Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mire képesek az egyes elemekhe...

Mire képesek az egyes elemekhez köthető jellemvonások, gondolati formák?

Figyelt kérdés

Van egy önismereti modell, amiben a tulajdonságaidat 4 elemhez kötöd, általuk csoportosítod.

Ha mondjuk a dühöt a tűz elemmel azonosítom,akkor ha feldűhítem (szokták mondani hogy felszítom) magam, akkor elérhetem hogy a mentálisból, testi érzetté fokozzam az érzetet, mondjuk hőérzet tapasztalásaként?



2021. szept. 15. 01:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy idiótán hangzik, de mondjuk fel tudom magam annyira hergelni hogy melegem legyen?
2021. szept. 15. 01:14
 2/8 anonim válasza:
100%

Nem hülyeség, sok fizikai és biológiai folyamat játszik szerepet benne. De az első és legfontosabb; az erökifejtés, mozgás mindenféle fizikai mozgás erőt azaz hőt ad ki. Lehet hogy "te" nem mozogsz de a sejtek, a vér, a szív egyszóval minden viszont igen

Gondolj csak bele ha valaki szégyenbe hoz nyugalmi testhelyzetben kipirosodik az arc, és meleged lesz. Hogy a többi elemhez mi tartozik nem tudom sajnos de beteszem a figyelt kérdésekhez kíváncsi vagyok te milyen érzelmeket kapcsolnál a többihez

2021. szept. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Grimfox ***** válasza:
74%
Igen. A harag tüzes jellege a testet is ilyen állapotba hozza. Gyorsul a szívverés, a vérnyomás megugrik, a bőr erei kitágulnak(ezért vörösödik el az, akit szétvet a düh), és ez hőrézettel jár, valamennyire még a maghőmérséklet is megugrik, azaz egy kicsit tényleg megemelkedik a test hőmérséklete. De a tüzes jelleg romboló hatása is érvényesül a testen, a belső szerveknek, főképp a szívnek, gyomornak, májnak, és valamennyire a tüdőnek nem tesz jót, ha valaki túl gyakran kerül ilyen állapotba.
2021. szept. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szuper!

Franz Bardon - Az Igazi Beavatás útja könyv alapján gyakorlok. Van egy gyakorlat, amiben a jó és a rossz tulajdonságaidat kell kilistázni, így egy fehér és egy fekete tükröt alkotva. Következő lépésben pedig a tulajdonságokat elemekhez párosítva kell csoportosítani. Az önismeret és a lélek nemesítése a gyakorlat célja.

Azon kezdtem merengeni, hogy milyen lehetőségek vannak még ebben a gyakorlatban. Lehetséges mondjuk a harag érzetét kelteni magunkban úgy hogy nincs tárgya, olyan mértékben hogy a szomatikus hatása megvédjen a hidegtől?

Vagy ha dühöt kelt bennem valaki/valami, akkor azonnal lecsillapíthatom azt az ellentétes elem gerjesztésével?

2021. szept. 15. 14:46
 5/8 anonim válasza:
100%

Lehetséges, de nem csak a harag vált ki melegségérzetet. Ott van a szégyen, az erotikus érzelmek, stb

A többi elsmen gondolkodom. A szél lehetne a nyugalom, vagy a meditációs gondolatok azt pl testi lelki békéhez tudom párosítani

A vízre és a földre nem tudok mondani.

Habar talan a föld az erő. A lelki erősség jut eszembe a rombolás és építés vagy nem tudom zavaros ezen elmélkedni visszatérek ha összeszedem a gondolataim

2021. szept. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Grimfox ***** válasza:
100%

Igazából egyszerűbb ha nem négyfelé osztod őket, hanem kétfelé. A hűvös, és a meleg érzelmekre. Amolyan yin-yang jelleggel. Minden, ami yang, felmelegíti, aktívvá teszi a testet, minden ami yin, az lehűti, passzívvá, nyugodtá, esetleg letargikussá. Ami kiegyensúlyozott, az pedig nem befolyásolja a test aktivitását, vagy hőmérsékletét, hanem egyensúlyérzetet ad.

Ha mindenképp négyre szeretnénk osztani, akkor a felszabadult öröm levegő jellegű, a makacsság, és eltökéltség föld, a depresszió, és bánat víz, és a már említett harag tűz, csakúgy mint a szégyen, vagy a vágy. Persze minden érzelem kevert, és a jellegét csak a domináns elem adja meg. A félelem például víz, és föld, a víz dominanciájával, de a pánik már tartalmaz tüzet is, mert nagyon erősen felpörget. A pozitív érzelmeknél pedig még kevertebbek tudnak lenni a dolgok.

2021. szept. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A könyvem szerint osztályozom a tulajdonságaidat mert a továbbiakban is ezzel szeretnék tanulni.

Ez így néz ki a fekete tükörben:

Tűz elem: indulatosság, féltékenység, gyűlölet, bosszúvágy, harag

Levegő elem: könnyelműség, hencegés, gőg, pletykálkodás, pazarlás

Víz elem: közömbösség, flegmaság, szívtelenség, engedékenység, hanyagság, félénkség, dac, szeszélyesség

Föld elem: sértődöttség, lustaság, lelkiismeretlenség, nehézkesség, melankólia, rendszertelenség


Így néz ki a fehér tükörben:

Tűz elem: aktivitás, lelkesedés, határozottság,bátorság,merészség

Levegő elem: szorgalom, öröm, ügyesség, jószívűség, kedv és optimizmus

Víz elem: szerénység, önmegtartóztatás, buzgóság, részvét, nyugalom, megbocsátás, gyengédség

Föld elem: fegyelem, kitartás, lelkiismeretesség, alaposság, józanság, pontosság, felelősségérzet

2021. szept. 15. 23:24
 8/8 anonim válasza:
A könyv szerinti nagyon érdekes !
2021. szept. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!