Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az ötágú csillag (konkrétan a...

Az ötágú csillag (konkrétan a pentagramma) tényleg sátánista szimbólum, vagy olyan, mint a horogkereszt/szvasztika, ami a világ szinte összes kulturájában és civilizációjában (valamilyen formában) használatban volt, de Hitler és nácik kisajátították?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekelne egy, a témában jártas személy véleménye.

2021. máj. 17. 19:39
1 2
 1/19 Grimfox ***** válasza:
88%
A sima, csúcsával felfelé álló pentagram nem sátánista. A világszerte elterjedt szimbólum. Szinte kizárólag pozitív jelentéssel bír. A fejjel lefelé fordított pentagramot azért használják bizonyos sátánista irányzatok, mert kecskefejre hasonlít-úgy ahogy. Más sátánista irányzatok pedig a fekete mágia szimbólumaként tekintenek rá, és ilyen célokra is használják.
2021. máj. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
18%

Sátánista EU

[link]


Sátánista Marokko

[link]


Sátánista Heineken

[link]


Sátánista Kommunizmus

[link]


Csak pár példát emlitve.


[link]

2021. máj. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Pentagram: Penta=5, gram=ábra

Pentagramma: 5 ágú csillag, + szimbólumok, vallásos dolgot tükröz, célirányosítva van.

5 elemet képviseli, Tűz, víz, föld, levegő, éter.

Fejjel lefelé: sátánisták szimbóluma.

Nem a kereszténységből származik. Először az ötágú csillag volt, utána jött a kereszt.

Szertartás alatt úgy használom, hogy ha felfelé mutat a csúcsa, akkor az Univerzumtól segítséget kérek, abban hiszek.

Fordítva,tehát ha lefelé van a csúcsa, akkor én vagyok nagyobb az Univerzumtól, én vagyok a teremtő.

Ezt még sohasem használtam, nagy mágusok használják.

2021. máj. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
14%
5-ágú csillag, Baphoment jelképe.
2021. máj. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%

Horogkereszt,(svasztika ) mint szimbólum jó szerencsét jelent .

5-ágú csillag magában a gonosz jele .

2021. máj. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Eredetileg, a pentagram sumér szimbólum volt 5,500 évvel ezelőtt. Jóval a sátánisták előtt. Náluk az öt bolygót szimbolizálta Jupiter, Merkúr, Mars, Szaturnusz és Vénusz.
2021. máj. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
26%
2021. máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
26%
Inkább a fényt szimbolizálja.
2021. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
A felfelé mutató ágú csillag a szellem felé, a lefelé mutató az anyagba való törekvést jelképezi.
2021. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Grimfox ***** válasza:
89%
Máshol az öt fő érzékszervet, az öt fő irányt(a függőleges tengely az ötödik), az öt változó állapot egymást akadályozó folyamatait(kínai), hívják elf keresztnek is, és az elfek, és más ártó szellemek által okozott betegségek, balszerencse ellen véd, de jelképezi az archetipikus embert is. Gyakorlatilag minden kultúra, és filozófiai irányzat, ami ismeri, eltérő jelentést ad neki.
2021. máj. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!