Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van esetleg olyan könyv, ami...

Van esetleg olyan könyv, ami részletesen taglalja a fekete mágiát?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt, hogy elmeséli részletesen a fekete mágia történetét, a rituálékat, az ördög megidézését, kapcsolat a démonokkal, szellemekkel stb. Tehát mindent. Most vettem egy könyvet, Fraternitas Mercurii Hermetis- A fekete mágia. Nem rossz, de édes keveset mutat be. Azért érdekelne, mert olvastam egy cikket, hogy egy külföldi boszorkány a sötét mágiával, Astaroth démon erejével gyógyít rákos betegeket és már rengeteg embert meggyógyított. Plusz hogy a fekete mágia tulajdonképpen nem is azt jelenti, hogy gyerekek vérét issza valaki meg állatokat gyilkol, feláldoz embereket stb, mert ilyenek vannak igen, de ez csak egy része a fekete mágiának. Mellesleg én meg azt nem hiszem el amiket a bibliában írnak, istent is megtagadom teljesen, a kereszténység is csak egy álszent képmutatás szerintem. Plusz az is hazugság, hogy a fekete mágiát csak rosszra lehet használni, ezért szeretnék többet megtudni.

2022. júl. 20. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
De akkor miért fekete mágia a neve? A sötét negatív miatt? A fehér mágia meg a fény világosság miatt fehér?
2022. júl. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Na most eleve nem mindegy, hogy hogyan határozzuk meg ezt a kifejezést, mert manapság már mindenféle szokatlan mágikus módszere rámondják ezt a jelzőt.

Egyébként eredetileg a fekete mágia kifejezés a halottakkal való mágikus munkálkodást jelentette. Nekromancia = nigromancia (nigro/niger-fekete, manteia-jóslás). Később pedig a holtak megidézését a démonok megidézésével azonosították. Na most olyan könyvet találni ami részletesen, gyakorlatiassan leírja a dolgokat nem könnyű találni, legalább is magyarul. Ha tudsz angolul, vagy németül olvasni akkor igen nagy előnyöd van.

2022. júl. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2: igen, angolul beszélek. Esetleg angolul van olyan könyv?
2022. júl. 20. 23:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Grimorium
2022. júl. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Atlantiszi mágia.

Nem fekete vagy fehér, hanem a valóság manipulálása, a céljaid adják meg a színt.

2022. júl. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4: uhh, nagyon köszi, ez lesz az amit keresek szerintem.
2022. júl. 21. 11:58
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen, örülök, hogy segíthettem kedves kérdező. Grimorium Verum pontosan
2022. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A Vatikánban tuti van, nem trollkodok.
2022. okt. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!