Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a különbség fehér- és...

Mi a különbség fehér- és feketemágia között?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekelne esetleg a témában könyv vagy megbízható internetes tartalom is. Az érdekelne, hogy akik elkülönítik ezt a két típust pontosan mi alapján teszik. Aki az egyiket használja, az a másikat is? Van-e átjárás a kettő között? Aki az egyikkel foglalkozik az a másikat is behatóan ismeri, vagy csak a saját területét?

2021. jún. 21. 16:49
1 2
 1/11 Grimfox ***** válasza:
100%
Általánosan elmondható, hogy a cél, és a szándék. Gyakran a célhoz igazodnak az eszközök is, de olyan eszközökkel is lehet fekete mágiát használni, amiket amúgy fehér mágiára szoktak. Az eszköz ezért csak másodlagos. Az elsődleges mindig az, hogy milyen céllal, és szándékkal végzed.
2021. jún. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tudi333 ***** válasza:
100%
Ebben egyetértek Grimfox! :) Nincs fehér vagy fekete mágia, egyedül a szándék határozza meg ilyen szemmel, hogy fekete vagy fehér. Maga a módszer vagy technkia sem lehet igazából "színes", mert nem az a döntő, hanem hanem a minden mágia mögött lévő mozgatórúgó.
2021. jún. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak mágia létezik. Szín nélkül. Az elektromos energiát is lehet jóra és rosszra is használni.
2021. jún. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én sem arra gondoltam, hogy ezt azért mondják, mert színeredménye lesz. Viszont azt hittem nagyobb különbség van, például eszközökben is.

Köszönöm a válaszokat! Értem most már miről van szó. :)

2021. jún. 21. 20:04
 5/11 Grimfox ***** válasza:
100%
Az eszközt a cél, határozza meg. Sokszor van különbség az eszközökben, de csak azért, mert azok szimbolizálják legjobban az elérendő célt. Az eszközök a mágikus módszereket működtető ideák leképezései. Ha a célod az, hogy árts, vagy korlátozz, az eszközeid általában ezt fogják tükrözni. De nem az eszköztől lesz "fekete" a mágia, hanem attól, hogy mi a célod.
2021. jún. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Semmi. Mert az igazság és az erkölcs egyéni szubjektív.
2021. jún. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ugyanaz az eszköz lehet a fehér- és fekete mágia eszköze is.

Még maga a szándék sem egyértelműen meghatározó.

Mágiával segíthetek valakin - és hátra dőlhetek, hogy fehér mágia az, amit csináltam.

Ugyanakkor, ugyanazzal, egyidőben árthatok valaki másnak, ami az ő szemszögéből fekete mágiának kerül meghatározásra.

Melyik fog elszámolásnál többet nyomni a latban?

2021. jún. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha tudod, hogy mit, hogyan, és miért csinálsz, akkor nem lesz ilyen problémád. Ezért fontos, hogy végig gondold a cselekedeteid lehetséges következményeit. Ez a hétköznapokban se ártana, a mágia szempontjából pedig elengedhetetlen. Ha nem érdekel, hogy ártasz e, vagy sem, amíg eléred a célod, akkor mindegy, de a következményeket akkor is el kell szenvedned, ha véletlenül ártottál, ha azért, mert nem érdekelt, és akkor is, ha szándékosan. A mágia nem vaktában varázslás, és mellveregetés, hogy "na, ez is sikerült, ezt is tudom", hanem-a közhiedelemmel ellentétben-elég komoly szellemi munka, elég komolyan, és mélyen végig kell gondolni, amit csinálsz. Ha nem teszed, abba a csapdába eshetsz, amit leírtál. Ha nem vagy lusta, vagy felelőtlen, és alapos vagy, akkor nem fogsz ártani, amikor nem akarsz.
2021. jún. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%
Ami halálból táplálkozik nem hiszem, hogy lehet fehér.....
2021. jún. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Grimfox ***** válasza:
Ha feltételezed, hogy a halál, mint jelenség rossz, gonosz, ártalmas, akkor valóban. Ha a halált, mint a természet részét tekinted, már bonyolultabb megítélni. A halotti rítusok is mágikus rítusnak számítanak, és az alapfeltételük a halál jelenléte. Mégis "fehér" kategória, mivel végtisztességet adnak, valamint lezárást, és megnyugvást a családnak.
2021. jún. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!