zhong Yuan Qi gong). A mesterünk Xu Mintang nagymester, Kínában él többnyire, gyógyító intézetet vezet Pekingben...volt többször itt Magyarországon is, rendszeresen szervez közös gyakorlásokat a világban (évente egyszer pedig Shaolinban).

Hiteles, tiszta irányzat, ami nulláról a hallhatatlanságig kínál-mutat utat. Mind a három nagy iskolát magába foglalja, a föld iskoláját, az ember iskoláját, és az ég iskoláját.

Olvastam pár csikungos könyvet, akit te írtál azt is, Mantak Chia műveit is, Falung gongos könyveket is...sok a közös pont tényleg, de különböző ösvények.

Ez az irányzat egy közép-kínai síkságról kapta a nevét, több mint hétezer évvel ezelőtt onnan indultak az átadások.

Tök jó hogy gyakorolsz, és az is hogy rátalálsz ilyesmikre, és mélyíted a tudásod, de fontos (lenne) az élő mestervonal.

2020. dec. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Grimfox ***** válasza:
100%

Csak hallomásból ismerema csung jüant. Mantak Chia könyveiről is csak hallottam, meg láttam őket, nem olvastam még. Falun gongos könyvet olvastam, de az....fura volt. Nekem az nem tűnt tiszta ösvénynek.


Tudom, hogy fontos az élő mester vonal. Csak úgy lehet kijavítani az esetleges hibákat, és félreértéseket, ha egy mester, vagy a mester által kijelölt oktató segít. De nem hiszem, hogy találnék olyan iskolát, és mestert, ami nekem kellene. Nem egészségmegőrzés, gyógyítás, vagy halhatatlanság miatt gyakorlok csikungot. Nekem az elsődleges területem a mágia. A csikung is csak egy eszköz, vagy inkább útvonal, amin ezt megközelítem. A falun gong misztikus, mágikus irányzatnak tűnt, de személyi kultusszal, és veszélyes, nem tiszta technikákkal dolgozik, valamint néhány alapkoncepció furcsa, és nem tűnik valósnak. Őszintén szektásnak tűnik, nem a veszélytelen fajtából. Valószínű az, amit keresek a taoista gyakorlók között kis közösségekben öröklődik csak, és nem jutott ki Kínából. A taoista sámánikus csikung elég zárt szféra.

2020. dec. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyrészt a hibák miatt,

másrészt egyfajta magas minőségű nem fizikai információ miatt, amit a mestervonalon a tanítók adnak át, és emeli a csi-d minőségét,

harmadrészt a védelem miatt, amire mindenkinek szükség van ha szellemi úton halad, felnyitja az érzékelését, kiteszi magát támadásoknak,

negyedrészt a buktatók miatt, "ördög kapui", amik mindenképpen jelentkező próbatételek az ego-nak, ébren, de akár álomban is,

ötödrészt az alkalmankénti gyakorlótársak miatt, akik segítenek a saját tapasztalataikkal fenntartani a haladást az úton, valamint a közös gyakorlások során jelentősen megnövekszik egy-egy gyakorlat hatásfoka, az otthoni szokásos egyedül gyakorlásokkal szemben...meg ilyesmi :)

Igen, biztos sok száz-és ezer ilyen titkos átadás, irányzat van, alig pár embernek átadva egy-egy generáción keresztül.

A mágiától mit vársz? Én talán a deffiniálni sem biztos hogy tudnám a kifejezést, számomra ez a jelenlegi "közmegegyezésen alapuló" valóság átírása akaratlagosan, a szakértő által...vagy ilyesmi lenne.

Ha jól gondolom akkor ez a szellemi energiáid nagyon nagy felerősítésével, akaratlagos koncentrációjával és a tobozmirigyen keresztül az intelligens végtelenbe vezető kapu felnyitásával érhető el?!

Mi a cél?

2020. dec. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Grimfox ***** válasza:
100%

A cél a tudás, megértés, és ezek használata, ha szükség van rá. A mágia alapvetően filozófia, a világ működését ismered meg, és az ismereteket alkalmazod. Kb úgy, mint a tudomány a maga értelmezésében. Nem véletlen, hogy a modern tudományok nagy része a mágiából nőtt ki.


Alapvetően az ismeret, és koncentráció elegendő, csak ha valami nagyléptékűt akarsz csinálni, akkor kell az energiát felerősíteni. De pont az az ismeret célja, hogy apró változtatásokkal is elérhesd azt, amit nyers erővel is el lehet érni. A tobozmirigy szerepét nem ismerem, illetve ismerem, de nem vagyok benne biztos, hogy valóban közvetlen kapcsolat van a tobozmirigy, és az "intelligens végtelen" között. Nem tudom, hogy az intelligens végtelenbe kell e kisugározni a szándékot. Az inkább a vallásos mágiára hasonlít, amikor a szándékodat rábízod egy felsőbb értelemre. Inkább az a cél, hogy a megértés által az egyén váljon cselekvő értelemmé. Ha megértés nélkül válik valaki cselekvő értelemmé, az lesz a "fekete mágia".


A cél a tudás. Az a fajta tudás, ami inkább bizonyosság. Lehet, hogy a halálom után ezt elveszítem, mert nem érem el a halhatatlanságot, és az is lehet, hogy nem élek túl sokáig, hogy igazi mélységében ismerjem meg ezt a tudást, de ezzel meg tudok békélni.

2020. dec. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!