Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van e olyan tanulható okkult...

SZücsöm kérdése:

Van e olyan tanulható okkult képesség amely külső szemlélő számára is egyértelműen észlelhető jelenség lehet?

Figyelt kérdés

Úgy merült fel bennem ez a kérdés hogy Grimfox és Koborlo1 írásai/tanácsai alapján elkezdtem próbálgatni érzékelni a chi-t. Lényegében több napi próbálkozás után egy "saját" módszerrel sikerült is érzékelnem valamiféle bizsergést.


(Lényegében kis "meditációt" követően elképzeltem hogy a bal tenyerem az érzékelő a jobb mutatóujjam pedig egy energiakibocsátó ami egyenes sugárban koncentráltan áramoltatja ki az energiát, ezután pár centiméteres távolságból köröztem a mutatóujjamat a tenyeremmel szemben vagy szimplán csak felé böktem.)


Tehát a lényeg hogy volt valamiféle érzékelés és most már "erőlködnöm" se kell (csak kicsit koncentrálnom) azért hogy érezzem a "bizsergést".


Viszont ha valóban nem csak az elmém viccel meg (induljunk ki ebből) akkor is úgy értelmezem ezt a jelenséget hogy saját magamon kívül másra nem tudok hatni vele. Tehát például nem tudnám bebizonyítani a jelenség létezését egy beszélgetés során azzal hogy megpróbálom más tenyerén demonstrálni az érzést mert a másik személy ezt nem tudná érzékelni.Továbbá egy vízcsepp porszem elmozdítására se lenne képes hisz ez nem telekinézés. (És ha laikusan jól értelmezem akkor így chi-vel (aurával) nem lehet elmozdítani a fizikális anyagot de ha rosszul gondolom kérlek javítsatok ki)


Tehát lényegében a kérdésem az lenne hogy 1. Van e olyan "ezós" jelenség ami legalább ilyen minimálisan képes hatni a külvilágra? Tehát nem úgy működik mint 1 vízér/hartmann zóna/ley vonal érzékelés amit szintén csak belső tapasztalás útján érzékelhető.


2. Van e olyan aki nem csak olvasott ilyen jelenségekről de tapasztalta is őket valamilyen formában?



2020. dec. 14. 20:20
1 2 3 4
 1/39 Grimfox ***** válasza:
86%
Ha érzed a bizsergést a tenyereddel, átválthatsz az ujjbegyből kibocsátás helyett a tenyér közepéből kibocsátásra. Azzal már valószínűleg tudsz játszani a psywheel nevű játékkal. Még ez sem telekinézis, de legalább valamennyire látványos, és sok ötletet kaphatsz róla az interneten. Youtube-on is vannak fent videók. Elvileg meg lehet vele tanulni a telekinézist is, ha egy bura alatt, teljesen elszigetelve is képes vagy mozgásba hozni a kereket, bár ez nekem nem sikerült. Arra viszont a sima játék is elég, hogy le tudd mérni, mennyi qi/chi is áramlik ki pontosan a kezeidből. Plusz még elkészíteni is egyszerű. Ha már tudod forgatni, akkor a forgás irányát is megpróbálhatod változtatni, és hasonló irányítós trükkök. Ez se bizonyít különösebben semmit, de kísérletezésre, játékos gyakorlásra alkalmas. Arra is alkalmas, hogy megállapítsd, milyen tudatállapotban működik, milyenben nem, és melyikben a leghatékonyabb.
2020. dec. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Próbáltad már a psywheelt és működött is? Csak mert az eredeti "híres" videó a feltöltő elmondása szerint csak trükk volt. Sőt egy egész weboldalt csinált arra hogy elmagyarázza hogy csinálta a vidit.


Persze nem tudom hogy újratöltött e a videó vagy tényleg az 1. original.

+ Az is igaz hogy voltak kommentek amik azt állították hogy attól függetlenül hogy a vidi feltöltője mit állít nekik sikerült otthon megmozdítaniuk.


+ Ami érdekes még a chakra érzékelésben hogy pl a csuklómon meg az arcomon már nem éreztem a bizsergést.(Persze erre még laikusan is el tudok képzelni pár okot hogy miért volt így)

2020. dec. 14. 21:09
 3/39 A kérdező kommentje:
* chi érzékelésben*
2020. dec. 14. 21:33
 4/39 Grimfox ***** válasza:
84%
A youtube-ra a videó jóval később került fel, mint hogy a psywheel ötlete megszületett. Nem tudom, hogy az eredeti videó feltöltője ki volt, szerintem nem is láttam a videóját. Én kerestem leírást, mert a videókban nem nagyon volt magyarázat. A leírásban SEM sok, de legalább volt összeszerelési útmutató. Próbáltam, és volt olyan állapot, amikor működött, egy időben még a forgás irányát is tudtam változtatni, de jelenleg nem vagyok alkalmas rá, hogy ezzel kísérletezzek. Teljesen zárt környezetben sosem sikerült megmozdítanom, ami azt jelenti, hogy csak a nem telekinézis alapú forgatásig jutottam el.
2020. dec. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Igazából már a gép előtt gyakorolva is érzem a "bizsergést" "szívó-nyomó" erőt hol jobban hol kevésbé már tenyérből indítva is valamennyire. Szóval valószínűleg ez a "képesség" ugyan úgy fejlődik a gyakorlás által mint bármilyen más képesség. Tehát még edzek a "megmérettetés előtt".


Esetleg ismersz valamiféle irodalmi anyagot ami specifikusan a chi energia működéséről fejlesztéséről szól?


Én nekem ő tűnt cím szerint ilyen könyvnek: (The Root of Chinese Qigong: Secrets of Health, Longevity, & Enlightenment Yang Jwing-Ming) de emlékszem hogy neked és Koborlo1-nek már van valamilyen szintű irodalmi ismeretetek a témáról.

2020. dec. 14. 22:54
 6/39 anonim ***** válasza:
0%

Nincs.

Mert a valóságban ezek nem léteznek.

Aki ilyesmit "tapasztal", az csak elhiteti saját magával.


Volt anno az USA-ban egy TV műsor, az volt a neve, hogy One Million Dollar Paranormal Challenge.

A lényege az volt, hogy egy elég komoly pénzösszeget kínáltak fel annak, aki élő, egyenes adásban képes demonstrálni bármiféle ezoterikus, természetfeletti képességet.

A díj folyamatosan emelkedett, a végén már egymillió dollár volt.

A műsor 1964-ben indult.

Megszámlálhatatlan sok mindenféle ezós, kanálhajlítós, csís, stb. idióta ment be oda a pénz csábítására, természetesen egyik sem nyerte meg, valahogy ott, független döntőbizottság előtt nem tudtak semmit produkálni.


2015-ben meg is szüntették a műsort, okafogyottá vált, mindenki, akinek egy molylepkénél több esze volt, beláthatta, hogy hülyeség ez az ezómezó.


Értitek, hogy mit jelent ez??

Sok ezer állítólagos természetfeletti, ezós, csís, csakrás emberből 50 éven át egyetlen egy sem tudott semmi természetfelettit produkálni.


Ha még ez sem győz meg titeket arról, hogy ez az egész egy óriási kamu, akkor remélytelenek vagytok.

2020. dec. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Minden ilyen, működő módszert bemutató videót megpróbálnak lejáratni oly módon, hogy feltöltenek mellé olyanokat, ahol valamilyen trükköt alkalmaznak, majd természetes velünk is megosztják a csalás titkát.


Egyébként chi-mesterekről szóló kisfilmek is léteznek, melyekben papírt gyújtanak meg koncentrált energiával, vagy felállított téglát borítanak fel méteres távolságból.


Vagyis a módszer működik, csak sok gyakorlás, erős koncentrációs képesség és magas tudatszint szükségeltetik az alkalmazásához.

2020. dec. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 Grimfox ***** válasza:
100%
Igen, a qigongos/chikungos könyv, amit kinéztél angolul az megbízható. Abból tanultam én is, bár nekem a magyar fordítása van meg. Anno Libriben lehetett beszerezni(többek között). A kínai Qigong gyökere címen. Nem könnyű olvasmány, de a témában a leghitelesebb alapmű, amit eddig találtam. A könyvnek csak egy hibája van, ami némi problémát okozhat, ez pedig a 4. fejezet. Olyan tudományos jellegű feltételezésekkel próbálja magyarázni a qi működését, ami szemben áll a könyv többi részében ismertetett elmélettel. És a valóságban is alig állja meg a helyét. A könyv többi része nagyon hasznos.
2020. dec. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

6 én is így gondoltam pár éve. Aztán levettem a szemellenzőt és rájöttem hogy ez csak egy SHOW-volt. És hogy semmiben nem hitelesebbek egy általam személyesen nem ismert volt bűvész alias James Randi állításai mint pl a redditen egy ismeretlen személyé.


Max 3 dologban különbözik: 1. ismered az arcot a személy mögött ami konkrétan semmit se jelent. Max elhiteti az emberrel hogy ez a jóságos "télapó figura" teljesen megbízható.


2. A mondandója egybevág a mai világnézettel ami csak annyit jelent hogy az átlag embernek HIHETŐK/teljességgel emészthetők az állításai.


3. Egy kis gógyival rájöhetünk(de legalábbis elképzelhetjük) hogy mik voltak James Randi volt bűvész show műsorvezető céljai.


Lényegében ha az "ezósokról" el tudod képzelni hogy mind vagy hazug vagy bolond akkor szerintem ha nem elvakult hívő vagy akkor azt is el tudod képzelni hogy ennek a volt bűvész/show műsorvezető pénztárcájának megélhetésének nem tett volna jót ha 1: ki kell valakinek fizetnie 1 millió dollárt. 2: Ha bezár a biznisz mert jönnek a valós képességekkel bíró személyek. Tehát szerintem teljesen 1értelmű HA vannak ilyen személyek akkor James Randi-nek nem az volt a célja hogy ezeket bemutassa nekünk és ő tönkremenjen hanem az hogy kiválogassa azt a párat aki valóban tehetséges és őket kukázza majd a többiekkel legyártson a népnek egy "Freak Showt" amin otthon ülve jól kiröhöghetjük a fellépőket.Sőt ki tudja mennyire volt Mónika Show feeling a dolog és mennyi fizetett színész játszotta el nekünk a telepatát. Továbbá HA léteznek ilyen képességekkel bíró személyek akkor azt bizony felső körökben jól tudják és hidd el a felső körök nem akarnák hogy a "pórnép" tisztában legyenek ezen képességek kitanulásának lehetőségével, és arról nem is beszélve hogy ezzel a tudással egy akkora paradigmaváltás következne be ami az egész világhoz való hozzáállásunkat megváltoztatná.


Tehát James Randi állítása ellenében ott van Russell Targ állítása aki azt mondja hogy az amerikai kormánynak dolgoztak és képeztek ki "távolba látó" ügynököket. Ott van a több millió beszámoló halálközeli élményekről, reinkarnációs emlékekről, agykontrollos/meditációs/hipnózisos élményekről stb.


Ott van az a pár ezer év ahol minden egyes kultúrában (még az elszigeteltekben is) valahogy ugyan azok (nagyon hasonlók) az "ezós" motívumok éltek a köztudatban.


Továbbá már arra is rá kellett jönnöm hogy a tudomány is tévedhet sőt nem egyszer tévedtek már. Pl: a Tudatos álom létét és a meditáció hatását mind tagadták azóta rájötte hogy: hoppá mind 2 valós dolog. Továbbá vannak olyan kutatások aminek az eredményeit/tudományos valójukat bár fikázza a jelenlegi tudományos élet "krémje" de arra már nem hajlandóak hogy bizonyítsák a kétkedésüket.

Pl: masaru emoto,leonid vasiliev kutatása stb.


Továbbá a ma elfogadott kutatások is érdekesek mint pl: még nem találtak anyagot, nem tudják miért mozog minden (szub)atomi szinten és megállítani se képesek 1 szimpla elektront, továbbá ma azt vallják hogy a világ alkotóelemeinek a 96%-át nem ismerjük és még sorolhatnám a listát.



És nem utolsó sorban bár ez egyéni személyes tapasztalat de engem az élet is hozott olyan emberrel össze akire se azt nem tudtam mondani hogy bolond lenne se oka nem volt arra hogy hazudjon. És ennek az embernek a reinkarnációs emlékét (annak a létét) párszor tovább meséltem beszélgetés során csak úgy érdekesség gyanánt 1-2 embernek. És arra kellett rájönnöm hogy vannak olyan emberek akikről soha meg nem tudnád hogy tapasztalt már valami hasonló "ezós" jelenséget csak nem hajlandó róla beszélni mert fél hogy hülyének nézik. Engem eddig 4 ilyen emberrel hozott össze az élet és egyikük se akart nekem eladni semmit és gyógyszeres kezelésre se szorultak rá.


És persze most már én is ott tartok hogy gyakorlásaim során valamit tapasztalok amit még ki kell derítenem hogy csak az agynak azon képessége hogy ügyesen becsapja saját magát vagy egy valós nem az agy által kiváltott jelenséget érzékelek.


Tehát mind ezt összevetve azt kell hogy mondjam hogy kényelmesebb volt 6 os a te tudatállapotodban élni. Azaz abban a tudatban hogy "mindent" tudok ismerem a világ működését hisz vannak nálam okosabb emberek akik soha nem tévednek/hazudnak és az ő elmondásuk alapján pontosan tudom hogy működik a világ. És akik ennek az ellenkezőjét állítják/tapasztalják azok szegény hülyék vagy nyerészkedők.


Ma már egy kényelmetlenebb státuszban vagyok. A mi van ha státuszban. Bár kényelmetlenebb nem biztosnak lenni a világ működésében pusztán más emberek elmondása és pár kétes érzékelés alapján. De nekem a személyiségemből eredendően fontosabb az hogy biztos legyek az igazságban mint az hogy kényelmesen annyit böfögjek hogy ilyen nincs mert csak.


Tehát ezért szeretném a kezembe venni a dolgot és először is kideríteni azt hogy a külvilágra is hatással lehet e az amit érzek mert ha igen akkor az választ adna a kétségeimre. Erre tökéletes kezdés lesz a psywheel(ismételten köszönöm az ötletet).


Persze sajnos ennek a kételkedő állapotnak van egy hátulütője. Hogy visszafelé már nem lehet menni az úton. Hisz ha nem sikerül magamnak bebizonyítani hogy valóban nem csak az elmém viccel meg akkor az ellenkezőjében se lehetek soha teljességgel biztos.

2020. dec. 15. 11:18
 10/39 anonim ***** válasza:
77%

Pár nappal korábban már írtam egy ilyen kérdéshez, bemásolom ide is, hátha valamit tanulni tudsz belőle.Rengeteg tanulással gyakorlással sok mindent eltudsz érni, de sokszor ehhez évek kellenek.

ebben a világban mindenki azonnal akar mindent, ezért nem is sikerül sok embernek, mert nincs hozzá türelme.


Szia Kérdező!


Nagyon ritkán írok ide.


Spiritizmust, okkultizmust mágiát tanulmányozom már 25 éve.


Néha szoktam ide írni, ha találok olyan kérdést ahol megtudok kicsit nyilvánulni.


Senkinek nem akarok segíteni ilyen képességekben csak is magam szolgálatára használom.


Agykontroll meditáció és jóga jógalégzéssel volt az alap, amikor elsőnek felfedeztem magamban olyan paranormálisnak mondott de valójában természetes képességeket, amit sokan felfogni sem tudnának.


Legelső próbálkozásaim az elme képességeihez voltak köthetőek.Elsőnek a gondolatprogramozást próbáltam ki és figyeltem miként hogy nyilvánul meg.


Konkrét eseményt vizualizáltam, vártam mikor nyilvánul meg.


Ismerősöm balesete volt ez.Délután hívott, hogy a kocsija összetört, árokba hajtott, ha tudok menjek érte, nincs baja de a kocsinak totálkár van.


Később az elmeprogramozást emberekre próbáltam ki, hogy azt csinálják amit vizualizálok, sok energia és próbálkozás után sikerült ez is.


Több olyan képességem is van amik az elméhez köthetőek, de mivel mágiával foglalkozom elsősorban ezeket nem gyakorlom már.


Tudatkihelyezés és tudatáthelyezés volt az amit nagyon kiakartam próbálni.


tudatkihelyezés amit sokan asztrál utazásnak hívnak, de ennek sok fajtája van.


Valós idejű, éter vagy asztrál síkba való utazás, vagy Földtől távolabbi helyek felkeresése a tudat által.Ezt a programtechnikát használtak sok MK ultra programban is, de olyan tudatmanipulációs technikákban is mint az amerikai hadsereg távolérzékelési programjai.


Ezeket kis gyakorlással mindenki eltudja még sajátítani.


talán ez a vége, ahová egy laikus ember párév gyakorlással eltud jutni.


Tudatáthelyezés volt az amire már komolyabban rákészültem.


A tudat áthelyezése egy élő ember tudata mellé.Kiszorítani nem tudod, de amikor ezt csinálod, fogja érzékelni, de valami dejavu érzés jelentkezik nála.


Nos erről a technikáról nem akarok sokat írni, nem hiszem hogy van ilyen ember aki ezt itt kipróbálta volna, de mivel a kérdéshez tartozik ezért leírom.


Elsőnek egyszerű program volt csak ismerősöm tudatába belemészni, majd felhívni magam, ahogy a szobában vagyok.


elég gyorsan összejött.meditáltam ezen egy kicsit, majd komolyabb dolgok jöttek.valakivel olyat csináltatni, amit nem akart.


Nyáron próbáltam ki egy eldugottabb helyen leültem majd mikor elértem a tudatommal azt a szintet ahol tudom ezt csinálni kiválasztottam egy embert akit láttam kicsit messzebb.


majd pár dolgot megcsináltattam vele.pl elesik séta közben, karjait összevissza dobálja, mutogat.


Persze nem értette mi történik vele.


nos ezzel a technikával sokat foglalkoztam.nem írom le mik voltak, de akinek csak egy kis képzelőereje van, beletud gondolni hogyha másokat rátud venni sokmindenre akkor mit csinálna a helyükben.


De ahogy sokszor írtam, fekete mágiával foglalkozom ezekkel a dolgokkal már majdnem 10 éve nem foglalkozom, mert amit akartam már elértem.

2020. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!