Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Sátánisták, Milyen sátánista...

Sátánisták, Milyen sátánista dolgokat szoktatok csinálni?

Figyelt kérdés
Eltűnődtem a minap, hogy vajon azok, akik sátánistának vallják magukat vajon hogyan gyakorolják a hitüket? Miben nyilvánul meg a sátánista életstílus? Hogyan viszonyulnak a sátánista lelkületű emberek a kereszténységhez, keresztényekhez, ateistákhoz?

2022. dec. 1. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Azt sem tudod, hogy pontosan milyen is egy sátánista, gyanítom annyit tudsz amit filmekbe láttál, hogy 666 meg kecske áldozás meg gonosz meg sötét meg a franc tudja.

Aztán ha tudnád, hogy valójában mi a sátánizmus rájönnél, hogy az emberek jó része úgy viselkedik mint a sátánisták csak nem tudják.

Mellesleg a sátánisták nem utálják a kereszténységet, hiszen nekik köszönhető, hogy ez létezik

Nincs fény sötétség nélkül... de amúgy meg kit érdekel ki miben hisz.

Sátánizmus csakis önmagadról szól, pont nem érdekel a többi ember, aki zargat és figyelmeztetés után sem hagyja abba a zargatásod meg kibelezed és kész.

2022. dec. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tehát az ateizmus egyenlő lenne a sátánizmussal?

Én elfogadom, hiszen Jézus a hitről tanított, nyíilnánvalóan a sátánisták a hitetlenségre igyekeznek rávezetni az embert.

Tehát a sátánisták önzők lennének? Csak a maguk hasznát nézik? Ateisták? De ha ateisták, akkor nem lehetnek sátánisták. Vagy aki magát sátánistának vallja, az nem lehet ateista.

Mik egy belevaló sátánista ismérvei?

Esetleg teljes egészében nekimennek a lelki értékeknek és igyekeznek azzal ellentétes dolgokat tenni?

Léteznek egyáltalán még sátánisták vagy csupán bohócok?

És igen, fogalmam sincs, hogy is kellene elképzelnem egy sátánistát, ezért tettem fel a kérdést.

Egyszer 2008-ban találkoztam egy magát sátánistának valló sámánnal. Az tudott trükköket, átkokat szort meg entitásokat idézett meg a pokolból és azok segítségével jutott előre.

Viszont ez 2008-ban történt. Aztán egy rokkercsajtól hallottam egy Kannibál névű csávóról, aki koporsóban aludt és egyszer kihantolt egy temetőben egy hullát, akinek a koponyáját gyertyatartónak használta. Az már igazi sátánistának számít?

Szerintem csak lázadó ifjú volt a kannibál nevű csávó,. A sámán pedig valamiféle csaló, aki bármi áron, de pénzt igyekezett kicsalni másoktól. Mit jelent a gyakorlatban sátánistának lenni?

2022. dec. 1. 16:13
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Nézzük viktort az m1-en.
2022. dec. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Én egy szóval sem mondtam, hogy aki ateista az egyenlő lenne a sátánistával.

Én azt mondtam, hogy a sátánizmusba is van egy életvitel, ami vicces, de kb az emberek jó részére igaz lenne.

Sátánizmus is egy hit, tehát nem hitetlenek, csak másban hisznek, illetve más módon élnek.


Saját magukkal foglalkoznak, nem egyenlő, hogy a saját hasznukat nézik.

Az ateista nem hisz semmiben vagy valami teljesen másban, a sátánista az sátánista.


Legtöbb "sátánistának" való magát rokker nagy része nyilván bohóc, igaziak meg nem nagyon vannak (legalábbis az országunkba)


Te kevered a sötét perverziót a sátánizmussal, a sátánizmus nem buzdít fel olyanra, hogy ássál ki valakit és a fejéből csinálj gyertyatartót.


Figyelj, ha tényleg annyira érdekel, google drive fiókomra feltöltöttem neked pár dolgot, olvasgasd el, privát üzenetbe mindjárt átküldöm neked.

2022. dec. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Mivel az ördögnek van szarva, ezért néha én is felszarvaztatom magam a feleségemmel, h hasonlítsak a Sötét Nagyúrra.
2022. dec. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Számomra ez nem hit kérdés. Ezért nem gyakorlom.
2022. dec. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Spirituális Sátánistaként, én személy szerint különböző meditációkat, gyakorlatokat végzek, jógázok. Szükségesnek tartottam leírni hogy kifejezetten SS vagyok, mert a Sátánista ágazatokon belül is sok az eltérés. Néha imádkozok, én így gyakorlom a hitemet. Esetleg témábavágó cikkeket olvasok, vagy más emberek tapasztalatait. Olvasgatni kifejezetten szeretek is, szóval mondhatni hogy ez is a hitem része.

A más vallású emberekről pedig nem gondolok semmit. Ez mindenkinek a magánügye, és személy szerint az élni és élni hagyni mondás alapján élem az életem. Nincs okom arra hogy elítéljek másokat, vagy agresszív legyek velük szemben.

Persze ha valaki agresszív velem vallási okokból akkor ugyanazt kapja vissza, de valljuk be hogy a szentfazék típusú habzó szájú hittérítő emberek az interneten élik ki magukat, szemtől szembe nem láttam senkit aki így viselkedett volna, szerencsére.

Nem igazán érzek semmi fajta gyűlöletet vagy dühöt más emberek iránt, egész jól kijövök mindenkivel.

Az ilyen koporsóban alvó, koponyából DIY gyertyatartót készítő vagy áldazotakat bemutató irányzatokkal meg nem nagyon vagyok kibékülve, sőt.

2022. dec. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
A spirituális sátánisták gyűlölik a keresztényeket és mindenki mást is. Aki nem követ semmit, azt azért. Napi szinten rituális gyűlöletet gyakorolnak.
2022. dec. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A sátánizmusnak több eltérő ágazata van. Vannak ateista sátánisták, teista sátánisták, misztikus sátánisták, individuális sátánisták (akik saját maguk határozzák meg hogy mit is jelent számukra a sátánizmus) stb. Így a gyakorlatok is eltérőek. Ami alapvetően megegyezik közöttük az az hogy a "bal kéz útjához" tartoznak. Általánosabb témák pl:

Démonokkal/entitásokkal való kapcsolat:

Vannak akik a démonokat valódi entitásoknak tartják, vannak akik a szimbolumként értelmezik, az emberi psziché sötét oldalának archetípusainak tekintik a "démonokat".

Áldozat:

Vannak csopotok akik emberáldozatra mutatnak hajlandóságot (vagy legalább is az O9A anyagaiban elérhető leírás ilyen rituálé végzéséről), vannak akik sátánistaként ezt elképzelhetetlennek tartják. Vannak akiknél az áldozat alkoholos italokban, füstölőkben stb. nyilvánul meg.

Mágia:

Sokan foglalkoznak okkultizmussal és modern mágikus gyakorlatokkal, vannak akik nem mágiáznak (egy rituálé végrehajtása nem feltétlenül varázslás).

Viszonyulás a keresztényekhez:

Vannak akik kiírtanának mindent ami keresztényi, ábmrahámi, vannak akik lesz@rják hogy a másik milyen vallású.

2022. dec. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én Sátánistakent elítélem az ember áldozatot.
2022. dec. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!