Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Éliphas Lévi sátánista volt-e?...

Éliphas Lévi sátánista volt-e? Olvastam, hogy okkultista, de ez egyenlő a sátánistával?

Figyelt kérdés
Magyarázzátok el! Köszönöm!

2021. febr. 4. 05:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem
2021. febr. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyenlő.


"Az okkultizmus (a ’titkos, rejtett’ jelentésű latin occultus szóból) a 19. században keletkezett megjelölés arra a világszemléletre, amely rejtett hatóerőktől szerzett titkos tudásra hivatkozik. Olyan jelenségekkel való elméleti és gyakorlati foglalkozást jelent, amelyek a természeti világ és az emberi lét titkos és a tudomány által megközelíthetetlen oldalához tartoznak és az eddig megismert fizikai-természeti törvények alapján nem értelmezhetők."


Wiki

2021. febr. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Grimfox ***** válasza:
100%

Nem volt sátánista. Közelebb állt a kabbalához amit kutatott, és csinált.

Nem minden okkultista sátánista, és nem minden sátánista okkultista. Azaz nem egyenlő. Nem is tudom, hogy a sátánisták nevezhetők e okkultistának a szó szoros értelmében. Ahogy a 2. válaszoló idézte, az okkultista titkos tudást keres. Nem csak megtanul dolgokat, hanem kutat, elmélkedik, kísérletezik. A sátánisták, amennyiben foglalkoznak okkult témákkal, akkor is inkább siker, és hatalom orientáltak. Ritkán néznek a dolgok mélyére, amíg azok megteszik, amit várnak tőlük. Ritkán kutatnak. Nem elsődleges céljuk megérteni a valóságot, az elsődleges céljuk a saját céljaik, jólétük, vágyaik beteljesítése. Itt is akadnak kivételek, de a kivétel nem alkot szabályt.

2021. febr. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a betorzult fanatikus hithű keresztények szerint van így: aki okkultista az sátánista. Hogyne. A mai tudományos vívmányok java egy ilyen szemszög alapján az okkultizmus diadalának bizonyítékai. A titkok, pontosabban a világ működésének titkai, a mézesmázos látszat mögötti valóság kutatása szintén sátáni út. Ez a vallás hinni tanított ezért az egyházbirodalom nem tűrte a kíváncsiskodókat, megbélyegezte őket és végül a tömeg (hatástalanította) ezeket a személyeket. Ugyanez a vonal az ami ma megkülönbözteti a hithűeket a tudni vágyóktol de ennek a vonalnak már nincs létjogosultsága.
2021. febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Grimfox ***** válasza:
90%
Ahogy mondod, valójában az összes ma létező tudomány ezoterikus, okkult, vagy mágikus tudományokból nőtt ki. Kivétel nélkül. Na jó, a gender "tudomány" talán nem. És az összes korai nagy úttörő ezeken a területeken valamilyen okkult vagy ezoterikus iskola tagja volt. Isaac Newton például mélyen hívő ember volt, nőtlen maradt élete végéig, és teológiával, okkultizmussal, alkímiával is foglalkozott.
2021. febr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!