Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mik a hermetizmus kulcsfogalmai?

Mik a hermetizmus kulcsfogalmai?

Figyelt kérdés

A hermetikus kifejezést,mint elzártat is értjük a köznyelvben. Ha Hermész Triszmegisztoszhoz köthető tanokkal találkozunk,észrevehetjük hogy erős szimbólumrendszerrel burkolt a bennük rejlő igazság. Bizonyára,akik ezeket lejegyezték,véletlenül sem akartak gyöngyöt vetni disznók elé.

A kérdésem arra vonatkozik,hogy a mai ember miként foghatja meg,bonthatja és elemezheti ki ezen bölcseleteket?



#okkultizmus #hermetika #hermetizmus #Hermész Triszmegisztoszhoz
2021. szept. 6. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom a lépésről lépésre történő feldolgozást. Szó szerinti értemezés, nyers fordítással. Aztán az összes létező forráés összevetése, az eredeti szöveg jelentésárnyalatait figyelembe véve. Szepes Mária könyvei is segítenek benne, de ő -mivel nem fiz. aranyat akart csinálni- a psziché nemesítésére tesz kísérleteket (ez csak egy lehetséges olvasata a Smaragdtáblának). Nyilván vannk mélységei a megértésnek, a keresést folytatni kell. Ne írj privit, én sem jutottam a végére :(
2021. szept. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Grimfox ***** válasza:
88%

A corpus hermeticumban elég érthetően leírja a módszert. A nyelvezet régies, és sok benne a lefordíthatatlan fogalom, mint pl a logos, de értő olvasással az alapokat fel lehet fogni. Amint felfogod az alapokat, és tényleg felfogod, akkor már érteni fogod a következő réteget, és így tovább. Néhányszor el kell olvasnod a szöveget, de nem hiszem, hogy ez időpazarlás lenne.

Ha mégis nehézséget okoz már az alapok megértése, még mindig ott az elmélkedő meditáció, amit a hermetikus filozófián végzel.

2021. szept. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szimbólumrendszer szimbolikus gondolkodást igényel sajnos,valamint annak az alapelvnek a megértését,hogy az egész univerzum a benne élő lényekkel valamilyen információscsomagot képvisel,egregor,vagyis szimbólum....Kell hozzá lélekismeret,karakterológia,szimbolika,álomfejtés stb..ezotéria...ha belülről kifelé megy valaki akkor könnyebb a megértése a teremtésfilozófiának is..

Az okkultizmus a kulcs...és a tudatalattin keresztül lehet elérni MINDEN tudást,mert következésképp a felsőbb éned is szimbólumokban gondolkodik és közöl..

Szóval ha olyan szinten vagy mint pl. G. akinek rá kell meditálnia,hogy a tudatküszöb alá menjen bármilyen fordításért akkor nincs szoros együttműködés még a saját szimbólumrendszereddel sem,nemhogy az univerzuméval...akkor csak fölfelé mehetsz a fénnyelv irányába ami szintén zsákutca,mert ugyanúgy nem fogod érteni a teremtői nyelvet...Ha Jin típusba születtél akkor viszont nyert ügyed van..

Én Szepesen nevelkedtem,sztem könnyebb,mert az egyéntől indul kifelé,ha megérted a saját mikrokozmoszod a makrót is fogod..


Próbáld ki mit jelenthetnek ha belülről ráérzel a megoldásra:


-Átégni

"Látszatéletben a lélek megfagy"

-princípium

-teremtő formula

-logosz tudat (világteremtő magasabb egységtudatú entitáscsport,pl.Jehova)

-szubsztancia

stb..

2021. szept. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A princípium a teremtő "istenség" (logosz tudat) egyéni lélekesszenciája..
2021. szept. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!