Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ha melegként alapból démonimád...

Ha melegként alapból démonimádónak számítok az ősi vallások szerint, akkor ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Ebből van valami hasznom vagy hátrányom kozmikus értelemben? Vagy csak imádom a létezésemmel, passzívan a démonokat?

Ilyen esetben hordhatom a régi vallások jelképeit? Pl. Mjölnir medált? Azt olvastam, hogy az "életerőt" jelképezi és ha csak placebo is, de néha bátrabbnak érzem magam tőle.

Ugyanakkor nem lenne jó, ha Thor lecsapna, mert démonimádó vagyok. Illetve fordítva sem lenne jó, ha a démonok azt hiszik imádom őket és akkor meglátják a nyakláncom.

Mit tehetek és mit nem?



2021. júl. 14. 21:53
1 2
 1/19 Grimfox ***** válasza:
88%

Az imádat mindig szándékos. Attól, hogy mondjuk meleg vagy, még nem imádod a démonokat. Sok vallás szerint bűnt követsz el, de a bűn elkövetése, és a démonimádat nem azonos. Passzívan nem lehet imádni a démonokat, sem istent, sem semmit. Egyik vallás sem mondja azt, hogy démonimádó vagy attól, hogy meleg vagy. Maximum annyit, hogy bűnös vagy. (bár van olyan szekta-vallásnak bejegyezve-ami szerint a jóga démonidézés, szóval ki tudja...). Főképp a zsidó, keresztény, és iszlám vallásokra igaz, ez a fajta bűn meghatározás ezekre jellemző leginkább.

Az északi vallásokban nem voltak jelen azok a démonok, amikre hagyományosan azt mondjuk, hogy démonok. Voltak mitológiai alakok, amik gonoszak voltak, és voltak, akik ezeket imádták. De ettől még az istenek nem csaptak le rájuk. Ez a fajta isteni megtorlás nincs jelen minden vallásban.

2021. júl. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%

"Passzívan nem lehet imádni a démonokat"

És ha uni vagyok?

2021. júl. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden ősi vallás olyan ostoba, hogy démoninak tartson téged a nemi irányultságod miatt. Keress tovább.
2021. júl. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt honnan veszed, hogy melegként démonimádó vagy?


Ez ilyen keresztény tanítás vagy miféle...?

2021. júl. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A démonimádó nem azt jelenti, hogy érdekelnek a démonok és esetleg hiszel bennük, démonimádatról akkor beszélhetünk ha a gyakorlatban is megjelenik a szertartásos imádatuk. Úgy ez vonatkozik a pogányság isteneire is. És a Mjölnir viselésétől se lesz valaki pogány.
2021. júl. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"The man that lies with mankind as man lies with womankind, or as woman lies with mankind, is a man that is a Daeva, this man is a worshipper of the Daevas, a male paramour of the Daevas."


A zoroasztrianizmussal kapcsolatban olvastam. Ahriman, a gonosz szellem, szodómiába kezdett saját magával vagy mi és ezért születtek a démonok. Én maszturbációként gondolok rá, de lehet a maszturbálás is régen meleges dolog volt. Ezt nem tudom.

2021. júl. 15. 10:54
 7/19 anonim válasza:
100%

Az indiánok például teljesen normálisnak tartották azt, ha valaki a másik nemet szereti, vagy mindkettőt, esetleg ha transgender volt (nyilván nem így fogalmazták meg).


"The “Berdache” (Native American homosexuals) were thought to live “outside the world” and be of “two spirits”. If one person could like both sexes or the same sex, they were a type of third gender: able to identify with both sexes. The Berdache were automatically thought to be spiritually gifted. In fact, homosexuality was encouraged to the point where it was considered normal for men to have gay sex, even if they weren’t actually homosexual. And if the wives of men were homosexuals or had affairs with the same sex, the husbands were considered highly honorable."


[link]

2021. júl. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én meg balkezes.
2021. júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Grimfox ***** válasza:
100%

Az önkielégítés nem szodómia. Az a homoszexuális, vagy nemtől független anális, és orális aktus, valamint állatokkal történő nemi aktus azaz paráznaság megnevezése. Ettől függetlenül sok vallás az önkielégítést is bűnnek tartja.

A skandináv vallások isteneinek jelképét sem hordhatnád ennyi erővel. Az is démonimádás, és bálványimádás a kereszténység, és zoroasztriámnus vallás szerint. Válaszd ki, hogy melyik vallás, vagy kultúra áll közel hozzád, és ahhoz mérd magad, ne azt keresd, hogy egy vallás, amihezn nem kötődsz, mit gondol rólad.

2021. júl. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Én a saját vallásomat szeretném megalkotni. Nem annyira szimpatikus egyik létező sem. Viszont bizonyos elemeket kölcsön lehet venni, a többi is ezt csinálja. Csak ezért érdekel ez.
2021. júl. 15. 13:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!