Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Aki bemegy Dargavs faluba,...

Aki bemegy Dargavs faluba, többé nem jön ki onnan élve ? Milyen átok állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

Ismert, hogy vannak olyan elátkozott helyek, ahova bemész de már sosem jössz vissza. Mindeközben a hely teljesen elhagyatott évezredek óta, se állatok, se emberek, se mutánsok. Mi lehet az oka, hogy ilyen kemény ősi átkok léteznek? Bizonyára még az emberiség előtti ősi átok lehet ott. Ma már ilyet nem tudnak a mágusok csinálni. A modern kor előtti ősi emberiségre gondolok itt.


Mi lehet az oka ennek? A régi időkben más volt a transzcenedentális rezgési síkok ereje? Az ősi, ma már ismeretlen nyelvek, akcentusokkal kimondott átkok jobban hatnak?


[link]



2021. okt. 9. 17:16
1 2
 1/15 Grimfox ***** válasza:
98%
A cikk azt írja, hogy kevesen ugyan, de látogatják. Emellett nem ősi, vagy ókori falu, hanem középkori, 12-16. századi temetkezési helyről van szó. A falu, aminek azonos neve van, és a közelben található ma is lakott. Ez egy helyi legenda, avagy legendából elsatnyult babona.
2021. okt. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Nooo kérdező!

Az a fene nagy helyzet, ránéztem gondolatban mi is van arrafelé, hát én semmi különöset nem találtam.

2021. okt. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, akik a képeket csinálták, azoknak is már csak a szelleme töltötte fel őket instára :D

Ez egy tipikus babona. A babonákban az a közös, hogy régi buta hiedelmek alakították ki, és semmi valóságalapja nincs.

2021. okt. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Grimfox ***** válasza:
93%
A babonáknak, hiedelmeknek van valóságalapja, csak az alap már rég elveszett, senki se tudja honnan ered, melyik része igaz, melyik nem. A 12-16 század között például sokszor volt pestis, kolera, és hasonló járvány. Előfordulhat, hogy sok ilyen halottat temettek ide, és amíg a temető aktív volt, sok fertőzés történt, ami halállal végződött. "Aki bemegy meghal", ebből lehet erre következtetni. Ez meg torzulhat, és "aki bemegy, nem jön ki élve" lesz a vége. Mivel nekropoliszról van szó, megeshet, hogy egy időben rablók, vagy hasonlók tanyáztak ott, és megölték, aki a rejtekhelyük közelébe ment. Ilyen alapon könnyen kialakulhat a félélem egy helytől, ami eleve temető, félelmetes. 4-500 év múlva meg csak az marad meg belőle, hogy aki bemegy, nem távozik élve.
2021. okt. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Én egyetlen "elátkozott" helyet tudok, ahova ha bemész, soha többé nem jössz ki. A feketelyuk.
2021. okt. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%

"Ismert, hogy vannak olyan elátkozott helyek, ahova bemész de már sosem jössz vissza."

Én az egyetlen ilyen helyként a fekete lyukat ismerem.

2022. febr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Shaddark ***** válasza:
100%

Én olvastam egy ilyen helyről anno.

Az egy tó és környéke volt.

Mindenki szellemeket látott ott, és aki picit több időt töltött ott az meg is halt pár napra / hétre rá.

Az akkor Szovjetúnióban volt helyileg, már nem emlékszem milyen sszk-ban.

Kiment egy tudós csapat - mert őket is érdekelte, és rájöttek, hogy a tóban higany forrás van.

És a durva higany mérgezés hallucinációkat okoz, és ezért aki elaludt a tó partján az mindent látott ott. Szörnyeket, de szellemeket főleg (homályos látás + hallucinogén anyag miatt).

Kitermelték a helyet és azóta nincsenek se halálesetek se szellemek ott :)

2022. márc. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Néztem képeket,tömegsírok rengeteg koponyával csontokkal összedobálva,rothadó koporsók,van ott minden de ő pl. kapott friss virágot:

[link]

2022. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
...meg a révésznek egy kis pénzt..
2022. aug. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
#7 Ez egy szovjet sci-fi novella volt, valamelyik Metagalaktikában jelent meg. Most lusta vagyok előkeresni, de pár hónapja olvastam.
2022. aug. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!