Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogyan lehet megtörni ezt az...

Hogyan lehet megtörni ezt az okkultista átkot?

Figyelt kérdés

A titoktartás megszegésének átka angolról fordítva: "én akaratomnál fogva alávetem magam egy pusztító és ellenséges akaratnak". Hogy kell ezt az átkot megtörni?


Eredetiben:"I voluntarily submit myself to a deadly and hostile current of will"



2022. jan. 22. 17:21
1 2
 1/15 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha ezen a kijelentésen kívül nem szerepel más a dologban, akkor ha kijelented az ellentétét, az elegendő. Nincs meghatározva, ki, vagy mi az pusztító, és ellenséges akarat, így egy rituálé is szükséges lenne, hogy bármi is életbe lépjen. A szöveg sem tűnik teljesnek, mert nincs benne szó feltételekről, például a titoktartás megszegésének feltételéről. A szöveg vagy része egy rituálénak, amiben a titoktartás is szerepel, vagy a szöveg nem teljes, vagy pedig nem hiteles.
2022. jan. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A szöveg a neofita beavató rituálé része. A teljes szöveg itt:


[link]

2022. jan. 22. 17:50
 3/15 Grimfox ***** válasza:
100%

Ha nem úgy végzed a dolgot, ahogy a teljes szövegben le van írva, nincs szükség ellenintézkedésre. Ha úgy végzed, akkor azon a szinten benne vagy a dologban, hogy már nem akarsz kihátrálni. Nem avatnak be akárkit, csak olyat, aki később nem akar majd kiugrani.

Szerencsére az eskü szövegében el vannak rejtve kulcsok a megtörésre is, bár nem szándékosan.

2022. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az első mondatodat nem értem. Azt akarod mondani hogy ha pl. nem használom erőimet rosszra akkor nincs szükség ellenintézkedésre?


Nézd, én a vonzás törvényét használom amit Dion Fortune is "empirikus okkultizmusnak" hív. Sok jót tettem ezzel a módszerrel az emberekkel, de én mégtöbb jót akartam tenni és ezért kezdtem el olvasni okkult rituálékat olvasni a neten. Ezzel viszont tulajdonképpen "loptam" és az átok ezért engem is súlyt. Minden ügyem rosszra fordult. Ha tudsz segíteni megtörni az átkot kérlek segíts.

2022. jan. 22. 18:47
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem akármilyen neofita (ami önmagában eleve értelmetlen), hanem a Golden Dawn titkos rendjének neofitája. Kellemes karmikus szennyeződést kívánok!
2022. jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Grimfox ***** válasza:
100%

Az okkultizmus nem egy bizonyos csoport, hanem egyfajta tudomány(ma nem tekintik annak). Az okkultizmus azt jelenti, hogy a titkos, rejtett tanítások tanulmányozása. Szabad okkultistaként bármilyen elérhető tant, módszert, tudást tanulmányozhatsz, amihez nem szükséges beavatást nyerned. Vannak okkultista csoportok, ezeknek saját rituális rendszereik vannak. Ha nem tartozol az adott csoporthoz, és nem mész végig a beavatásukon, akkor nem érvényesek rád a csoport szabályai. Nem fogadja meg minden okkultista ezt:"I voluntarily submit myself to a deadly and hostile current of will". Ezt csak a Golden Dawn páholy régebbi(a mait nem tudom) beavatottai fogadták meg. Ha nem vagy a Golden Dawn páholy része, és nem estél át a beavatásukon, nem érvényes rád az adott fogadalom, és az, amit a fogadalom megszegése magával von. Ha úgy érzed érvényes rád, az azért van, mert félsz tőle, vagy valami másnak a hatását téveszted össze ezzel. Ez azt jelenti, hogy a belinkelt oldalon szereplő dolgok, és az idézett szöveg nem érvényes rád. Nem hat rád az említett átok. Onnan tudom ezt teljesen bizonyosra mondani, mert én nagyon régóta foglalkozok okkultizmussal, és rengeteget olvastam, vagy ahogy te fogalmaztál, loptam, sőt, másoknak is javasoltam rituálékat, módszereket, technikákat. Ha minden okkultistára érvényes lenne az említett átok, már vagy 10 évvel ezelőtt meg kellett volna haljak.

Két dolog lehet az, ami neked gondot okoz. Az egyik egy önátok. A saját félelmed az átoktól, attól, hogy meg vagy átkozva, létrehozott egy átoknak nevezhető hatást. Ez addig meg is marad, amíg nem adod fel ezt a téves meggyőződést. Ha feladod, mert ráébredsz, hogy nem külső erő okozza az átkot, hanem te magad, akkor fokozatosan helyreáll a rend. A másik lehetőség, hogy egyáltalán nem átoktól fordult rosszra minden, hanem valami egészen más miatt. Én úgy gondolom, erről a másodikról van szó, de a félelmed előbb-utóbb tényleg önátkot fog létrehozni, ezért az átok dolgot, főleg ezt az okkultista átok dolgot érdemes lenne teljesen tisztáznod, és elfogadnod, hogy ez rád nem érvényes.

Ha a nem tudsz szabadulni a félelemtől, használd a vonzás törvényét. Kezdj el vonzani egy olyan, nagy erejű pozitív erőt, ami elsöpör minden negatív külső befolyást rólad.

2022. jan. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#5 Miért kívánsz rosszat? Én cserébe minden jót kívánok neked. Én a kiutat keresem abból a célból hogy másoknak és magamnak jót tegyek. Hogy újra mosolyogjak. Hogy szeressek. Mi ebben a rossz?
2022. jan. 22. 19:17
 8/15 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm a válaszod. Nem tudom mit tartasz második oknak, de ha elmebetegségre gondolsz, az nem vagyok. Szakorvos vagyok, tudnám ha így lenne. Én két fontos elvet tartok igaznak: 1) Én vagyok minden és minden én vagyok. Ebből kifolyólag ha másoknak rosszat teszek rosszat kapok, ha másokkal jót teszek jót kapok vissza. 2) a vonzás törvényét. Igazad van hogy amit csinálok önátok. Ha azt mondom "én pusztítom magam" az önpusztítás vége az önmegsemmisítés: "Én nem vagyok". Az "én nem vagyok" szöges ellentéte a sok vallásban és a misztikában is szentnek tartott "én vagyok"-kal. Mivel azt tartom hogy "én vagyok minden", magamat tagadva minden létezőt is tagadok: "lét nincs". Ebből egy kiutat találtam, a következő szócskát: "egy". Az "egy" magába foglalja a létet és a nemlétet is. Így legalább félig meddig elmondhatom újra hogy "én vagyok". Azonban ez úgy érzem nem bizonyítja be teljesen a létezést, létezésemet. Mi lenne a szabadulás az önátok alól?
2022. jan. 22. 19:52
 9/15 Grimfox ***** válasza:
100%

Nem gondolom hogy elmebeteg vagy. Akkor eleve javasoltam volna a megfelelő szakorvost.

A második lehetőség olyan döntések eredménye, ok-okozat szintjén, amiket meghoztál, megcselekedtél, talán jóindulattal, teljesen jó szándékkal, de a következményeket előre nem látva. Avagy egyenesen hibásan közelítetted meg azokat a dolgokat, amikben a dolgok rosszra fordultak.

Az önátok alól sokféleképp szabadulhatsz. Ha belátod, hogy önátok, az már egy lépés. Ha tudod, hogy nem más okozza, akkor nincs okod abban hinni, hogy meg vagy átkozva. Ha nem hiszel benne, hogy meg vagy átkozva, az önátok fő tápláló ereje, a hit, és a hit okozta félelem lassan megszűnik. Így a hatás is megszűnik. Ez kicsit olyan, mint a placebohatás. Csak nem hasznos. Tudatosítsd, hogy az átok nem létezik, csak eddig azt hitted, hogy létezik.

Persze az is működhet, hogy egy átoktörő rituálét elvégzel, és minden bizalmadat abba fekteted, hogy amit elvégeztél, az hatékony volt. Sokféle átöktörő rituálét lehet találni az interneten, bár egy okkultista meg tudja alkotni a sajátját is.

2022. jan. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Tudom hogy önátok, szerintem minden átok önátok mert: "én vagyok minden ami létezik". Azonban ha kimondom hogy csupán én átkozom magam, pl.: "én pusztítom magam" -az még mindig elég negatív szuggesztió szagú, nem? Olyan mintha azt mondanám: "Én önpusztító vagyok". Vagy szerinted ez a mondat lenne a megoldás? Ha van jó konkrét pozitív affirmációd (megerősítésed) amit jónak tartasz kérlek írd le.


Amint fentebb mondtam a szellemi önpusztítás gyümölcse saját létem tagadása: "Én nem vagyok". Ezért gondoltam hogy egy olyan szuggesztió ami bizonyítja azt hogy "Én vagyok" talán az "átoktól" is megszabadít. Próbáltam már ezerfélét, pl. "Gondolkodom tehát vagyok", stb., de egyik sem volt logikailag támadhatatlan.

2022. jan. 22. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!