Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szerelmi kötés?

Szerelmi kötés?

Figyelt kérdés

Befejeztem a kutatást és szeretnék több módszert is kipróbálni az ügyemben.


https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__..


Ez egy korábbi kérdésem volt,azért osztom meg mert jól kifejti a véleményem.

Segítek másnak is ha tudok és ha kell.



2021. dec. 27. 09:46
 1/9 A kérdező kommentje:
A kérdésem tapasztalatokat akar gyüjteni,mármint gyakorlati példákra vagyok kíváncsi mielőtt a megfelelő időpontban belevágnék.
2021. dec. 27. 10:11
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, kedves kérdező, mondjuk úgy, hogy nagyon érdekes értékrended van. Tudod a mágia ismerete nem csupán szertartásokból és külsőségekből áll. Sőt jobban mondva elsősorban nem a külsőségekről van szó, hanem az ember belső állappotáról. Hogyan is szól a wicca hitvallás? Tégy amit akarsz, csak ne árts senkinek, vagy valami hasonló. Úgy látom, tkp. tisztában vagy vele, hogy rossz dolog, amit csinálsz, vagy legalábbis nem túl erkölcsös, ÉS ennek ellenére mégis kitartasz benne. Valahol azt írod: „nem az fáj, ha savat öntenek a szemedre, hanem a benned kialakult érzés fáj" vagy ilyesmi. Ezt most teljesen komolyan gondolod? Így akarsz mágiával foglalkozni? Ilyen értékrenddel? A gyógyszerek nem valók tudatlan orvosok kezébe. Hasonlóképpen a mágia sem való tudatlan és erkölcstelen emberek kezébe. Gondolkozz el ezen egy kicsit. Nem bánom, ha megsértődsz. Méghogy befejezted a kutatást. Hiába tudsz mindent a szerelmi kötésekről, ha a mágia valódi mivoltáról fogalmad sincsen. Mert ha valaki önvédelemből köt meg valakit, vagy visszaküldi az átkot arra, aki megátkozta, az még talán jogos, bár ezek is szélsőséges esetek. De ez, amit te csinálsz, ez teljes mértékben züllött és undorító. Lehet, hogy kissé durván fogalmaztam, de legalább őszinte vagyok.
2021. dec. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm a válaszod,nem sértettél meg. Remélem hogy nem okoz fennakadást senkinek,ha az etikai milyenségére a dolognak,nem térek már vissza. Mert ez egy viszonylagos terület. Engem elvi okok visznek a tettre.

Mikor a mágiát választottam,mint utolsó lehetőséget,valahogy már sejttette a dolog magáról hogy nem annyi mint aminek első pillantásra tűnik. Ezért nem rituális leírásokat kerestem első sorban,hanem inkább a hatásmechanika mibenléte érdekelt. Mikor csak szagolgatni kezdtem a témát,az első elgondolásom az volt hogy kultúránként vizsgálom a mágiagyakorlást,függetlenül attól hogy mire irányul,majd összevetem a leleteket és egyezést keresek köztük,így visszaásva a dolog magjáig.

Mostanra az elmélet adott,gyakorolni kell.

2021. dec. 27. 15:33
 4/9 Tudi333 ***** válasza:
75%
A mágia az gyakorlatilag teremtés, ha hatásmechanizmusra vagy kiváncsi. Nincs fekete vagy fehér csak van. Minden viszinylagos, ahogy mondod is. Meggyogyitasz valakit aki aztán majd árt másoknak, akkor jót csináltál vagy rosszat? Attól függ kinek a szempontjàból nézed. Szerelmi kötést teszel valakire az neked jó a másiknak lehet rossz. De ha aztán olyannal lenne aki bántalmazza mondjuk, te meg jól bànsz vele, akkor jót tettél vagy rosszat? És akkor jönnek majd itt a szabad akarattal meg erkölccsel, a teljesen makulátlan emberek. Hát olyan nem létezik!
2021. dec. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tudi333 ***** válasza:
50%
És mindenkinek szabad akarata spiritualitással foglalkozni, hogy tudja védeni magát mágiàval szemben. Ez is szabad akarat, meg az is, hogy védtelen legyen. Aztán ha karmát meg ilyen marhaságot nézünk, akkor akire tesznek, annak az a karmája.
2021. dec. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4

„Nincs fekete vagy fehér csak van."


Pontosítsunk egy kissé: igenis van fekete és/vagy fehér mágia, de nem önmagában, hanem a szándékod függvényében. Mármost a példa, amit felhoztál (meggyógyítasz valakit, aki majd árt másoknak) kissé hibás, ugyanis az illető nem tudhatta előre, hogy mit fog majd tenni az, akit meggyógyítani szándékozik. Logikád alapján a világon lévő összes orvos bűnös lenne (ugye milyen abszurd?) Az említett személy (aki meggyógyította a majdani gonosztevőt) jószándékból és legjobb belátása szerint cselekedett. Azt tette, ami az adott pillanatban és az adott körülmények között a legmegfelelőbb volt. Mi köze a másik személy jövőbeli tetteihez? Még egyszer mondom: nem tudhatta előre, csak azt tette ami ott és akkor helyes volt, és ez nem bűn.

Nagy gond, hogy szerinted minden viszonylagos. És mielőtt belémrúgnál, én sem vagyok szent, de ez a mentalitás, amit ti képviseltek, ez nagyon, nagyon veszélyes és ijesztő. Mi lenne a világgal, ha mindenki hozzátok hasonlóan vélekedne? Jó, felőlem aztán csináljatok amit akartok, kötést, átkot, akármit. Kinek mi köze hozzá. Csak nehogy olyan dolog történjen majd egyszer, amit nem lehet jóvátenni.

2021. dec. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tudi333 ***** válasza:
77%

Nem bűnösek az orvosok, csak nem érted amit írok! Az sem bűnös, aki meggyogyítja azt aki majd árt másoknak. Sem bűnös, sem ártatlan. Egyik sem!!! Minden jó tettel vagy jó szándékú tettel(ha így jobban tetszik) teszünk rosszat és minden rossz szándékúval jót is.

Nincs ilyen, hogy "helyes" vagy nem helyes! Szubjektív minden. Adott szempontból helyes egy másikból meg nem. Csak ehhez nagyobb távlatban kell nézni a dolgokat.


Miért, most mi van a világgal? Most jó szerinted?

Minden viszonylagos, igen! Az is, hogy ez SZÁMODRA veszélyes és ijesztő. Más számára pedig nem az. Ezzel igazolod is a viszonylagosságot.

2021. dec. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Belekezdtem a munkába és jegyzem a tapasztalatokat.

Esetleg észrevétel attól aki már csinált/csináltak már rajta ilyesmit?

2022. jan. 7. 01:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerelmi kötés létezik tapasztalatbol mondom és sokkal jobb lesz a kapcsolatod

Csak meg kell találni a megfelelő embert aki ért hozzá. Aki hirdeti magát az mindt csak lehuz

2022. ápr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!