Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az esélytelenek nyugalmával...

Csattanó_maszlag kérdése:

Az esélytelenek nyugalmával írom ezeket a sorokat és felkészülve a trollkodó szkeptikusokra. Tapasztalt boszorkányt keresnék, aki megadná nekem a kezdő lökést (minden sértő szándék nélkül, a wicca vallás nem érdekel). Valaki?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta vonz ez a világ, tinédzserként elindultam a tanulás útján, de az életem úgy alakult, hogy a folyamat megszakadt; viszont nem hagy nyugodni a gondolat, hogy nekem ezt kell csinálnom. Rengeteget olvasok a témában, gyűjtöm az infókat de eljutottam arra a pontra, hogy kell egy kis segítség.


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2021. febr. 27. 22:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
9%
Tegyük fel ha létezik és ki is tanulód ezeket a dolgokat, de a tanulásra nem fordítasz időt. Akkor miből fogsz megélni? Minden rossz indulat nélkül.
2021. febr. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Grimfox ***** válasza:
88%
Pontosan milyen területen kellene a kezdő lökés? A boszorkányság elég sok dolgot magába foglal. Természetes gyógymódok, életfilozófia, hagyományok és kultúra, mágia, vagy nevezzük inkább varázslásnak, az emberek természetének ismerete, és még sok más. Ha tudod, hogy hol akadtál el, leírhatnád, hátha úgy könnyebben találsz olyat, aki tud segíteni benne.
2021. febr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
2021. febr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
23%
Az a baj ezzel, hogy egy ideje azt gondolja mindenki, ezeket meg lehet tanulni és jhaj, de menő. Én ismerek valóban bűbájos asszonyt, generációról generációra öröklődött az adottságuk, nagyanyák, anyák tanították lányaikat használni a már meglévő, bennük lévő tudást. Ha a felmenőid nem ilyen asszonyok és nem ilyen a női vérvonalad, magolhatsz Te mindenféle bűbájt és receptet.
2021. febr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Grimfox ***** válasza:
56%
Ők előnnyel indulnak, és valószínű, hogy sikeresebbek is lesznek, de ez nem jelenti, hogy kívülről nem lehet belépni a világukba, még ha kevésbé sikeresként is. Emellett a boszorkányság nem kötelezően női elfoglaltság. Ugyanúgy léteztek mindig is férfiak, akik ugyanezt az életmódot folytatták. Aki örökölte a családban a tehetséget, vagy fogékonynak, alkalmasnak mutatkozott a tanulásra, azt tanították. Nem csak a lányokat. Ez alól kivétel a bábaság, és más, az anyasággal kapcsolatos munka. Ez kizárólag nők között öröklődött. Nem minden bába volt boszorkány, de köztük is akadt.
2021. febr. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
28%

5/5 A férfiak, kik természetfeletti erővel bírnak, táltosok, s az nem öröklődő.

A bűbájosság anyákról lányaikra száll.

2021. febr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%
6-os Táltos asszony is létezik nem csak férfi. Cigány mágia anyáról lányra száll de ezen kívül vannak más irányzatok is a világon. Ilyen nem létezik hogy valaki örököl egyfajta erőt ami másnak nem adatik meg.
2021. febr. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Grimfox ***** válasza:
58%
Léteztek női táltosok. Annyira nem is kevés. A női táltos neve rima volt. Ezt őrzi Erdélyben például Rimaszombat neve. Még véletlenül sem szajhát jelent, mint ahogy azt a kereszténység igyekezett a köztudatba építeni. A táltosság alkalmasságon múlott, nem azon, milyen nemű volt az illető. Végtére is nem ember döntötte el, hogy valakiből lehet e táltos. Az elhívást nem emberek kezdeményezték. A táltos a sámán jellegű ismereteket képviseli, a boszorkány a boszorkányok tudását. Nagy az átfedés. És de, a táltosság is örökletes sok esetben. Ugyanúgy nem kötelezően, mint a boszorkányság, de egy táltos utódjából nagyobb eséllyel lesz táltos, mint másból. Olyan esetek is vannak, amikor az alkalmasság, vagy a képességek átugornak egy generációt, és az unokákban jelennek meg újra(nagyjából akkor, amikor az előző generációnak át kell adnia a tudását, mielőtt nyugovóra térne). Nem csak az örökölt képességek miatt szállt a boszorkányság szülőről gyermekre. Azért is, mert a boszorkányság nem mesterség, hanem világszemlélet, és életmód. A gyerek kiskorától ezt látta, ebben nevelkedett, és sok esetben tovább is vitte. A szülő pedig egyértelműen tanította a gyerekeit. Főképp ha hajlandóságot mutattak a tanulásra.
2021. febr. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
"világszemlélet, és életmód"- értem, két teljesen különböző dologról beszélünk, így kár volna vitázni.
2021. febr. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Grimfox ***** válasza:
22%
Ugyanarról beszélünk. De vitázni valóban kár. Inkább a kérdező válasza érdekelne, mi az pontosan, amiben segítségre van szüksége.
2021. febr. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!