Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogyan szerezhető a legegyszer...

Hogyan szerezhető a legegyszerűbben bizonyosság az okkultban?

Figyelt kérdés

2021. febr. 11. 16:40
1 2
 1/15 Grimfox ***** válasza:
67%
Egyszerűen sehogy. Ha egyszerű lenne, akkor nem oszlanának meg a vélemények szkeptikusok, és okkultisták között. Időt, és energiát kell bele ölni, méghozzá sokat. Ha így teszel, magad számára szerzel bizonyosságot, másoknak még mindig nem tudod majd bizonyítani. Pont ezért okkult. Titkos, elrejtett, nehezen felfedhető.
2021. febr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Ergo az okkult dolgok sosem lesznek bizonyíthatóak a szkeptikusok felé? Tökéletes önvédelem.
2021. febr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
Mi is a kérdésed? Kifejtenéd bővebben?!
2021. febr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Grimfox ***** válasza:
70%
Bizonyíthatók. Csak nem azok által, akik éppen csak maguk számára szereztek bizonyosságot felőle. Elég nagy tudásra, és gyakorlatra van szükség ahhoz, hogy másoknak is megmutathasd az eredményeidet. Nyilvánosan még én sem találkoztam ilyennel, csak zárt körben. Nem tudom, mi történne azzal/azokkal, akik kiállnak a tudásukkal, és elkezdik mutogatni. Akár különböző területeken képzett kutatók előtt. Valószínű az lenne az eredménye, mint annak, amikor elfogadták a kínai hagyományos orvoslást. "Működik, eredményeket produkál, nem tudjuk hogyan, majd még utánajárunk."
2021. febr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Leginkább az érdekel,hogy miként tapasztalhatnám meg saját magam.

Hogy sok munkát kell belefektetni,önmagában nem probléma.

A gond az hogy -szerintem- nagyon sok a használhatatlan információ ami ellehetetlenít a valódi tudás,tapasztalatszerzés hozzáférésétől.

2021. febr. 11. 19:06
 6/15 Grimfox ***** válasza:
53%
A közkézen keringő információ szinte teljes egészében használhatatlan. Önmagadnak meditációval, és hasonló szellemi gyakorlatokkal bizonyíthatsz. A qigong meditációval már akár hónapok alatt is egész jó tapasztalatokat szerezhetsz. Ha nem számít, hogy a tapasztalat használható e valamire, vagy nem, akkor vannak szellemi gyakorlatokból kiemelt részletek, amik érdekesek. Egymás felé fordítod a tenyereidet, mintha egy labdát fognál. Legyenek viszonylag közel a kezeid, de az ujjaid ne érjenek össze. Becsukott szemmel szabályozd a légzésed. Képzeld el, hogy egy labdát tartasz. Amikor kilélegzel, képzeld el, hogy a tenyereiden keresztül valamit ebbe a labdába "fújsz". Képzelheted, hogy levegőt, de képzelhetsz egyfajta taszító erőt is, mintha a mágnes azonos pólusait egymás felé tolnád. Úgy egy tucat lélegzet után csukott szemmel próbáld meg egymás felé közelíteni a tenyereidet amikor kilélegzel. Fontos, hogy a labda képzetét megtartsd, és azt is, hogy kilégzésnél belefújsz a kezeiden át valamit. Figyeld meg, mit érzel, amikor kilégzésnél óvatosan közelíted a tenyereid(ne érjenek össze), és figyeld meg, hogy milyen érzés, amikor belégzésnél közelíted a tenyereid. Ha csak gyengén is, de érdekes érzetet fog kelteni. Ez csak egy gyakorló feladatból kiemelt részlet, ezért nincs haszna, de gyors tapasztalatot ad. Mivel haszna nincs, a működését nem érted, még nem beszélhetsz bizonyosságról, csak tapasztalatról.
2021. febr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Tudod ez kicsit olyan mint a vallás. Hinned kell benne, másképp nem megy. A megbizonyosodás később jön.


Javaslom ezt: Franz Bardon: Az igazi beavatás útja. Viszont ha minden nap gyakorolsz, akkor sem fogsz még elérni eredményt az első 3 hónap alatt. Ennél hosszabb idő kell a legcsekélyebb eredményekhez is. Másrészt kicsit rizikós és veszélyes út, amire a komolyabb gyakorlati kézikönyvek figyelmeztetnek is. Ha még nem állsz készen az útra, ha még nem emelkedtél etikailag magasan az emberi átlag fölé, akkor annyi problémád lehet, mint égen a csillag. Tulajdonképp én is ezért hagytam abba, mielőtt túl messzire mentem volna el.

2021. febr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Grimfox ***** válasza:
58%
A Franz Bardon féle gyakorlatok nekem nem egészen működtek, és az elméletben is voltak olyan részek, amik enyhén szólva furcsák voltak, de az etikai része valóban fontos. A hit nem feltétlen, ha a megfelelő gyakorlatokat valaki megfelelően végzi, akkor eredményeket fog produkálni, akkor is, ha nem hisz a dologban. Ha hisz benne, persze gyorsabban, és erősebben produkálja az eredményeket, mert nem áll ellen pszichésen, de a hit inkább csak előny, mint követelmény. Ha produkálja az eredményeket, akkor hit nélkül is bizonyítékot nyer. Azaz átugorja a "hiszek benne" szakaszt, és a "tapasztaltam"-ra ugrik.
2021. febr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
23%
Valszi Grimofox, te FB. gyakorlatainál továbbugrottál a lépcsőfokokon, mielőtt tökéletesedtél volna az előzőben. Egyáltalán meddig jutottál eL? És mi volt a furcsa az elméleti részben? Vagy ha nem vált be a FB., akkor mi alapján gyakoroltál (qigong meditáció-n kívül)?
2021. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Grimfox ***** válasza:
74%

Régebben én is foglalkoztam a négy hagyományos elemmel, de Bardon értelmezése a négy elemről nekem nem tűnt helyesnek. Ahogy az elemek energiájának "sűrítése" sem, legalább is abban a formában nem. Csak eddig jutottam. Az ingás gyakorlatait is olvastam, de amikor azt a könyvet olvastam, mér elég sok gyakorlatom volt ingával, és teljesen eltért amit tapasztaltam attól, amit Bardon állított. Mondjuk az ingás gyakorlatokat nem próbáltam ki.

Alapvetően a rituáléknál "leragadtam", ha mágiáról van szó. Nem olyan direkt módon próbálom alkalmazni, ahogy Bardon tanítja.

2021. febr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!