Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van valamilyen ígéret, vagy...

Van valamilyen ígéret, vagy fogadalom mágia?

Figyelt kérdés
Lenne egy dolog, amit mindenképpen be kéne tartanom, de sose teszem, mert azt mondom magamnak, hogy úgyse lesz komoly következménye. Nincs valamilyen mágikus fogadalom, amit ha megszegek valami rossz történik velem m
2022. máj. 19. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Van, de igazából engedd el. Számodra nincs.

Még a fizikai oldalához is hónapokig kéne tanulj, elmélkedj.

2022. máj. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Grimfox ***** válasza:
100%
Ehez nem kell mágia. Ha megszeged a fogadalmadat, akkor például egy hétig szigorú diétát tartasz. Vagy lemondasz egy hónapra valamiről, amit nagyon szeretsz. De jobb lenne valamilyen más, pozitív motivációs módszert találnod, nem pedig büntetés orientáltat. A félelem, mint motiváló erő torzítja a személyiséget.
2022. máj. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 azért vagyok akk fura..
2022. máj. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Grimfox ***** válasza:
100%

Nem azt mondanám, hogy furává tesz. Bár lehet valakit igen, nem tudom. Szerintem inkább túlzottan a félelemre, büntetésre kezdesz fókuszálni, nem pedig a pozitív dolgokra, lehetőségekre, és ez személyiségelemmé válik.

Valójában nem csak a félelem alapú motiváció, általában a tartós, vagy gyakran jelentkező félelem torzítja a személyiséget. Ezt sajnos magamon tapasztaltam, első kézből tudom.

Ha olyasmiről van szó, ami a kérdezőt érdekli, a jutalomorientált próbálkozások jók lehetnek, de nem az igaziak. Csak a jutalom elmaradását eredményezi, ha nem tartja be, amit be akart. A büntetésre alapozott kísérletek szorongást, félelmet okoznak, ez rövid távon se jó, nemhogy hosszú távon. Az akaraterő megszilárdítása lenne a legjobb, mert az a legbiztosabb, nincs hátulütője, de az élete más területein is profitál belőle.

2022. máj. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Óvodás vagy? Ha nem, akkor ha igazán fontos számodra valami, akkor betartod. Ha nagyon nem megy, akkor nem is volt elég fontos. Nem kell bőrszíjjal verni magad. Ha viszont szereted a büntetést, az teljesen más téma..
2022. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!